Riverworld (2010) (TV film) odpad!

K tomuto je škoda jakýchkoli slov... Odpadkový koš, prosím!

Splice (2009)

Nápad: Dobrý. Děj: Do první poloviny velmi dobrý. Druhá polovina snímku: Ač "odkojená" na sci fi, tady jsem skřípala zuby a uklidnila se až po sežrání kusu masíčka z křížové kosti a několika cigaretách. Co to režisér a scénarista v jedné osobě s tímto snímkem provedl, to je na dvě facky. Takto zničit dokonale rozjetý filmový zážitek...škoda slov. Pouze za tu první polovinu 1 hvězda. Jinak by to letělo do odpadu.

Bermudská příšera (2014) (TV film) odpad!

Noční můra všech milovníků kvalitních sci fi snímků. Kdybych se měla rozepsat, bylo by nutno text vytečkovat. U tří témat neznám bratra: Sci fi, historie, duchovno. Nu, nepotěšili jste mne dívky a chlapci. A ani já vás nepotěším. Nedostatečná.

Fotky zítřka (2014)

Scénarista - 25 na holou, producentovi taktéž.... Toto není kvalitní sci fi. Toto není ani dobrý film. Slovem dobrým zde zstupuji známku 3. Poselství nulové, děj nezáživný, herecké podání ...raději bez komentáře. Ale, je tu ale: Nápad sám měl ohromný potenciál. Že nebyl využit, za to ubírám další bod. Takže za 4 + a sednout zpět do lavice. Se zavřenýma očima 2 hvězdy.

Pořád jsem to já (2014)

Toto je Julianne Moore tak, jak má být. Paní herečka s velkým "P". Děj: Promyšlený, poutavý, vtahující, útočící na naše vlastní podvědomí. Na zamyšlení se nad životem každého z nás. Vždyť, jak křehký je život? Kdo zná svůj konec, kdy a kde přijde, ale především - jak? Režie rovněž vynikající. Překvapení filmu: Podaní a herecký výkon Kirsten Steward. Mile překvapila. Závěr filmu: Pro část diváků, kteří raději filmy, u nichž netřeba zapojovat emoce a šedou kůru mozkovou, bude rozporuplný. Pro tu druhou část zanechá přesně ten velký otazník v každém jednom z nás. Ten, který by nás měl přimět k zamyšlení nad tím, že život a zdraví nejsou samozřejmostí. Tou by mělo být pochopení, láska nekladoucí podmínky a schopnost vcítění. Tentokrát opět učiním onu velkou výjimku, a hodnotím na výbornou. Plným právem 5 hvězd a bez debat.

Emperor (2012)

Po útoku na Pearl Harbor pronesl admirál Naguma pamětná slova: "Obávám se, že jsme probudili spícího draka." Jak se v následujících letech ukázalo, admirálova slova byla doslova prorocká. Japonský císař (tak jako čínský), byl považován za boha, syna Slunce a Zlatého draka. Neštěstí této dynastie vyplývalo z vůle vysokých dvořanů ce nejvíce se přiblížit západní "kultuře" a opustit tak staleté japonské tradice. Konec konců, o tom již nám vyprávěl film Poslední Samuraj. Císaři Jošihito i Hirohito byli záměrně vysokými šlechtici držení v nevědomosti. Generálové, admirálové a ministři jim předkládali pouze ty informace, které se jim právě hodily. Nikdo rozumně uvažující si nemůže myslet, že císař "bůh", by se spolčil s někým jako byli Hitler a Mussolini. Podepsal příkazy, které mu byly předloženy jako fakta. To ho ovšem nijak neomlouvá. Jako císař mohl poslat všechny k čertu, a vše si ověřit sám. Nicméně, ani američané nebyli tak hloupí, aby si dovoli vztáhnout ruku na císaře "boha" syna Slunce. Velmi dobře si byli vědomi skutečnosti, že takový akt by obrátil každého jednoho japonce proti nim. Film sám je celkově velmi dobře zpracován. Zvláště možnost zvážit pohled z obou stran. Tedy Japonské i Americké. Historické drobné nepřesnosti v tomto případě pomíjím, stejně jako fakt, jakých zvěrstev se japonští vědci dopouštěli v okupované oblasti východní Číny. Nicméně, film si plným právem zasluhuje svých 75% a tedy 4 hvězdy.

