Rychle a zběsile 5 (2011)

Tenhle film měl prostě koule,který drze nadsazoval scény,kde všichni byly až moc nesmrtelný,ale zase nám předvedl Lin,že přesně takhle nějak to chceme.Závěrečná dlouhá scéna se zažere pod kůži.Ano zažere,ale zase nadsazaně,ono jet s dvouma autama a vzádu sejf,který níčí všechno okolo sebe,je prostě cool a hlavně aby divák koukal jak se všechno krásně níčí,pálí se gumy.Poprvé snad za sérii mi přišlo,že auta se dala na druhou kolej a přišel klišovitý příběh jak nějaký z Dannyho parťáků.Ikdyž přes to všechno,tak se na to hrozně moc dobře koukala a film odcejpal jak pára nad hrncem.Tenhle film je cool a tak se taky tak musí brát.JInak The Rock,to je fakt hrozná hrana a ty jeho hlášky bestovní:)

Thor (2011)

Od Branagha jsem tohle vůbec nečekal a je vidět,že dostal hodně prachů na to,aby natočil svoji dobrodužnout pouť s fantasy elixírem o dvouch nesmířitelných protivnících.Nakonec z toho byla love story,která byla i dobře natočená,ale na tenhle způsob filmu,se to tak moc nehodilo.Bitvy byly dvě,když vemu tu první,která namlsala všechny a hnedka nás zavedla do krásných prostředí,kde grafici zamakali,jenom to bylo opuštěný a lid žádný,tak planeta byla,herci byly,ale aby to byl tak výborný film,tomu chybělo něco o malinko více.Ten konec za titulkama byl stejnak dobrý tah :)

Svatební váza (1974)

Nechci zlehčovat film jako takový,své si tenhle film určitě najde,ale mě tak úplně neoslovil a to jako farmář v úplně jiným filmu,který jen tak asi člověk neuvidí a to je ještě belgický ke všemu.Snažil sem se k tomu přistoupit poeticky,tříznivě k hlavní postavě,pořád se mě to nedařilo ale komu jo nahodí 4-5 hvězd.Je to černobílí,bez dialogů a trochu laškování.Kdyby někdo chtěl vidět akčnější poetí Chlap a prasnice ,asi sáhne do té doby na Německou produkci :D

Srpnový underground (2001)

Musel jsem dát aspoň dvě hvězdy,,Tak za prvé,že tohle vůbec vyšlo,Za druhé to žádný svinsto není.Prvních 10 minut a je celý film v tahu i s tím koláčem(exkrementy) a uříznutou nohou.Frajer co je tlustej,užívá si,kamera home a všechno je v klidu,ale přijde mi,že jsem viděl lepší nechuťárny

Thriller - drsný film (1973)

Uff to byla divočina tedy ze Švédska hodně natřená,škoda že zdlouhavělá,ale jako žánr posloužil přímo skvěle.Jenom co mě trochu rvalo,byly ty zpomalovačky,to jednou bylo efektní,podruhé už prudérní a ty zbytečný scénky co tam byly,na druhou stranu úplně o ničem,ale k tomu nevim proč hrozně seděli.Rape&revenge něco jako klasika I Spit on Your Grave,tady v akčních vložkách,,zato hraniční s pornem,neviděl jsem snad ještě v tomhle ranku,že bych viděl až tak detailně(sice z jinýho filmu) a s tou hroznou hudbou tím podkresem.

Maniak (1980)

Dvě scény udělaly film,asi jak by pravil klasik.Je tomu tak,skvělý záporák,skvěle udělaný napínavě dechberoucí scény.Škoda toho balastu mimo břehy mrtvol,kde i podtón zvuků seděl náremně,občas až výsměšně,tam ta Itálie se tam musela někdy projevit (hřbitov):)Konec zajímavý,ale už pak trochu nůďo.

Blesk (2011)

Fenomenální jízda,která jede na kriminální složce až do konce.Díky bohu tady Statham nemusí dělat šaška v akčním hávu,ikdyž ho většina má tak rádo,ale hází tady hlášky a chová se jako polda,který vyšetřuje magora,kterýmu se zastesklo a chce odplatu.

Vřískot 4 (2011)

Těžko hodnotit,pro někoho zmrtvýchstání a pro někoho stejná tuckovka jako vždycky.Wes Craven se vrátil do Woodsboro,kde jsem čekal plodný outfit a bylo to doopravdy jak v nějaký grotesce,kdy to tam odpaloval postavy jenom tak,že se náhodně objevili a zase šli messrem do kytek.Ano na to jsme zvyklí,ale co mě prostě štvalo proč tolik kadance,proč tak dlouho to mělo trvat,když postavy..musim to říct,přehrávalijako prase,vůbec emoce,vůbec nic,i pitomí béčko vydá ze sebe moc.Chápu je to pořád slasher,ale tady mě to vadilo hrozně,Neve Campbell nehrála a ostatní taky ne..vraždy stejný,..takže prostě k ústě žánru,,Telefony,krásná Panettiere,stará dobrá maska,rozuzlení.Wes Craven jestli bude chtít točit něco zase,už radši ne,,to co vytvořil před rokem "Vem si mou duši" byl právě takový filmek,který udělal teďka,ještě že tady je ten název Scream :)

Trust (2010)

Beru nápad ,který si vzal Schwimmer do filmu a o kterém se stále mluví.Bohužel to je ten velký plus v celý ty škále tohohle snímku.Osobně jsem neviděl,žádnou složku po thilleru,čistý průstřel v dramatu,kdy přesně jak někdo psal,první půlhodinka,která nechává i samotnýho diváka,kdo že to tedy je pan neznámý.Jakmile to víme,i to co se stane,je to všechno pohřebený s nejhorším efektem,dlouhá stopáž.Scény se opakující a ten konec zabitej ..To mělo být co,Fbi,atd..Nakonec bych pochopil,že tam nešlo o to dopadení,ale o tu soudržnost Dcera a Rodina(přeci je to drama),ale na mě to zapůsobilo jenom krátce.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Bombice..takovýhle styl dokumentu o Zemích přímo miluju