Pátek třináctého (2009)

Tento díl viděl už hodně dávno,ale proč si neosvěžit paměť,když to běželo opět na televizi a napsat k tomu menší sumář.Je vidět ,že na producenta se chytnul i sám velký Michael Bay a je to vlastně hned znát.Přepálený syté barvy snad si musel prosadit.Nispel na režisérském křesle a vlastně to stejný jak u Texaskýho masakru si jen odskočil za Jasonem.Inu základ je pořád stejný a to je přeci dobře.Já pořád nevím co ty lidi chtějí na slasheru měnit.Však přeci tenhle subžánr má svoje pravidla a ty se mají dodržovat.Inu co si budem,ten začátek se odšpuntuje parádně.Bohužel vražd je možná tolik a jsou vcelku nudný ba co hůř,není v nich nic vidět.Tohle je průser.To,že Jason ještě střílí z kuše je debilní fail,ale ještě by se to dalo,přesto to hlavní s těma vraždama a jeho až snad dětinská lacinost sráží Jasona opět do rybníka zbytečně rychle.Protože jinak je to vlastně vcelku cool podívaná,kde ty do očí bijící krávoviny jednou dvakrát přejdeš,ale to gró je stejný.Pravda, Jason je můj nummer eins co se týče slasher hororových ság a tak už jsem si nějak zvyknul za ty léta a těch dílů,že jemu sluší prostě jeho domov u Křišťálového jezera.Hlavně co chceš tvl,kozy tam máš.

Kamkoliv půjdeš (2009)

Vcelku uvěřitelný zajímavý příběh o tom,kdy si jednou takhle v Kambodže nabrnkete holku v clubu a nakonec s ní jste nejspíš až do smrti.Vše ostatní je vcelku napsáno v obsahu,co už není,že konec se malinko hledal a to jak už minutama,tak i filmově.Máte pocit,že režisér už nevěděl jak skončit,tak se to nějak rychle zatluče a máme závěrečný titulky. Ústřední duo baví,chemie tam určitě je,ale ta nerozvážnost u Bena se hrozně blbě poznává z filmu.Tady určitě chtělo trochu lépe vykreslit samotnou postavu,protože někdy je to až moc střihem na sílu a vlastně tomu ještě více nedokážete uvěřit,jak během pár minut se najednou romance otočí.Buď jak buď,díky herecké kvalitě s autentickou lokací tahle romantická drama chutná hned jinak.Ano ve slupce má svoje nedořešené mouchy,přesto jsem byl dobře naladěn.Na to,že jsem měl další film v hledáčku s David Krossem dělal stejný režisér,tak se rád podívám i na něj a doufám,že bude malinko vychytanější.Mario Adorf v cameu překvapil lišák jeden.Zde krásných 75%

Vězeňskej džob (2013)

Prostředí a surovost by byla skvělá,ale jaksi ta výplň a hlavně vyšetřovací část,která je hodně na náhodu není bůhví co.Další z řady filmů,kde je právo zkorumpovanějšího na jeho straně.Ke konci nesmyslně tlačí čas a stane se plno věcí,který by možná čekal divák o malinko dříve.Díky 2 hod. si člověk zase lechce zvykne na herce a jejich životní eskapády,což zde je vykresleno dobře,ale v půlce je doopravdy spíše čas si dát čaj o páté a počkat na poslední část,která zas zajímavě končí.Nepředvídatelný kousek z Filipín,který má něco do sebe.70%

Mrazivá past (2021)

Ach jo.To nám zas někdo nadělil skutečných perel do filmového nebe. Jasně,Liam to táhne jak náklad v klidu do konce filmu,ale mozek dostává slušně naložíno nesmyslů,že by si ten frajer režisérská měl dát facku. Kamion pěkný,i ta digitální akce na béčkový vánek bohatě stačí a premisa filmu,že dojedu z bodu A do B je vlastně taky v pohodě,jen to není napínavý.Zdejší fans už o tom napsalo dost,ale nechat vybuchnout dynamit na ledu a ten drží jako skála,co herci si říkají dobré půl hodinky ve filmu,že bacha na ten led,aby nepresknul,tak tohle je fakt terno do labutího jezera .Kamion spadne,no co,tak ho nějak zvednem. Rozuzlení,že tam je jeden páprda je opět doopravdy dechberouci napínák,že už víte z fleku,že tam nejede s indiankou na výlet do rezervace.Do toho si vemte pomalu větší cameo Laurance a máte dost. Pravda,bylo to největší překvapení. Digitální triky čert vem, bratrské duo vlastně fajn oživení,kamiony cajk,led by byl taky ledem,ale někdo musel hodit akční scény na oko a to je Vám zima až domů. Vše je tak neskutečně lehký a každý ví co dělat, až z toho bolí v rozkroku. Filmek dojedete do konce, protože to chladnou atmosférou přebije letní tropy,ale jinak je lepší radši nepouštět a radši si pustit doma klimatazici.