Mučedníci (2008)

Pokus o vnesení hluboké myšlenky u horroru není možný stejně tak, jako spáchat dokonalý zločin. Výjimku tvoří pouze filmy skutečně natočené na základě pravdivých událostí. Takže krvavou řež, která konkuruje i scéně na Tokyiské diskotéce ve filmu Kill Bill, kde Uma Thurman řádí jako sám Kníže pekel, střídá pátraní po minulosti. Pro mne - zcela subjektivně - byla zajímavější druhá pasáž filmu. Vzhledem k tomu, že jsem od ní moc nečekala, mne mile překvapila. Ve výsledku tedy také půl na půl. Tedy za 3 a proto 3 hvězdy.

Půlnoční vlak (2008)

Děj - promyšlený. Nápad - velmi dobrý. Vysvětlení závěru - na Nalgesin, který by měl zahnat migrénu. Na čem tedy film u mne hoří? * Mimo ony hvězdičky vysvětlené níže - Detaily. Mnohdy nekvalitní digitální triky, nehlídání si toho, co v předešlém střihu osoba držela, kterým směrem se souprava pohybuje, že kdosi ze záběru zmizel, či přibyl. Nicméně, kolem a kolem, film balancuje mezi 30 a 50%. Proto volím zlatý střed a tedy 2 hvězdy plus. * Pozor spoiler: Démonický strojvůdce metra...ehm, kdo ho na směně střídá? Zlá královna ze Sněhurky? Lidé jsou mordováni jako potrava jakýchsi nedomrlých potvor. Cosi mezi démonickými entitami a zlými duchy.

Oni přicházejí (2002)

Příšerky podobající se jako vrána vráně těm z filmu Riddick: Kronika temna. Skrze skříně a tmavé koukt vylézají, aby vtáhli oběti do svého světa a zřejmě si na nich pochutnali. Patrně je obklopuje EM pole, protože světlo při jejich příchodu pohasíná. "hrdinové" filmu jsou navíc označkování jakýmsi platfusem v podobě kořene pokojové rostliny... Pro Kristovy rány! Jak jsem abstinentka, tak až narazím na skvělý mysteriozní horror, tak si snad otevřu láhev vína. Že v ložnici nemají na noc být pootevřeny zásuvky komod či dveře skříní, že zrcadla nemají odrážet postel, a dveře se nemají otevírat tak, aby jejich hrana (ta s klikou) "ukazovala" na postel, to snad ví každý, kdo se trochu zajímá o ezoteriku a Feng shui. Důvod nespočívá v příšerkách, nýbrž z mnoha výzkumů spánku, který potvrdil, že u 78% z více než 26 tisíc testovaných osob EEG a následně sami testovaní potvrdili, že měli neklidný spánek nebo měli noční můry (pachy z prádla, zbytky parfémů, atd. v mozku nastartují dlouhodobou paměť. Ta se pak "hádá" s krátkodobou ve fázi REM). Zrcadla zase fungují jako rušivý prvek. A hrana křídla dveří narušuje plynulý tok energie v místnosti. Vzhledem k tomu, že já sama mám ráda tmu, a mnohým sousedům trvalo než si zvykli, že jsem doma, i když nevidí svítit světlo (pokud není doma i manžel), dosud mne nic nesežralo (ironické souvětí). Jedinou hvězdu dávám za snahu o navození temné atmosféry. Ovšem vzhledem k tomu, že k horroru chci kafe, cigarety, klid a tmu, byl jediný výsledek ten, že jsem hůř viděla na popelník. Těch 25% opravdu z milosti...

Atlas mraků (2012)

Film, jenž patří do třídy těch, které je nutné shlédnout dvakrát, nebo i čtyřikrát. Jen tak přimějeme vypnout šedou kůru mozkovou, která film bude rozebírat logicky, a k závěru výsledku rovnice se stejně nedostane. Až to vzdá, a předá podvědomému myšlení a kreativní části naší mysli, ocení každý takový divák hodnotu tohoto filmu. Krásných 75% a tudíž 4 hvězdy.