Slunečník (1966)

Jestli nejste na italské vlně jak to dřív chodilo na plážích na riviéře, tak už ze začátku Vás to nedokáže ani vtáhnout. Film evokuje přeplněné pláže, kdy myslím každý srpen měla celá Itálie dovolený a pláže vypadají přesně jak v tom filmu. Plno neznámých přátel a zde jeden inženýr ve skvělém podání Salerna, který utáhne film s přehledem, ale nudit se budete asi i tak. Film moc vtipu nepřinese, je svým způsobem sobě vlastní, kterému by stačila silnější dějová linka a více lokací, protože někdy je toho slunečníka vážně moc. Scéna ženatých a solo ve fotbalovém klání je bohužel jen trapná etuda, ač pravdivá, která byla později lépe natočena ve filmu Fantozzi s účetním Ugo Fantozzim.55%

Klasický horor (2021)

To jsou ty režisérský ambice pro nováčky, že přijdou s něčím echt, ale vůbec je nepálí, že to diváka má jako vystřelit z trenek. Co naplat, on ten příběh by vlastně šel a ten nápad není vůbec špatný .Něco podobného malinko jsem viděl někde na Balkáně v nějakým filmu, ale zde byla nuda, že bych si vykousal kromě nehtů i vlasy kdybych mohl. Mě naopak dobrá 40 minutovka vážně neměla kam vtáhnout. Atmosféra byla jedině dobrá ve zvukovém podání. Pak si říkáte něco o sektě a šmitec. Kravský prostřihy o parník někam jinam se doopravdy ještě musí točit? Je to spíše ubohost režiséra umět posunout děj, či ho lépe řečeno popostrčit. Takže kroutíte jen hlavou jak celá posádka pana řidiče, kdy napálíte strom a jste najednou u chaty. Pak ani zde nedojde k nelogickým frustracím, kdy ti holka má svýho frajera v dodávce, kdy se za ním přímo rozeběhne, aby ho v dalším střihu nechala zemřít, protože v tý chatě se svítí. TVL neee :D Bohužel ani tohle maskování v celém příběhu nedává rozum. Nedává rozum ke konci dodávky,matka,, prostě příběh nevyšel ani na papíře,natož na plátně. Gore scény jsou v řádu radši nevidět,protože není co a ta nejlepší je hned z kraje filmu.Italové prostě mají dělat to co umí a nesnažit dělat i pro Netflix novinky,který prostě nefungují.Je to z nuděná klasika,která má doopravdy jen nečekaný zvrat(jak pro koho),zvuk a po závěrečná scéna s likem dole. 45%

Rychle a zběsile 9 (2021)

Justin Lin recykluje a diváci obrací hlavy v sloup.Je to těžký psát vždycky k téhle nesmrtelný sérii něco,když vše už vypuklo prvním dílem v roce 2009.Ano Justinův pátý díl byl super,šestka už padala dolů a devítka vzala nemožný a čeká nás desítka.Na tomhle díle už nemá co překvapit,ten vesmír jsem už psal a ono se moje očekávání naplnilo a jsme ve vesmíru.Jsou tu honičky či spíše akce ještě delší a ještě více padá brad směrem dolů,ale opět mozek dostane co proto.Už si divák musel zvyknout   ,že dvě auta zastaví nákladak,který vzápětí pomalu nepřemůže ani pět raket,ale ty kecy na pětníku jaká jsme parta a kolik jich přijde a za jakou dobu tentokrát už je fakt na pěst.V tomhle díle nastane průlom,že Dome má bráchu.Ano,v 9 díle přijdete s tímhle.Celá ta smyčka by ještě šla,ale proč do prdele až teď.Vždy je stejný scénář a stejný postup.Tímhle se série už neposune.Máme se sejít za pár minut,ten byl mrtvej,ten je živej,já už na to kašlu,abych vzápětí netrhal partu.Tohle je hrůza a už fakt zbytečnost.Ještě,že tu máme tu akci,která popírá vše,ale vona ta holka fakt není špatná.Vin Diesel pořád stejný prkno,ale za volant sednout umí a hlavně je to Toretto.Ano,tentokrát dva v podání John Ceny,který tu žalostně paběrkuje a jeho tvář záporáka klaďase je hrozně vyumělkovaná.Bohužel ono to nejde,když je ten scénář tak překombinovanej a prasácky napsanej,že v těch flashbecích hledáte i mouchu na čele.Ty přepálený scény a vlastně pohyb sem a tam je ok.Díky střihu jste najednou v autě a hurá zase do akce.Horší jsou ty scény jako ta,kdy je Domča chycen do pasti,Letty na něj čumí z druhý strany zavřených dveří a Domča padá z římsy,hromadou kamení do vody dobrých pár metrů,kde přijde opět flashback,Letty skočí nějak za ním a střih.Už jsme zase v pohodě o kilometr dál.Člověk by se zeptal jak se někdo může dostat z vody,když nebylo kudy,když všechno spadlo do vody.Ano i římsa,kláda,možná i dildo.Prostě vše.Byl to sen:DTenhle typ režie mě fakt sere a tohle je ten největší problém F9ky.Prostě tohle už není ani hezký,ani dobrý.Je to strašný šajze,protože tyhle špeky přichází rádoby pořád,aniž bys věděl proč.Helen Mirren proč?Že  si jako vzpomene na Hoobbse a Shawna a jeden nám vypálí rybník v podtitulkové scéně,která aspiruje na SAW roku?No radši nic.No desítka poběží na setrvačník,a mladej Toretto bude hrát tak ve 12 díle s jiným ksichtem,ale zas chápu "Nafťáka" že on umí hrát jen v tomhle.Jo jo,toho Riddicka dejme tomu taky.)55%

