Broučci (1995) (seriál)

V mém dětství jeden z nejoblíbenějších večerníčků, avšak o trošku víc se mě vždy líbila Broučkova rodina.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Dost neuvěřitelná hloupost avšak v porovnání s předchozími díly a nebo ještě hůře s následujícím čtvrtým dílem je to nejlepší ze série.

Batman a Robin (1997)

Tak režisér zase něco vyhulil a z jeho tripu vzniknulo toto monumentálně-děsivé dílo. Batman a Robin jsou neodmyslitelná comicsová dvojka a tento film mohl mít stejně dobré hodnocení jako například Batman Tima Burtona, to by ovšem s příběhem nesměli scénář a režie udělat to co z něj udělali. Proč proboha mezi Bruce a Robina zatahali Batgirl, která má příbuzenský vztah k nemocnému Alfredovi???!!! Proč z Arnolda Schwarzenegra udělali ufňukané ledové monstrum a z představilky KILL BILL děvku potaženou rostlinkami, která ovládá nafukovacího svalnatce, který má představovat Banea? Kdyby se zůstalo u vyšlapaných kolejí čili: DOBRÁ STRANA: Batman, Robin, Alfréd, pár přichomýtnutých poldů a za PADOUCHY: např.: Scarecrowa s Harley Quinn nebo Ra's al Ghula s Man-Batem, či úplně jiná kombinace padouchů samozřejmě nejlepší volbou by byl Bane samotný, jenže by musel být vytvořen trošku lepší příběh jeho zrození aby u kritiky(minimálně té mojí kritiky) obstál.

Vetřelci (1986)

Z filmového zpracování Vetřelce rozhodně nejlepší díl. Za mě 5 hvězd.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejpřevratější a také nejlepší díl celé Star Wars ságy. Přesně toto je důkaz že byť režisérem tohoto snímku není George Lucas, pořád překonává jeho hvězdný snímek Pomsta Sithů i 35 let po jeho natočení.

22 Jump Street (2014)

Tentokrát ještě komičtější než dřív! Schmidt a Jenko se vrací zpět do akce! Stejné hlavní postavy, stejný úkol, stejné provedení! A samozřejmě úžasná dávka humoru.

Avengers (2012)

Ze všech sfilmovaných příběhů o Marvel. superhrdinech jsem měl vždy nejradši příběh o miliardáři Anthonym Starkovi(IRON MAN), avšak nápady režiséra Josse Whedona se posunuly a on nám přináší tento neskutečně dokonalý film o složení nejmocnějších superhrdinů světa. Herecké obsazení skutečně sedí a scénář velice profesionálně propracovaný. A kdo jiný by měl tento perfektní příběh režírovat než Joss Whedon(který se zapsal i do historie komiksového Marvelu například u série Astonishing X-men). Tento film rozhodně doporučuji fandům a milovníkům komiksů a Marvel Universe.

John Wick (2014)

Film má patřičný spád, zbytečně neprodlužuje začátek, při kterém se v mnoha jiných snímcích seznamujeme s postavou, ale předvádí nám Johna takříkajíc za pochodu. Prakticky během deseti minut je Wick okraden a nastává předem očekávaná řežba, před první akční scénou jsem čekal souboje typu Punisher, minimálně celá armáda gangsterů na jednoho osamoceného mstitele s arzenálem, za který by se nestyděl ani Schwarzeneger a ono prej ne. Bývalý zabiják s dvěma pořádně nadupanýma bouchačkama, proti tuctu bad guys, které bez větších problémů vyřídí a dům mu pak vyleští bez sebemenšího smítka parta svalovců s mopy a rukavičkami. Žádný přemrštěný počet teroristů na osamoceného bojovníka se zločinem, žádné obrovské výbuchy při srážce aut a hlavně žádné: Ne, tohle tam nemůžeme dát, to by tam pak tatík nemoh vzít svý haranty. Za mě naprosté áčko.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle je naprostý důkaz dokonalého filmu, perfektní herci, režie i scénář, sympatické hlavní postavy a děj který skutečně po dlouhé době opravdu nenudí. Rozhodně špičkový film posledních let.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

V tento film jsem hodně doufal jelikož první díl mě i přes ne moc kladné komentáře nadchnul, bohužel změna režisérů se na scénáři, (který by ani tak špatný nebyl) opravdu podepsala. Je mi líto, ale ani přes mé sympatie k Predátorům, NE.