LEGO® příběh (2014)

Ačkoli už nejsem nějaký čas dítě, příběh mě naprosto uchvátil. Velmi vtipné.

Test (2003)

První polovina je dobrá, druhá už je slabší. Řekl bych, že zde bylo pár nelogičností a scénáristických přehmatů. Ale stejně je to dobrý film.

Pár správných chlapů (1992)

Naprosto vynikající. Jack Nicholson opět skvělý. Dle mého soudu jeden z nejlepších herců všech dob.

Poslední skaut (1991)

Jeden z nejlepších Willisových filmů. Voda je mokrá, nebe je modrý a toto je absolutní akční klasika (vedle Smrtonosné pasti samozřejmě).

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Slyšel jsem tvrzení, že komik nedokáže věrohodně ztvárnit vážnou roli, nebo spíš že ho někdo nemusí brát vážně. Jim Carrey toto jednoznačně popírá. Výborné herecké výkony a zajímavý originální příběh vystavěný na (ne)pomíjivosti lidských citů. Něco takového bych taky chtěl zažít.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nechal jsem se unášet na vlnách dokonalosti a oddal jsem se filmovým ORGIÍM. Nádherná krajina Nového Zélandu není jediným lákadlem tohoto filmu. Hlavní je určitě uchvacující epický příběh zasazený do nám neznámé fiktivní doby. Je to největší příběh všech dob. Naprostá nutnost, vidět celou trilogii, pro každého fanouška fantasy. Když jsem ji celou sledoval poprvé, tak jsem ji zkouknul za jeden den, tak mě to dostalo. Pokud beru trilogii jako celek, je to můj jednoznačně nejoblíbenějsí film. Můj největší hrdina je Gandalf, taky bych chtěl oplývat takovou mocí a požívat takové vážnosti. Je jedno, jestli film sledujete v originále, nebo s českým dabingem (který je opravdu mistrný - nejlepší dabing, jaký jsem kdy slyšel), užijete si ho tak jako tak. A nesmím zapomenout na nejnádhernější filmovou hudbu, teď jen lituji, že nemám domácí kino. Každopádně však doporučuji všem zhlédnout celou trilogii v prodloužené verzi, je v ní mnoho vysvětleno navíc a je o mnoho lepší než sestříhaná verze. Kdybych mohl, dal bych celé trilogii 6 hvězdiček.

Občan Kane (1941)

Toto dílo bylo několikrát filmovými odborníky zvoleno jako nejlepší americký film všech dob. To je důvod, proč jsem ho zhlédnul. Já tedy jejich názor nesdílím a taky nechápu proč je označováno jako veledílo. Možná mají v americe jinou mentalitu, možná jsou ti kritici dříve narození, ale každopádně z mé strany se o žádné veledílo nejedná. Film mě docela nudil. Až moc se v něm mluví a děj je přitom průměrný.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Možná někdo namítne, že filmy Mortal kombat jsou béčkové. Rozhodně jsou ale velmi zábavné, díky fiktivnímu prostředí a nekončící sérii soubojů. Kdybych si měl vybrat hrdinu, chtěl bych být Lord Raiden, taky bych chtěl vládnout takovou mocí. Existuje několik verzí českého dabingu (bohužel na úkor kvality). Nejlepší verze je zřejmě původní cz dabing (1995). Viděl jsem i jinou a bylo to opravdové utrpení.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

A opět Tolkienův epický příběh. Fantasy zbožňuju kvůli obrovským možnostem fiktivního prostředí. Je to můj první 3D snímek v kině a zážitek to byl naprosto úžasný. Není to tak obrovský příběh jako Pán prstenů, ale na druhou stranu Pána prstenů jsem viděl tolikrát, že trilogie Hobit, coby čerstvá krev, mě příjemně osvěžila.

Vesničko má středisková (1985)

Za takto skvělý film Jiří Menzel, podle vlastních slov, vděčí Zdeňku Svěrákovi. Jeden z nejlepších českých filmů.