Neuvěřitelný přítel (2022)

Tak toto bolo veľmi veľmi milé prekvapenie. Výborní herci, pekná myšlienka a (nielen) láske a priateľstve, dojímavé chvíľky, veľmi dobrý a nesilený humor...

Hořkých sedmnáct (2016)

Depresívna hlúposť plná primitívnych charakterov, nechutných sexistických narážok a navyše to nemá ani žiadny dej. Scenáristicky úbohý príbeh (ehm, ako som už písal, príbeh to vlastne nemá) o frustrovanej dievčine.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Popísaného toho bolo naozaj dosť. Tu na ČSFD aj na najrôznejších diskusných fórach. Áno, máme tu najepickejší diel. Ale mne nejde iba o akciu a konverzačky určite nenazvem "zbytočnosťou". Čiže z tohto sa radosťou nezbláznim. To načasovanie a strih sú neatmosferické (dedinčania sú šikanovaní - prezradenie divákom, že vojsko už hrdinsky cvála na pomoc! - dedinčania sú ďalej šikanovaní a začnú umierať a pomoc vlastne nestihla prísť včas - potom pomoc prichádza a my máme byť z toho paf). Pripomenulo mi to ako apači na čele s Winnetouom prišli na pomoc Old Shatterhandovi vo finále známeho filmu, ibaže to bolo lepšie ako šiesta epizóda tohoto :) Málo postáv, nelogickosti, charaktery si nás ešte stále nezískali... Ako fanúšik žánru to neodsudzujem a budem pozitívny: je to priemerný seriál.

Denní směna (2022)

Vpodstate komediálna verzia filmu Blade. POZOR, SPOILER:  Celkom bavilo, ale vo finále som čakal viac (možností bolo niekoľko, na základe všetkého povedaného počas samotného deju/deja. Napríklad oheň. A spomínali 700-ročného vodcu, ale nedočkali sme sa. Nemyslím že zrovna tu by sa mala natáčať dvojka). A akosi som nepochopil, prečo jeden upír neumrie ani po odseknutí hlavy a druhý (dokonca boss) je v tomto ohľade slabší? Hm...

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Neromantické kecy o sexe, z rôznych uhlov v rôznych príbehoch. Sklamanie.

Seveřan (2022)

Ale no ták :) Nepreceňujeme to tu trochu? Alebo nám k šťastiu naozaj stačí napodobenina starších filmov a samotný fakt, že takmer nepoužívali CGI? Komparz máva ručičkami hore dole ako vo Winetuovi "pozooor" alebo "zabijem taaa, drzim mec nad hlavou a cakam kedy ma seknes, no konecne, teraz uz mozem padnut podla scenara". Ok, beriem taketo znazornenie pri dokumentarnych filmoch a vsade tam, kde ide len o ilustracne znazornenie toho co sa udialo. Vsade, kde sa film na nic nehra. Ale tu by to ozaj chcelo komparzistov, ktori uz aspon raz-dvakrat pred kamerou stali :) Ked som to prijal ako lepsie B-čko, vpoho som cely dej zvladal. Ale jedna vec fakt bola uplne nelogicka a cela na hlavu: v tú noc, ked sa hlavny hrdina pred matkou prezradil, musel ujst do lesa. Vporiadku, to je jasne. Ale ked jeho priatelka chcela ist s nim, Z AKEHO DOVODU ju nevzal a trval natom aby ostala? Tento skutok sposobil nasledné podrezanie XY sluhov, takmer zsbitie priatelky, vzdanie sa nepriatelovi, takmer smrt hlavneho hrdinu... Nevzal ju v tu noc, ale aj tak usla v druhu noc. Ibaze mohli byt obaja v bezpeci, ale namiesto toho isiel najskor on (potom sa vratil a nechal sa takmer zabit), potom ona, potom zas usiel on... Nebolo by to tak isto keby hned sli dvaja? Akurat by nebol umuceny a vycerpany.

Rande na dvě noci (2014)

Potenciálne kvalitný námet sa po pár minútach zmení na vykecávanie o sexe. A nacvičovanie sexu. Nie, nie, nie, toto je nudné, zbytočné a pokazené pseudofilmárske dielo.

Ježek Sonic 2 (2022)

Po jednotke, ktorá ma vôbec nechytila, som nečakal vôbec nič ani od dvojky. Prvá polovica preto bola výnimočná a super pozitívne prekvapila. Kvalitným retro štýlom natočený rozbeh, malo to hlavu aj pätu, dostatočný čas zaujať diváka a vytvoriť vhpdný priestor pre dej. Žiaľ, od polovice to už bolo zbovu typické výbušné a chaotické gulášovidlo.

Emilie Richards - Volba srdcem (2011) (epizoda)

Prekvapivo príjemné, vpodstate v mnohom dospelé (keď už človek vie čo chce, nemusí sa lovestory zbytočne naťahovať). A až na chlapca Tima (a pre mňa aj Johna) sú ostatné postavy dosť sympatické.

Madea se vrací (2022)

Tentokrát tu máme vulgarizmy, trápnosti a nechuťáctva až za hranicu. Veľmi slabé, priblblé, zbytočné.