Brněnská baraka (2007)

Tento styl dokumentu není zrovna můj oblíbený, ale teda tenhle(asi Brnem) je mi nějak přijemný. I když jsem z něho nadšen, sice nejspíš proto že kvůli jeho promítání jsem se nemusel ve škole učit :-D Přesto jsou tam pěkné záběry a i pár vtipných scének;-)

Vyšší princip (1960)

Celý film je dokonale prosycen potemnělou atmosférou heydrichiády. Ze začatku je snaha děj odlehčit, ale jak přituhuje děj tuhne i atmosféra a konec dojme i ty tvrdší. Němci jsou němci a když něco prohlásil tak v závěru své slovo nedodrží, nžto by musel zvednout telefon. Latinářova duše je zlomena protože zjistí, že vyšší princi není vždy vyšší!

Demolition Man (1993)

Akční film, který se mi vcelku líbil, katastrofická vize budoucnosti(pro mě určitě;-) a v ní souboj hodného a zlého chlápka z minulosti. Občas je to teda až moc přetažené, občas až pitomě nereálné, ale prostě jsem se celou dobu bavil. Pokus udělat dojavou scénu s Spartanovu dcerou vyzněl do nicoty a vůbec jsme se nedozveděli jak se používají "tři mušle"!

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Naprosto klasická mlátička a jednoduché příběhové pozadí je jen ku prospěchu, protože na složitější příběh by se museli omezit mlátičky a pak by to nebylo ono!

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Jako středně velké dítě jsem viděl pár dílu(protože seriál běhal asi v 9hodin ráno a to jsem smrděl ve škole) a jako vcelku dobrý, sranda byla, možná jsem se něco poučil, že by to ale byl seriál kvůli kterému bych nespal? Ne to rozhodně ne. Učitelka mě připadla hned jako kráva a ty děcka byli blbý až k pláči.

BrainStorm (2008) (TV film)

Původně jsem očekával klasickou českou slátaninu a koukal jsem na to čistě kvůli Taňe Pauhofové(je prostě nádherná nemyslíte;-). Nakonec se stoho však vyvrbil poutavý příběh ve kterém exelují herci jako Trojan, Brzobohatý, Liška,.... Vůbec se mi nechtělo věřit že se jedná pouze TVFilm, protože když se kouknu co jinak naší krajené pouštěj do kin, tak je škoda že tohle tam nešlo. BrainStorm nám dokazuje, že i v české kinematografii se občas najde pěkný kousek, stačí jen hledat :-D

Černočerná tma (2000)

Na nízký rozpočet perfektně zpracovaný! MOžná díky tomu že je většina filmu ve tmě:-D Film má perfektní atmosféru a halvně napětí. Sice jsem původně čekal větší akci, ale i ta dávka co zde byla byla dostačující;-) Vlastně v celém filmu nebyl kladný hrdina. Vin Diesel jako hlavní záporák, který zachrání vše je skvělej;-) Sice mě trochu vadilo že první půlka byla taková přesvícená a druhá zase kompletně ve tmě, barevně zato provedeno dobře!

Constantine (2005)

V celkovém pohledu je to film skvělý, ale v okamžiku jak jej začneme rozpitvávat, tak se dostaneme k tomu že je to pouze průměr. Původně jsem neveděl že se jedno o film podle komiksové předlohy a tak asi nemůžu strhat za nedržení předlohy(podle toho co vidím u ostatních). Jelikož mě náboženství nějak moc neříká a některé věci vysvětleny nejsou, občas jsem zatápal a hlavně závěrečné přivrácen archanděla Gabriela na stranu ďáblova sny ,je mi do teď otázkou!

Farma zvířat (1954)

Naprosto dokonalá alegorie totalitního komunismu, ukazuje že dobrá myšlenka, prováděna "prasaty" je horší než zlá. Velice přehledně nám ukazuje jak to v takovém komunismu skutečně chodí. Vužitím optimistů a všude přitomných blbců se odstraní jakýkoliv odpor. Úpravami původních zákonů, ospravedlňují svojí zhýralost, ale jak se začínaj čím dál víc podobat těm co svrhli, tak i těm nejnatvrdlějším dochází, co se tu děje. I správný plán je nejdřív využit ke zničení jeho původce, aby nedošlo k jeho dominaci, a poté zneužit pro účeli totality. Ke konci vidíme naprostou kopii stalinského komunismu.

Katyň (2007)

Původně jsem očekával film z pohledu obětí, ale místo toho máme film o příbuzných a o celé situaci. Nejdřív nejistota když polsko napadne nejen Německo, ale i sověti. Pak je zobrazováno nejistota příbuzných. Neví jestli jeich muži stále žijí a poté je kdokoliv příbuzný se zajatci taktéž zavřen. Když je masakr v katyňském lese odhalen nejdřív ho využívá německá strana jako propagandu proti sovětům. Když potřebují sověti pomoc od polského národa, tak zase masakru využijí ve svůj prospěch a následně je každý kdo pochybuje o vinících nebo by mohl tušit pravdu, zajmut jako vnitří nepřítel. Na závěr se nám však zatají dech, když je nám ukázáno jak to bylo.