• Krátkometrážní

Nezvěstná (2023)

Upřímně takový závěr jsem fakt nečekal. Film má skvělou zajímavou zápletku a byl jsem velmi napjatý, jak to celé dopadne. Pak přišlo rozuzlení celé zápletky a myslel jsem si, že se dívám na jiný film. Zasloužilo si to o dost lepší zakončení.

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Myslím si, že tato hláška vystihuje celý tento film. Ježíši to je děsný, nevím proč musí dělat remaky je to hnus, originály jsou lepší.

Živí mrtví - Odpočívej v pokoji (2022) (epizoda)

Nemůžu uvěřit, že tahle epizoda je vážně poslední. Pro mě je to konec jedné mé životní jistoty. Psal se rok 2014, kdy mi kamarádi ze základní školy poradili tento seriál a od té doby už jsem to nepřestal sledovat bezmála 8 let a to je dlouhá doba. Tento seriál mě provázel hodně dlouhou dobu a utkvěl moc v srdci. Moc jsem žil tím to seriálem a těšil se každé pondělí na to, kdy vyjde další díl a pak ty dlouhé čekaní na to, kdy vyjde další série. Těch vzpomínek z veškerých debat s kamarády spolužáky lidmi, kteří to žrali podobně jako já je vážně nespočet. Jsem moc rád, že tento seriál vznikl. Když na konci děkovali herci producenti a celý štáb nám fanouškům za to, že jsme mohli tvořit tento seriál s nimi, tak mi ukápla slza:). Velké DÍKY patří i jim.  We're the ones who live, (2014 - 2022)

Chobotnice - Série 2 (1986) (série)

Tahle série byla o něco málo slabší než ta první, protože se vesměs víc mluvilo, než se něco dělo, ale i tyhle epizody člověk potřebuje, aby pochopil celý děj. No říkal jsem si, že po první epizodě už další tragický moment nemůže přijít, ale bohužel jsem se zmýlil. Po poslední epizodě začínám cítit tu strašnou beznaděj, až mě to začíná lehce štvát :)).

Chobotnice - Série 1 (1984) (série)

Půl roku mi trvalo se znovu vrátit k Chobotnici. Bohužel jsem skončil tehdy u první série a k další jsem se už bohužel nedostal. Ne, že by mě to nebavilo, ale mám tendence si nechávat rozdivane seriály pak se k nim vracím:)). Takže jsem rád, že konečně jsem se k tomu to seriálu znovu dostal a vůbec toho nelituji. K první sérii bych podotknul tu skvělou atmosféru a skvělý hudební doprovod od Ortolaniho, který tomu dodává tu neskutečnou atmosféru a napjatost. První série má zajímavou vzestupnou tendenci. Do první půlky je to takový pomalejší, ale pak to začne gradovat až se nemůžete odtrhnout. Proto dávám plný počet hvězd.

Oživené pevnosti (2004) (seriál)

Velice zajímavě zpracovaný dokument, ale jediné co mě vadilo byla ta iritující hudba. Proto dávám čtyři.

Zelená míle (1999)

Velice poutavý, silný a hlavně smutný film. Nevím co k tomu mám víc napsat. To je tak, když slova prostě nestačí.... Vím, že tahle myšlenka se mi vryje do paměti... Už nechci být pořád sám, jak vrabec v dešti. Unavuje mě nemít nikoho k sobě, kdo by mi řekl, kam jdeme a odkud a proč.

Batman (2022)

Po dlouhé době jsem byl v kině a musím říct, že jsem z nového Batmana velmi nadšený. Věděl jsem, že tohle bude dobrý film už podle traileru, který mě velmi nadchnul. Začátek filmu byl pro mě takový pomalejší, ale postupem času se to rozjelo a mělo to pak ty správné grády. Celkově film působí depresivním dojmem a má velmi působivou temnou atmosféru a hudbu. Oproti jiným Batmanům je tohle spíš akční detektivka, která měla dokonalé rozzuzlení. Pattinson se roli Batmana ujal skvěle. Po Baleovi ho řadím jako druhého nejoblíbenějšího Batmana :-). Můj celkový dojem nooo napjatý jsem byl od začátku, až do konce a vůbec mi nepřišlo že to trvalo 3 hodiny :-). Ještě bych dodal, že je škoda, že Joker nedostal víc příležitosti. Tak snad v příštím filmu :-) (Chválím tvůrce za Nirvanu :-))

V bezpečí (2018) (seriál)

Seriál mě velmi překvapil a hlavně byl od začátku, až do konce velice napínavý, Nejlepší na tom bylo to, že už mám Michaela Halla zafixovaného jako Dextra, tak jsem jenom čekal, kdo bude jeho první obeť :D.

Linkin Park: Rock am Ring 2004 (2004) (koncert)

Dneska je to přesně 7 let, co jsem na CSFD, takže k tomuto výročí a k oslavě jsem si vybral k ohodnocení jeden z nejlepších koncertu Linkin Park. Hlavně musím v tomhle koncertu vyzdvihnout fenomenální skladbu Don‘t Stay.