Prometheus (2012)

Návrat Ridleyho Scotta k jeho klasickému žánru... No, leckdo by čekal víc akce (v dnešní době je pro většinu lidí potřeba, aby ve filmu co nejvíc věcí vybuchovalo a střílelo se na vše). Jenže kdo zná prvního Vetřelce, ví, že ten fungoval hlavně kvůli skvělé ponuré atmosféře a strachu z neznámého. Prometheus už od začátku navodí velice slušnou atmosféru a v té se drží po většinu filmu. Film mě vtáhnul a celé 2 hodiny jsem se výborně bavil. Navíc se mi díky filmu ujasnilo pár věcí ze světa Vetřelce. A věřím tomu, že jakmile vyjde film na Blu-Ray v rozšířené verzi (což je u Scotta pravidlem), tak všechny dílky zapadnou... Paráda! A na velkém plátně nutnost!

Temné stíny (2012)

Teda teda... vždycky jsem se obával, kdy vzorec "Burton + Depp = jistota dobrýho filmu" přestane platit. A u tohoto filmu se to bohužel stalo. Všechno je to takové sterilní, bez emocí, bez pořádného zapamatováníhodného momentu. Burton nám asi stárne a nebo spíš zjistil, že nemusí být originální. Tento film nemá čím překvapit. Snad jen opět skvělým Deppem a sex-appealem Evy Green. Jen tak dál Time a u mě končíš...

Žena v černém (2012)

Velice zdařilá atmosferická jednohubka. Radcliffe hrál nejlíp jak mu scénář dovolil, občas jsem se divil, že z toho domu ještě neutekl strachy. Do role padl dobře a myslím, že vymanit se z potterovské škatulky se mu podaří. Film jako takový je opravdu mistrovsky zvládnutý, co se týče střihu, kamery, zvuku. Divák je napjatý jak struna při dlouhých, třeba i několikaminutových záběrech, během kterých se může cokoliv stát... Hudba skvěle koresponduje s obrazem, dodává filmu správnou atmosféru. Ke každému hororu patří lekačky a tady jich bylo poměrně dost a stály za to. Když budu upřímnýl, chvílemi jsem se i vážně bál a cítil jsem úzkost. A tak to má při hororu být. Takže vlastně nemám nic, co bych filmu vytknul. Mě film velice překvapil.

Probudím se včera (2012)

Na české poměry, zvlášť z dnešní omezenosti českých seriálů, se jedná o velice zdařilý a vtipný snímek. Pokud nebudem brát v úvahu pár děr ve scénáři, je to super tip pro mladé, i pro ty, kteří žili v době před revolucí.

Válečný kůň (2011)

Spielberg trošku vyměknul. Tento snímek se řadí mezi ty slabší kousky. Ano, natočené je to dobře, zahrané taky. Ale to, co mě nutí snížit hodnocení, je lehce přepálená stopáž a hlavně příliš roztříštěný děj. Je zde spousta zbytečných odboček a scén, díky kterým ono poctivě vybudované pouto mezi koněm a člověkem postupně ztratí sílu, a ke konci už není místo na žádné slzopudné shledávání a návraty domů. Stevene, umíš to líp...

Válka Bohů (2011)

Čekal jsem variaci na 300. Ale místo toho jsem dostal lacině vypadající břečku, kde se většina scén odehrává v papundeklových kulisách nebo rovnou před obrovskými plochami zelené barvy. Při tvorbě interiérů se tvůrci nejspíš inspirovali nejnovějšími trendy moderních koupelen a kuchyní (tolik hran jsem v žádném filmu doposud neviděl). Masky a kostýmy mi občas slušně trhaly bránice, zvlášť pak při pohledu na Mickeyho Rourka v masce jakéhosi "zubatého králíka" jsem měl slušné záchvaty. Chudáci herci se museli cítit velice trapně, když měli poskakovat před kamerou v takových maskách. Efekty - tady se dá říct, že se šetřilo i tady. Hudba - žádná. Jediná dobrá scéna - ta s tou vlnou. Omyl roku.

Hanna (2011)

Normálně by to bylo na 3 hvězdičky... Ale kvůli těm hypnotickým očím té blonďaté krásky přidávám ještě jednu hvězdičku.

Tintinova dobrodružství (2011)

Další Spielbergův film, to nemohlo dopadnout špatně. Scénář nemá jediné hluché místo, divák se královsky baví celou dobu. Je zde napětí, akce i humor (párkrát jsem se opravdu od srdce smál). Animace je špičková, na chvíli jsem zapomněl, že to nejsou živí herci. Hudba je taktéž výborná, Williams je jistota. Tento film se řadí mezi mé nejoblíbenější filmy roku 2011.