Poslední žoldák (2021)

Ze záčátku na člověka dýchne vánek po vzoru "Bessonovek" což vůbec není na škodu . Máme tu honičku a Van Dammeho ve formě z formy.Celou dobu se film snaží  být vtipný a to je jeho kámen úrazu.Ve Francii a Netflixu je rčení,že zde musí hrát všechny etnika a pak to vypadá i na plátně,že chemie nefunguje vůbec,ale díky napsaným replikám se i dvakrát pousmějete,jen to občas vypadá,že jste stále na místě.Nejvíc zábavy dostanete od herce Alban Ivanova,který tu bohužel smete i Vandu v jeho pasážích jako agent co jde zachránit syna.Co si budem,žádná hitparáda se nekoná,ale to jsem ani od Netflixu přímo nečekal v tomto složení.Sem tam menší nápad,hlavně Scarface a Tony Montana,ale jinak jste opět v módu těžké pasivní varianty,že to je ten film z JCVD,který ještě zahraje,ale to je tak všechno. .Čistý průměr pro fans.50%

Princezny (2005)

Ty hudební tracky, to by hned jeden skočil na parket. Filmu vlastně chybí ten kousek štěstí a hlavně konec. Příběh dvou holek se sice nezajímavě spojí, ale pak film sedí jak prdel na hrnec. Začíná ta dramatická část, která žije vlastním životem. Tohle se prostě povedlo a holkám vlastně fandíte, ale nevíte proč, protože jejich sen jsou vlastně jen větší kozy a povolení do země. Taková zajímavá mince pro všechny kumčafty co chodí na Karlák, že i ty některý holky taky mají svoje "cíle" či mementa v srdci. Psychologická dýka princezen, která skončí vysvobozením. Jen si říkám, že to tak těžký zase nebylo, jak se to tvářilo. Ze života prostitutek moc filmu není, tak buďme rádi i za dramatickou sondu . Herecké duo skvělé.

Muži bez křídel (1946)

Já byl až kupodivu spokojen. Rok po válce chytnul Franta Čáp odbojáře a natočil film z Ruzyně. Líbí se mi, že němčina zůstala neotitulkovaná. Film má příměs lehké kriminální noty, která byla skvělá. Vlastně čekáte zrádce a jen nevíte, kdo to může být. Herecky taky fajn. Sudeťáci jsou zde vykresleny jak si žádala doba a hlavně skvěle zahraná. Sice tu někdo už zvedal obočí nad gestepam, ale o tom by přeci nebylo to překvapení, že se něco chystá. Já si myslím, ,že důležité bylo mít lidi co dokáží pracovat a zrovna na součástky do letadel nemohl dělat úplně každý. Berme platnou minci, že sledujeme film. Režisérky je to vážně natočený dobře .Líbila se kvalitní kamera s předělama do scén, která je hlavně na úplném konci s českou vlajkou a Nezvalem .Film co měl sdělit, sdělil a na tu dobu příjemně překvapil. Největší překvapení je, že je vlastně ještě lepší než kdejaký nový film  o té době. Jirka a Lidice a máš scénu jak kráva.

