Eragon (2006)

Knížku jsem nečetl, avšak před shlédnutím filmu jsem o ní dostal několikráte poreferováno. Takže je jasné, že tvůrci si příběh přizpůsobili a v některých pasažích až moc. Můj pocit je, že krátká stopáž zde tropí škodu, jelikož film je až moc sterilní a díky krátké stopáži na vás nedokáže dolehnout atmosféra knihy. Pokud by se jednalo o časově delší zpracování (například místo hoďky čtyřicet dvě a půl), tvůrci by mohli zkusit o malinko více kopírovat děj knihy a dokázali by třeba navodit atmosféru knižní předlohy, která je prý úplně někde jinde ( a samozřejmě na to, že to napsal asi v patnácti). Vyložoně smešná mi přišla pasáž, kdy dračice vzlétla do mraků a najednou vyspěla, horší fintu si snad scénárista nemohl vymyslet, aby urychlil stárnutí dračice. Akční scény chabé. Avšak jediný moment, který mě trochu potěšil, byl finální souboj hodné dračice s Eragonem na zádech proti zlému dráčkovi s parchantem na zádech. To mělo spád, tedy v rámci možností, avšak v knize to prý bylo úplně jinak, jak mi bylo vysvětleno. A somezřejmě triková hlavní hodná dračice byla skvělá (ale měla v knize peří??). Občas jsem se opravdu musel smát, i když mi to mé děvče pak trochu vyčítalo, ale samo posléze uznalo, že to stálo za prd, jelikož knihu samo četlo. Jako parodie na fantasy dobré. Jako klasický fantasy film už slabší. Chvílemi se film dostává do infantilních poloh, avšak se dočkáme nádherných exteriérů (přišlo mi že jsem viděl kus Slovenského Ráje a Bielanské Tatry - nevím, kde probíhalo natáčení netrikových venkovních prostor). A hoši, ten český dabing.. který producent to vymyslel... výraz Drakobijec je opravdu moc.:)

24 hodin (2001) (seriál)

Z mého pohledu je to kousek, který odstartoval vlnu dnešního moderního a lehce mysteriózního seriálu a dal mu jeho tvář. Rozstřesená, téměř ruční kamera, rychlé střihy a časté dějové zvraty. Jediná první série je pro mě pouze devadesátiprocentní. Ostatní řady mě už naprosto dostávaly do kolen. Avšak každá je vždy o ždibec lepší než ta předchozí, jsem zvědav, kde to skončí a hlavně jak. Neuvěřitelně politicky nekorektní, hlavně ve čtvrté a páté sérii. Velmi často přemýšlím nad tím, jak je možné, že tento seríál ve státech běží. Ať už pro časté prezidentovi kompromitující peripetie nebo Bauerovy nekompromisní vyšetřovací metody. Kiefer Sutherland má skvělý hlas a kdyžtak český dabing patří k těm lepším. I když originál je prostě originál. Nejlepší dramatický seriál poslední doby.(- koment po pěti sériích-) 7. série po prvních pěti dílech - famózní restart, prostě nářez._8. série specielně v druhé půlce ukázala, že na to celý tým kolem 24 ještě stále má. Zejména posledních sedm dílů bylo naprosto brutálních. Masakrální závěr! Come back Jack!!

Povolení zabíjet (1989)

Rád bych po tomto solidním nářezu dopřál Daltonovi ještě jednu bondovku ( stejně tak jako dříve Lazenbymu ). Škoda, že jsme na Brosnana čekali dlouhých šest let. Glen zvládá drsnou akci s přehledem a servíruje nám díl, který se řadí k tomu nejsyrovějšímu ze série. S Daltonem se asi dalo lépe hýbat než s Moorem, kterého Glen režíroval až v Moorově pokročilém věku. Licence to kill velice asociuje na nové Množství Útěchy. Proč ne, není to první 'ryze náhodná' podobnost.:) To by ani jinak v tak početné sérii nešlo. Velká dávka badguyů mě přímo zvrhle potěšila. Timothy rock'n'rolls... a v těch 6ti dlouhých letech nás mohl minimálně jedním kouskem ještě obšťasnit. Jsou si s Craigem hodně podobní, hrají to podobně._Hoodně ostrá Bondovka na hranici Rka. Dalton s Glenem to měli v pažbě - lepší než Dech života. Škoda, že nedostali šanci ještě do třetice. Pravděpodobně na to publikum nebylo připraveno po Moorovi, který byl ve svých posledních bondech vyloženě spíš úsměvnou postavičkou.

