• Fantasy

Manželská lest (2014) (TV film)

Bože, to bylo utrpení. Ohraný děj, nudné scény, nezajímavé vztahy. Nejvíce překvapil zapeklitý závěr, který však nezachránil celé dějství.

Jason Bourne (2016)

Za Aliciu 3 hvězdy, jinak asi nejslabší díl. Zkrátka je to vše ohrané a pořád dokola. Toto modernější pokračování mohlo být lépe promyšlené. Vše naštěstí zachraňuje akční závěr a konec s napětím.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Film nabízí skvělou hlavní myšlenku, tedy vážit si Vánoc, jinak se stane něco ošklivého, avšak to je bohužel vše, čeho se děj drží. Do toho se přidává Krampus, který se však ani neukáže a místo něho slouží zlobivé hračky. Už od začátku se šíří negativní atmosféra, která pohlcuje diváka, s kombinací s nudnými scénami a ubohou rodinou. Na druhou stranu byly souboje zajímavé, je to něco nového a jde vidět, že Vánoce nemusí být vždy zrovna šťastné, ale je třeba se z nich radovat a vážit si je, obzvlášť rodiny a příbuzných.

Zpívej (2016)

Nestává se příliš často, abych se na nějaký film těšil tak moc dlouho a potom hned šel na premiéru. Jenže Zpívej v to přímo vybízelo a já se nemohl dočkat, až jej zhlédnu. Film nabízí pořádnou porci hudby a člověk se několikrát zasměje. Více méně je vše na jedničku, děj je nepředvídatelný a konec opravdu překvapil. Hlavní myšlenka je geniální. Do toho všeho se vmísí náhlé scénky, které pobaví. Tento animák si zaslouží pozornost. A ač má také nějaké své chyby, nebojím se udělit plný počet. "Ze dna vede jediná cesta, a to: vzhůru!"

Sedm statečných (2016)

Proč ne. Je to vlastně takové volné pokračování navazující na předchozí snímky režiséra, tentokráte ve stylu westernu. Ale proč ne. Bavil jsem se, střílečku si užil a konec mne překvapil ne úplně šťastným konce, na který jsme zvyklý. Hrdinové zvládli svoji úlohu dobře, pěkné detailní westernové městečko potěšilo a výbuchy vypadaly reálně. Tak proč ne.

Rio 2 (2014)

Jedničku jsem viděl dávno před několika měsíci, ale na dvojku jsem se těšil, zvlášť, když jsme si film pořídili nedávno na Blu-ray. První část byla nudná, nezajímavá, děj o ničem, a z těch písniček se mi motala už hlava. Další půlka filmu však byla o něčem úplně jiném. Skvělá ukázka Talentu, ale hlavně vtipné provedení fotbalu. Následovaly opět nudné písničky, a naštěstí brzy i konec. Líbila se mi záchrana pralesa, zajímavé provedení do nynější moderní doby a hlavně fotbalová scéna. Zbylý děj byl však nudný. Naštěstí to rychle uteklo. 3*

Semestr - Leden (2016) (epizoda)

Souhlasím s ostatními. Zatím nejlepší díl, hlavně díky skvělé hudbě. Závěr trochu spěšně useknutý, tak uvidíme, co bude v příštím díle. 5*

Hybná síla (2015)

Zklamání. Nesmyslný děj s nudnými scénami, pomalými herci a nechápajícími skutečnostmi. Campanelli to myslel dobře, ale trošku to očividně nevyšlo. Postavy jsou zkrátka nesmrtelné, celý děj se točí o ničem a aby se scéna posunula dál, musí někdo umřít, jinak to nejde. Na nudný večer však dobrá záležitost, jenž vám nabídne špetku akčnosti a napětí, děj však berte s rezervou. Morgan Freeman svou účastí ve filmu překvapil, ale bohužel se na něj nedostalo a snad se i zdá, jakoby tam ani nebyl. Jediné, co tak stojí za řeč, je Olga, která to jako jediné zvládla perfektně. 2*

Malý princ (2015)

Asi každý zná Exupéryho knihu, ten příběh, tu skutečnost. Zdá se mi, že o to se přesně snažil i Mark Osborne, tedy napasovat do filmu ty skutečnosti a metafory. Musím uznat, že se mu to do určité míry povedlo. Film je navíc originálně zpracován do dnešní doby. V porovnání s knihou tam bylo snad téměř vše podstatné, závěr navíc překvapil. Dost jsem se toho bál, avšak rozhodně nezklamalo. Milé, krásné, stylové, originální, aneb kritický svět druhé světové války jinýma očima. 5*

Semestr (2016) (seriál)

Naprosto originální. Skvělá ukázka dnešní mladé společnosti a jejich kritika. Tak to dnes prostě chodí. Viděl jsem všechny díly seriálu, každý z nich má v sobě vždy něco navíc. Bavil jsem se, navíc má člověk pocit, jakoby ten film ovládal on sám. K tomu se občas objeví originální strhující hudba s kvalitními scénami. Co dodat, nechť každý sám posoudí. 5*