Prodloužený víkend (2013)

Trojúhelník po kterým začnete péct broskvový koláče ve velkém. Vcelku netradiční romantika, která ten začátek malinko neřeší ,flashbacky jsou spíše ruchovým vjemem, který určitě filmu moc službu nedělají. Vlastně jsou na obtíž. To hlavní gró se peče mezi hercema. Sice zvláštní leč Adele postupně věříte, že manžel s ní nechce žít a když se namane vězeň, co dokáže spravit i vesmírnou loď ,je ten pravý do života. Frank konečně zaplní taktéž svojí touhu konečně být po boku ženy a máme romantiku jako řemen. Klučina krásně dokresluje ono trojku bez bariér, kterou nám servíruje Jason Reitman sobě vlastní. Tedy nenucenou lásku, která si najde sama sebe. Jen opět škoda toho sladkýho konce.

Kočka a pes (1982)

Kočka a pes je rutinní filmem, kdy Corbucci obsadil svého oblíbence Tomas Milana a hlavní pěst měl oblíbený Bud Spencer. Bohužel filmu chybí momenty, rvačky a všechno to co tak nějak očekáváte. Ano poslední rvačka dá vzpomenout na duo Spencer a Hill, což by vlastně mělo fungovat i zde. I to se bohužel malinko třáslo v základech ,ale většina diváků tam stejně viděla Hilla. Taky díky dabingu ,kdy Trávníček právě namluvil Milana. Film zkouknete, ale ničím nenadchne a podruhé si ho už nepustíte. Čistý průměr.50%

Nezvratný osud 4 (2009)

Vlastně co jsem to chtěl říct?Jo,že jsem se kupodivu i dost bavil.Ono je dobrý tyhle série nejet moc po sobě,ale nechat pěkně vyčuchnout a zapomenout,že nějaký jiný díl je,což u Rychle a Zběsile třeba nejde:) Nezvratný osud je jen o tom,jak v nějakým sledu někoho zabít.Škoda je,že vraždy mají stejný element a stále něco teče a vybouchne či povolí.Ovšem gradaci to má parádní,protože vražd tu máte hodně a ani ten začátek není zas tak strašný.Logika hadr,ale díky tempu je to slušná oddechovka,která ani ve tři ráno nenudila.65%

Meandr (2020)

Co zas tohle mělo být?Frantíci sice na tyhle chuťovky pro pár diváckých kumčaftů mají pochopení,ale jako takhle?Mysteriózní sci-fi s prvky a jednoho hororového úseku,který byl patrně tím nejlepším,leč zbytečným.On celý film je zbytečný až to bolí ve slezině.Příběh není žádný a od toho se vše odvíjí.Koukáme na ženskou v obleku jak z Pátýho Elementu a ksichtem tam vidíte Millu Jovovich.Začátek navnadí,dalších 30 minut už spíte z těch šachet.Přesně víte,že sledujete nějaký klon z filmové Kostky,která jaksi měla i jasný cíl v příběhu,než najdu východ, mám prostor,mám lidi a hlavně to umím aspoň trochu vysvětlit,i když to pak mělo pokračování .Tento film rozhodně nemusí pokračovat ani v tý džungli.Na co má divák sledovat jen na oko lahodící dvě scény,který Vás stejně vyprsknou doprava či doleva.Jestli měl být tohle hlavolam napsaný na tři stránky ve scénáři,tak ho prosím příště vymažte.Ono totiž z tohohle ten napínák se moc udělat nedá.Díky tomu lezajícímu monstru to mělo menší forsáž a pár schovek s ohřátím na maximum by šlo.Horší je,že to nemá hlavu ani patu a dcera leda ztratila koule a Lisa pochvu,protože úplně stejně kravsky vypadá celý film,jak jsem to napsal.Typický film,kdy neumíš vysvětlit prvky ve filmu či jeho vznik,ale tak natočíš ho jako sci-fi,tím se rány zahojí.Ne ne,tohle fakt nejde. V závěrečných titulkách aspoň hraje pěkná hudba.Čert ví,proč až tam.35%