Dech života (1987)

Celkem veselá taškařice. Konečně po patnácti letech Rogera zas někdo ve formě. Dalton ukazuje, že není jen tupou mlátičkou (jak tvrdí herrbierer), ale vnesl do serie svoje zvláštní kouzlo. Nejkomičtějším okamžikem snímku je asi přejezd slovensko - rakouské hranice poblíž Bratislavy přes horský průsmyk.:) Avšak památná finální scéna bude vždy k nezapomnění. Glen je hodně kvalitní akční řemeslník, Dalton mu to svým fyzickým fondem narozdíl od Rogera umožňuje. Takže kvalitní zábava a čtyři hvězdičky.

Špion, který mě miloval (1977)

S Žít a nechat zemřít asi nejlepší Mooreovka. Moore ve formě, nádherná Barbara Bach, démonický záporák, příběh ještě těsně na uzdě před totálním peklem Moonrakerem. Po ní už byl na Mooreovi čím dál více znatelný jeho věk a když Moorea srovnáte s Connerym nebo s Craigem v dalších bondovkách, připadá vám jako kůl v plotě.

Vyhlídka na vraždu (1985)

'Americká' Bondovka. Komentář někdy z roku 2009: Nemohu si pomoct, ale je to jedna z mých nejméně oblíbených bondovek. Na Moorea už se fakt nedá koukat a celé to kromě Walkena není vůbec nápadité, ani ta černoška mě nebrala, ba co, přímo mě iritovala. Škoda, Moore je starší než Lazenby a Connery a přesto hrál až po nich, ale už to tady prostě vtipem nedohnal. Chtělo to Lazenbyho._Leden 2014: Této Bondovce jsem předešlým komentářem a dvěma hvězdičkami též křivdil. Glen byl prostě dobrej. Ve Vyhlídce jednotlivosti fungují a určité fragmenty jsou skoro vynikající. Bouhžel jako celek, přestože se jedná v podstatě o druh 'rovné' Bondovky, nedrží moc pospolu. Záporák je skvělý, dostane však ještě méně prostoru než by zasloužil. Je krásně vidět, jak Glenovi sednou masitější momenty (radnice + výtah, doly těsně před vzducholodním finále, loď..). Moore ale už Bonda jednoduše vůbec nezvládá. Proto zde hlavním hrdinou už vůbec není on, nýbrž všechno ostatní. Bond je ve snímku spíše už jen mýtickým oparem, který se sestává ze ksichtu Moora a pohybů množství kaskadérů a vyčpělého šarmu. Opakovené zmínky o jeho nebezpečnosti zní v kontrastu s Moorovou stařeckou parafrází až směšně. Nápadů nabízí 15. bondovka mrtě, má i skvělou scénickou hudbu (návrat Barryho!) s parádním ústředním motivem, kopírujícím harmonii ústřední písně Duran Duran, která je naopak hned po Madonnině skřeku z Dnes Neumírej tou nejhorší bondovskou písní. A MayDay tou zcela nejhorší bondgirl, ještě že v druhé půlce nastoupí bloncka Sally. Glen natočil pět bodovnek. Ve dvou měl k dispozici materiál přímo pro něj, ale s nehodícím se, doplakávajícím Moorem (Jen Pro Tvé Oči, Vyhlídka na Vraždu), ve dvou dostal na paškál pouťový scénář buď opět s Moorem (Chobotnička - možná druhý nejslabší Bond), nebo se zdatným Daltonem (Dech života). V páté, jeho poslední, se mu to sešlo a vytvořil svůj nejlepší příspěvěk série - Povolení zabíjet. Mrzí mě, že neměl své přiležitosti více nakloněny jeho umění. Nejhorším Bondem proto zůstává Dnes Neumírej. Vyhlídka je přesto na Bonda lehkým podprůměrem - více by se do ní hodil Dalton, nebo Craig.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Souhlasím s tím že Robbie Williams by zasloužil přesdržku, protože jeho první rádiová píseň, kterou se více prosadil, je v podstatě nefalšovaný ústřední motiv této bondovky (nedávno mě to zase praštilo do uší). Výtečná muzika! Skvělá bondovka! 80-90%

S Club 7 v Miami (1999) (seriál)

Hvězdička za první S Club a chvíle nostalgie k těm odpoledne stráveným u televize, když mi bylo 13.

Černočerná tma (2000)

Rozhodně velice potěšující béčko. Skvělá atmosféra, rádoby nápad, pojetí, herci. Skutečně jsem se jednak v kině a pak i podruhé někde v televizi výtečně bavil. Tenhle filmeček vám všem mohu jen vřele doporučit.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Prostě už to netočil Natali a všechny triky jsou vyhnané do hyperprostoru a hodně relativní fyziky. Hyperkrychle hraje na jednoduše lehčí notu a víc popcornovou než poctivá (hutná!) Nataliho filmařina v originálu. Přesto je to zábava mně blízká.