Panic je nanic (2006) odpad!

No ja som sa za celý film ani raz nezasmiala. Zato som sa pekne kyslo tvárila. Chvílami som ani nechcela veriť, že niečo môže byť až také stupídne a trápne. Mala som dať na kritikov a vôbec to nepozerať.

Den nezávislosti (1996)

Jednoznačne jedno z najlepších sci-fi Béčiek, ktore sa za svoje efekty rozhodne nemusí hanbiť. Ak vypnete mozog a prekusnete tú prehnanú americkosť tak si tento film môžete celkom pohodovo užiť. Keď už pre nič iné, tak aspoň kvôli podarenému Jeffovi Goldblumovi a jeho ironickým hláškam.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Keby sa to natočilo počas 2.svetovej vojny tak by sa to mohlo používať v koncentračných táboroch namiesto plynových komôr :-))

Sex a Lucía (2001)

Priznám sa, že hoci som zvyknutá napríklad aj na zložité Almodovarove skladačky, túto Medemovu som na prvý krát nerozlúskla. Až pri druhom pozretí som sa mohla nerušene ponoriť do hlbín Medemovho oceánu (a to mám z vody panický strach:-). Užívala som si ako sa somnou režisér hral a nedal mi ani na sekundu vydýchnuť. Čím viac sa ostrov kýval, tým zložitejšie bolo prelínanie deja. Tento film Vás chytí za srdce, urobí Vám doň hlbokú ryhu a je na Vás aby ste to rozdýchali.

Ašoka (2001)

Toľko farieb, hudby, tanca, lásky, obetovania a filozofie pokope len tak niekde nevidíte. Pre niekoho skvelý zážitok, pre iného obyčajný gýč. Treba si uvedomiť odkial ten film pochádza. Odporúčam pohodlne sa usadiť a užívať si túto indickú exotiku. Je to predsa len niečo iné..

Umučení Krista (2004)

Príbeh Krista pozná každý. Už ho aj sfilmoval skoro každý. A keď to chce natočiť niekto znova tak to musí poňať netradične, inak by to už nikoho nezaujímalo. V prípade Gibsona to znamená spraviť z toho krvák, ktorý prevracia žalúdky. Ja uznávam všetky vizuálne kvality tohto filmu, ale výsledný dojem je strašný. Myslím si, že Ježišov príbeh je zaujímavy aj bez toho aby som videla ako mu bič vytrháva mäso.. A to niesom katolik! Film, ktorý bol účelovo natočený aby vzbudil rozruch. To pre mňa nie je umenie..

Jádro (2003)

Zoberme si Armageddon a namiesto von z planéty ho otočme do planéty a dostaneme Jadro. Hoci bol aj Armagedon komerčná vecička, Jadro sa po ňom iba opičí a ani zďaleka nedosahuje jeho štandard. Dej je tak absurdný a ľahko predvídatelný, že som to brala ako nevydarený žart. Ale odporúčam ak sa chcete škodoradostne zasmiať na filmovej stupidite.

Svět podle Prota (2001)

Ja, ako vesmírny optimista sa na tento film pozerám ako na psychologické sci-fi o chudákovi mimozemšťanovi, ktorý zostal trčať na našej zaostalej planéte kde mu samozrejme nikto nechce veriť.. Vynikajúci Kevin Spacey nás svojím majstrovským stvárnením absolútne presvečí o tom, že je z inej planéty. Dokonca nám tu planétu opíše tak, že všetci chceme aby nás vzal zo sebou. Lenže koniec nedopadne najlepšie a vesmírni pesimisti sa nám optimistom smejú, že Prot nebol žiadny mimozemšťan, ale obyčajný blázon.. Tlieskam za ten fantastický preklad názvu filmu:-)

Volver (2006)

Kto by to bol povedal čo všetko sa môže odohrať v živote jednej obyčajnej rodiny.. Almodovar sa opäť zameral na to čo pozná snáď najlepšie - ženskú dušu. Hrdinky s pokorou znášajú rany osudu a my cítime ako trpia. Pedro to zaobalí do trpkeho humoru, pridá trocha mystiky, farieb a melodickej hudby. Ale narozdiel od predošlých jeho filmov to na mňa pôsobí trocha vlažnejšie. Za najsilnejší moment považujem scénu kde Penélope spieva nádhernú bolestnú pieseň, v ktorej akoby sa odzrkadloval všetok jej smútok, bolesť ale aj radosť zo života.

The Hangnail (1999)

Dosť nechuté 2minúty. Pridala by som varovanie, že len pre silné žalúdky. Ale dalo by sa to interpretovať aj ako odvykacia kúra pre obhrýzačov nechtov...