Terminator Salvation (2009)

Musím říct,  po nějakým tom opáčku ve shlídnutí,  že tomuto Terminátorovi dám přednost před  Genysis a Temným osudem a možná i Vzpourou strojů.  Má to svoje slabý chvilky,  třeba zrovna to sebepoznání, že on není on ale to... Nebo ale proč že se u TO projevila sympatie postavit se na stranu odboje a TOHO tech  schopnosti až tak později... a taky bez toho dětského elementu by se to v pohodě taky obešlo... apod... Zase netlačí na vtip jako třeba u Vzpoury nebo Osudu,  kde šprými prostě nepatří. Má to temnou atmošku a ty tři poctivý hvězdy tomu nechávám i po těch opáčkách!

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

Sprostý, vtipný, krvavý a temný. Hlavně můj oblíbený žánr fantasy se konečně dočkal nějakého kvalitního zpracování s napětím a příběhem.  Vůbec bych nepohrdl další sérií!!!

Parazit (2019)

Obkecávanej produkt z korejskej dílny. Ale funguje to, kucí maj dialogy promyšlený a perfektně to na sebe štýmuje. A thrillerová gradace na konci tomu dodá šmak. Nenudil jsem se ani na začátku ani na konci a v křesle sem dřepěl v očekávání. Palec hore!

Red (2010)

V titulcích na začátku na mě vyskočilo logo DC Comics. Tak si říkám,  proč se DC nevy... ale, na co si brát servítky... NEVYSRALO na ňáký zpracování supr hrdinů a nešlo cestou tady těch akčních taškařic. Udělalo by líp! (Ne, že by ta MarvelSračka byla bůhví jak lepší!) "JDU SI PRO PRASÁTKO!"

Království nebeské (2005)

Taťka po X letech vyhledá synka, kováře z Nemanic, vybalí  na něj, že by se dalo říct,  že ho zplodil proti vůli mamky,  ale že ji miloval. Párkrát máchnou mečem ve smyslu tréninku,  rázem je ze synka rytíř, jde do Svaté Země.  Tam se neválčí  pak válčí, vedou se jakýsi kecy. Boje jsou nezáživný, vlastně až ten poslední je tam tak nějak ucelenej, jinak je to počátek bitvy - střih - konec bitvy. Ze synka je mistr šermířů a bitevní stratég,  asi se vycvičil, když kopal studně. Tak to vypadá, že Scott začal upadat už tenkrát, protože tohle byla velkolepá nuda.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Proč oživovat mrtvý maso? Boba Fetta prostě sežral Mocný Sarlak, či jak se ta potvora jmenovala a jestli se v jeho útrobách nerozložil,  tak se tam šťastně rozkládá dodnes.... Ale ono nééé... on se vyhrabe, stane se tuskenským šamanem a ještě dobrou duší.... mno... asi největší grády to mělo, když dva díly jaksi přiblížily Mandaloriana a Grogua a možná nějak posunuly jejich příběh,  pokud další plánovaná série nebude zas o neúčelným lítání odcamcaď pocamcaď.

Joker (2019)

Tak moment! Tohle nebyl žádný Joker, tohle byla bezcenná postavička! Až trapná byla ta neustálá snaha o provázanost s Waynem, kdy to nabíralo směr tupé telenovely. Nevím,  proč se všude cpe trend,  že vlastně ti zlý byli ve své podstatě dobří, nebo alespoň nemocní,  ale za  nic nemohli.  Proč by Joker nemohl být arcilotr a stát se z něho vyšinutý arcilotr?? Sympatie si u mě získal,  až když odbachnul moderátora (De Niro). Jenže to by to pak nesměli poslat do prdele tím koncem, kdy se vracíme k tomu, že Joker vlastně nebyl Jokerem. Kdy smrt Wayna vzala za své. "KLUKU! UŽ JSI NĚKDY TANČIL V MĚSÍČNÍM SVITU S ĎÁBLEM?" to byl a zůstává  Joker! Tady v tomto tragickém dramatu aspoň díky za hudbu která podmalovávala to plíživé šílenství.  Ale že by Chuakým podával nějaký extra výkon?? Je to herec,  těžko hrát s kamenným xichtem a stejným výrazem,  má to v popisu práce.  A vytlačovanej smích mě nepřesvědčil.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série) odpad!

Lórén Šmejdka Hisrichová si asi plní vlhký romantický sny, vzala postavy z nějaké předlohy a vytvořila si svůj vlastní Fan Fiction mišmaš čehosi,  co se nedá pozřít. Když už se teda vyjebala na předlohu,  no dobře,  ale proč z toho neudělala něco koukatelnýho? Co se musí vyzdvihnout,  tak je výprava a hudba a alespoň Marigold svýma pubertálníma kecama trochu pobavil, ale to je sakra málo. Cavill ani nehraje jen s tím stejným výrazem odříkává text,  občas zvedne obočí. Spiš to vypadá,  že má zácpu nebo zoufale hledá divadelní nápovědu! Některé postavy jsou hrozně přehrávající xichty  (Nenneke) , příběh samotný nebaví, je divný, přeplácaný,  tvůrkyně prostě přestřelila. Kdesi v rozhovoru Schmidt prohlásila,  že druhá série musí být skvělá,  aby mohla vzniknout další. No, Lauren Schmidt,  první série byla příšerná,  ale tohle je vyloženě utrpení.  Takže si svoje tvůrčí pero vraž do prdele, vytáhni ho krkem a zahoď někam,  kde ho už nenajdeš!

Zaklínač - Rodina (2021) (epizoda) odpad!

Hrad plný vědmáků/mutantů, co maj našpónovaný smysly, a jejich vibrující cinkrlátka, ale asi když hajají,  tak  nic nefunguje a je možno z nich nadělat špízy. Ciri si zavříská (samozřejmě pod nadvládou jiné entity) aby skrze monolit nechala projít svoje miláčky zatímco její vědomí má zase halucinace,  bez kterých to asi nejde. Lórén asi ujíždí na nějakých houbičkách. To vše zase obaleno do hnoje moudrých žvástů a voilá....

Zaklínač - Voleth Meir (2021) (epizoda) odpad!

Dabing trpaslíků - Yarpena, to je utrpení,  zjevení se v opuštěné chaloupce,  kde jsou solidně ohořelý nebo hnijící mrtvoly, ale na dvě cestovatelky tam čekají dva osedlaní koně -WTF. Scéna u padlého monolitu, kdy zem puká až k hradbám Cintry,  ale ty dvě tam stojí dokud se šmahem nepřiřítí stráže  -WTF 2. Ale Geralt alespoň našel na obyčejné vojáky minimálně jeden ze svých mečů. A díl,  no zase o hovně, no....