Atlantida (2019)

Další z řady snímků,který Vám dopřeje nerušený spánek,když nemůžete zabrat.Snímek asi vystihne nejvíc,že je to jen nuda, nuda, šeď, šeď.  Snímek co natočíš za 20 minut jako krátkometrážní,natáhneš jako celovečerák za nesmyslnou minutáž,abys ty diváky zazdil do peřin.Je možná pěkný,že statická kamera nechá pracovat pozadí svým životem,ale po čase se to neustále opakuje jak kolovrátekt,že po chvilce zas  hodíš šlofíka.O Ukrajině zas víme to,co každý,silnice pěkný,který už máme taky.Lidi co žijou,protože už jsou zvyknutý a co dál?Romantika na konec bylo jak péro do zdi.Se divím,že jsem tenhle buržoázní skvost dojel.Pravda,na konci už můžeš časově přejíždět,protože zde se skoro nemluví,tedy kromě toho,že patalog Slavíček Vám odkřene u mrtvoly i pravou chlopeň a olivový svetr.15%

Moji bratři (2018)

Příběh,který máte nalajnovaný vcelku brzo.Překvapení jsou určitě herci,kde je to vlastně Guerry famila v jejich prvních snímcích,takže to silnou rodinnou tendenci už má zde.Bohužel ke konci už je vše navíc a absolutně zbytečně snímek se protahuje minutáží.Hudební linky už nebaví,ač by ta hudba byla sebelepší.Co záběr to tanec či hudební podkres,který vyřeší jednu menší epizodku,která diváka zajímá.Samozřejmě tu další otázečku tu zrovna nedostane.Rodinná radost,kde vyniká David Arribe,který vypadal spíše jak Iggy Pop.Zvláštností je,že měl dubléra,což autentickému moc nepřidá a spíš si tak říkám jako kde?V tý vodě?Proč?Na dramatickou notu mně to přišlo málo na krev.Jako rodinná smutná věc s plnou hudebních tanečních číslech ano.Jestli to měla být radost z hudby nebo že mám bráchu lazara na vozíku už asi nechám na ostatních.55%

Noční jízda (2019)

Prvotina Frédérica Farrucciho má vcelku zajímavý náměť se skvělou hudbou.Artovka v mafiánských kruzích,která táhne spíše do akčního řemesla,ale zde prostě máte jen to drama,který je sice zajímavé na papíře,ale ve filmu už taková bomba to není.Ta chemie je potvora a i když jednání by se dalo čekat,že se prostě holka líbí,jsem tu sám,tak myšlenky na stěhování do Marseille jsou hodně nadsazená.Na to jak tu vcelku dost času,tak hlavně ženská postava je tajemná,že o ní nevíte nic,jen,že je už naštvaná.To čínská strana je ta hlavní a stěžejní díky bohu,ale kromě Jina z láhve,Vám přijdou ty ostatní postavy jak nucená loterie z Český pošty.Sice to má skvělý podtext,ale v tomhle případě se malinko dřeme půl hodiny v kruhu,kterýmu chybí pořádný kopanec.Závěr je tedy silná lahůdka,ale v půlce filmu malinko drhne dramatická zarputilost.Přesto krásných 70%

Noc v ráji (2020)

Na to labužnické finále si divák určitě rád počká.Pravda je,že kratší by to mohlo být,ale z Jižní Korea jsou vždy filmy přes dvě hodiny standartem,takže spíš hledáte pár scén,který se trousí,aby vzápětí přišel prank jak prase.Ano brutalita je zde stejným charakterem jak řezník krkovička co porcuje slušný sele.Dialogy opět bezkonkureční a dvě hlavní postavy si v mžiku zapíšete do svého diáře zapsané tučným písmenem bez kurvízi.Prostě to tam je.Gang sem,gang tam a nějaký hajzl mě podvedl.V jádru pudla tohle stačí a příjemný den může začít.Ženský element tu má doopravdy roli a má to nečekaný průběh.Samozřejmě již tradiční vykrvácení postavy,který dostal minimálně třicet  kulek a ten frajer né a né zhebnout.Tohle už prostě k tomu folklóru patří.Jihokorejský revenge mód,který asi nejvíc ocení znalci tamní kultury.85%

Paradise Beach (2019)

Žádnou velkou divočinu nečekejte.Střih filmu je průhledný jak  hnědý trenky nošený vepředu.Prostě parta kámošů si užívá do té chvíle,než jeden po 15 letech přijde z lochu a chce odměnu.Film není žádná akční selenka,je to spíše kecání v clubu a mezi partou,kde chemie moc nefunguje. Sami Bouajila má zde hlavní roli,ale nějak to diváka zrovna za pačesy nevezme.Vcelku díky Thajsku se to z nějakého důvodu docela dá přežít a od půlky filmu se i zapne plynový pedál,kde má dojít k určitéme zvratu a k němu tedy vážně dojde.Jak říkám,vůbec nevadí,když tento film neuvidíte.Žádná přidaná hodnota není a jen se na to vcelku dobře kouká.55%

Bezpečí (2021)

Bez "Cira" bych to fakt nedal.Pravda,vypadal zde,že má nějaký to kilo nahoře,ale to vlastně by nebylo nic hroznýho.Film místo aby měl tah na branku,tak Vás unudí na první dobrou.Kriminální nota se začíná snad lepšit až na konci,ale už jenom rodinné trable a že já mám rád tuhle a dcera chrápe s učitelem je na papíře možná zajímavý,ale ve filmu to vůbec nefunguje.Jako ten securiťák,že odhalím kdo to vše udělal je trapný a laciný.Nevím jestli předloha už je tragická nebo vlastně náměť,který se kope do zadku od samého začátku.První půlka je doopravdy kafíčko s malíčkem a až poslední půl hoďka,která začíná krystalizovat má nějaký parametry s pojmem jako thriller,ale dvě hodiny je safra moc a zbytečná.Z těch postav vlastně vůbec nic nedostanete. Italskou notu jsem čekal o parník lepší,ale zde doopravdy nžádná přidaná hodnota není.Film si pustí většina snad jen díky Ciru,kde se herec proslavil v sérii Gomorra .Ani jim tenhle kousek nedoporučuji,protože Marco D´Amore nehraje zrovna slavně.Film,který zuby nehty dodíváš,když přežiješ začátek a pak ho setřeš na CSFD:)35%