Gattaca (1997)

Nic takříkajíc přestřeleného, ale kupodivu velmi zdařilý filmový kousek, na který je dobré se podívat i dvakrát, aby se jednotlivé vsunuté myšlenky scénaristy do dějové linie nechal pěkně rozplynout na chuťových buňkách emocí a logiky. Velmi dobře podané herecké výkony, neodfláknuté kulisy a trikové efekty, ač jde o film z roku 1997, který jistě neměl rozpočet jako Jurský park. Hudba sama o sobě podtrhuje každou jednu scénu, každé jdno dějství velmi bravurním způsobem. Za mne 85% a tudíž 4 hvězdy superior.

Midnight Son (2011) odpad!

Nejsem fanynkou nezávislých snímů, leč, některé překvapí. Žel Bohu, toto není ten případ. Ač jsem zvyklá na film koukat i do dvou ráno, u tohoto jsem jsem usnula zhruba v polovině okolo desáté večerní a vzbudily mne až titulky. Podvědomí jaksi zaprotestovalo při vzpomínce na opět nesmyslně na slunci zpopelňované vampýry, a nezdařilé pokusy o akční momenty, tuto myšlenku na vrácení snímku do okamžiku usnutí ihned zardousilo. Tudíž film putoval do koše, a já do ložnice.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Už dle oficiálních trailerů jsem očekávala nějaký průšvih. Žel Bohu, průšvihem nejen, že tento snímek jím je, ale kolosálním. Toto je názorná ukázka toho, když někdo neví, kdy je nejvyšší čas v tom nejlepším odejít. Avengers, velmi povedený snímek. Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera, ještě zdařilejší. Sám Iron Man I. a II. bl rovněž skvělý. Třetí a závěrečný díl už začínal pokulhávat a hlavu nad vodou mu přidržel výkon Gwyneth Paltrow. Ovšem toto, tedy druhé pokračování - a sama za sebe se modlím, aby šlo o poslední - si prokázalo Medvědí službu největšího měřítka. Neslaný, nemastný děj. V mnoha momentech zcela předvídatelné i nejen pokračování děje, ale také dokonce dialogy. Úsměvné vsuvky pro odlehčení, tentokráte také nezapracovaly jak by měly. Přes 3.000 trikových fektů ve filmu, je velmi dobře znát. Ovšem k jeho vlastní smůle. Protože pozornému oku v mnohých sekvencích nemohou ujít i ty méně zdařilé, téměř odfláknuté. Samotné hlavní postavy svými výkony, a také nahlédnutím do osobního života "Legolase", zpětnovazebné vzpomínky Nataši, však rozpumpovaly nohy snímku dostatečně na to, aby se alespoň občas vynořil hlavou nad hladinu k nádechu. Závěr? Nečekejte mnoho, nebudete zklamáni. Snímek zapadá do kategie průměru. S přimhouřenýma očima 3 hvězdy.

Narušitelé (2015) odpad!

V tomto řípadě, se jedná o snímek, který musí znechutit a rozladit všechny, kdož viděli filmy Psycho, Pod schody, Tajemství, atd.. Všechny tyto filmy totiž tento laciný, nápad i myšlenku postrádající platfus částečně vykradl, a udělal z nich koláž, za kterou by se musel stydět i ten njvtší matla. Odpadkový koš, prosím!

Jupiter vychází (2015) odpad!

