Lesní duch (2013)

Většina momentů byla předvídatelných a člověk vytuší co přijde. Ale než to přišlo, prožíval jsem neskutečnou hrůzu:) Ležel jsem pod dekou a čouhala mi jenom hlava, někdo na mě bafnout tak se poseru. Chata v lese a démon..co od toho čekat. Byl jsem ale hodně překvapen. Je to vážně brutální a krvavá lázeň, která prvních pár minut vypadá, že nebude o co stát a nakonec udrží pozoronost až do konce.. Dobrá zábava na večer.

Rabín Jákob (1973)

Chvílema je to skvělá legrace.. když Žluna zajel do té varny na žvýkačky tak jsem se válel smíchy. Dabing Krampola není dobrý..

Contratiempo (2016)

Na začátku mě děj vtáhnul a napnutého držel až do závěru. Skvělý scénář, herci + španělština se tak skvěle poslouchá:) Napoprvé pecka..

Přežili jsme Ardeny (2003)

Žádný velkofilm to není a mnoho se toho tam neodehrálo - ač člověk podle názvu očekával trošku víc. Špatný to ale taky nebylo. Všichni ti herci byli takoví upravení.. vůbec mi nepřišli že už strávili nevím kolik dnů na frontě. Chybělo tomu o trošku víc bojových scén, ale na druhou stranu, jsem rád, že to nebyla skupinka ostrostřelců, co sejme každý dvacet Fritzů na jeden zásobník.

V kleci (2008)

Vězení, samotný vězeňský režim a fungování žen v něm bylo samozřejmě zajímavé a působilo to hodně reálně. Ale že bych z toho byl nějak překvapen, zaskočen? Upoutalo to prvních 30 min, potom už byl samotný děj nuda, film se táhnul a už zhruba před půlkou jsem si říkal, kdy bude konec, nebo kam to bude směřovat? Nedokázalo mě to vtáhnout ani vyvolat nějaké větší emoce. Kromě vzpoury.. ale její potlačení mohlo být akčnější.

Řetěz (1981)

Začalo to docela zostra, mělo to děj a taky to bylo docela drsný. Na film z tehdejší doby celkem slušný.

Žbluňk! (1984)

Vzpomínám si, že jako malý kluk jsem tuhle komedii měl docela rád. Možná to bylo Daryl Hannah a špetkou toho erotična.

Rosemary má děťátko (1968)

Rosemary se chtě nechtě stává součástí plánu, který má na svět přivést něco strašného. Rosemary začne postupně rozplétat pravdu a vzepře se. Jenomže čemu a komu můžeme věřit a čemu ne? Ač se to chvilkama celkem táhne, vygraduje to slušně. Jednotlivé charaktery postav a slušné herecké výkony ten film hodně drží.

Jeremiah Johnson (1972)

Především nádherně zachycená americká divočina, kruté hory, území Indiánů a skvělý Redford - Jeremiah Johnson, který sem odchází z civilizace začít nový život. Člověk byl až rád, že se na to koukal z tepla domova a pohodlí gauče. Myslím, že život v těch horách nebyl žádný med a nějak takhle to mohlo klidně vypadat. Trošku mě mrzí zpracování závěru.