Tak dlouho se na něj čekalo. Tak mnoho se od něj slibovalo. Výsledek? Žalostný. Logika zde dělá přemety. Děj se občas ocitá v tornádu stupně F5, kdy nevíte, zda-li v daný okamžik myslí tu či onu pasáž tvůrci skutečně vážně. Kupříkladu vesmírná loď napodobující interiérem novogotický chrám, královna v něm poletuje na bílém disku v oděvu silně připomínajícím Japonské císařovny. Pak zde máme registrační úřad, kde vesmírná rádobykrálovna musí běhat z kanceláře do kanceláře, aby potvrdila svůj nárok na dědictví. K parodii na monarchii, zde máme kontrast přím oslepující v podobě jakési obdoby vesmírné OSN nazvané po štítu bohyně Athény - Aegis. A nakonec samozřejmě jakéhosi křížence vlka, a čehosi jiného, co vesmírem i ulicemi sviští na antigravitačních botách - vlastně, sám říká, že surfuje. Samozřejmě je od počátku jasné, že on a rádoby vesmírná královna utvoří pár... No, z mého pohledu nejde ani o žánr sci fi, možná spíše nějaké fantasy, kde ovšem tvůrci velmi silně popustil uzdu fantazii a mozek si vzal dovolenou. Zklamání na celé čáře. Za pět a do koše!

Poslední rytíři (2015)

Inu, inu...zplivat cokoli je lehké. Nalézt pozitivní a umět pochválit, je věc mnohem těžší. Tedy, započněme mínusy: Mix novorenesančních staveb kontra středověk, se směsí oděvů připomínajích zchudlou čínskou dynastii a rytíři Sedmé legie alá Equlibrium, to na mne, jako na historičku a spisovatelku bylo poněkud těžko překousnutelné sousto. Plusy: Vynikající výkon Morgana Freemana. Promyšlená, ač poněkud rozvláčná, středová pasáž, jenž neměla pouze zápornou postavu (prvního ministra), nýbrž i diváka přesvěčit o poddání se bezmoci a propadnutí zpět do bahna velitele Sedmé legie, byla téměř dokonalá. Bohu díky, že zde krev v soubojích nesmyslně nestříkala až do stropu ve stylu Kill Bill. Shrnuto, podtrženo a sečteno: Morgan Freeman a středová pasáž snímku, pomohly ke známce 3 mínus.

(1998)

Cíl není důležitý...důležitá je cesta k němu. Jakou zvolíme, rozhodne o tom, co na jejím konci nalezneme. Film rozhodně není pro každého diváka. Těm, komu však u sledování snímků rozhodně není na obtíž zapojit také přemýšlení, bude si spokojeně mnout ruce... 80% a tedy 4 hvězdy!

Enderova hra (2013) odpad!

Tak toto by měli ukazovat budoucím filmařům, aby věděli, jak nemá sci-fi vypadat! Jednoduché, primitivní, odbyté scénářově, trikově i herecky. Zřejmě tím pošlu proti sobě spoustu příznivců podobných nesmyslů, ale za mne jednoznačně: Odpadkový koš, prosím!

Spaceballs (1987)

Domnívám se, že vše vystihnu následujícím souvětím: "Jediný okamžik - u něhož jsem se opravdu zasmála za celý film - byla pasáž z vylíhnuvší se vetřelcem v baru." Tato krátká pasáž zachraňuje z mé strany tento film v podobě jediné hvězdy.

13 Eerie (2013)

Pro Kristovy rány! To opravdu už v téměř každém snímků musí vyskakovat nějací zombies?! Nesnáším tento typ filmů už z jediného prostého důvodu: Rigor mortis, tedy posmrtná ztuhlost. Klusající, huhlající, dokonce i běhající zombie popírají veškerou logiku i vše věděcké, včetně neúprosného zubu času. Ten mrtvoly nacházející se mimo rakev, ohlodává ještě rychleji. Kyslík, který je přímo balzámem pro bakterie působící rozklad. Mouchy, jejich nenažrané larvy, které se živí mrtvým masem, gravitace působící na vnitřní orgány, posmrtné uvolnění svěračů, atd, atd... Tyto filmy jsou opravdu určeny pouze pro skupinu diváků, která nerada u sledování snímků zapojuje zdravý selský rozum. Toť názor můj, a tedy subjektivní. Jedinou hvězdu dávám pouze za prvních několik minut snímku.