Reminiscence (2021)

Film začal dobře, úžasný vizuální zážitek, ale pak to nějak ztratilo šťávu... Je to fajn, určitě stojí za vidění, ale madam režisérka má prostě na víc, což dokázala ve Westworldu. Když se na to podíváme z jiné stránky - aspoň se toho scénáře někdo ujal a my jsme se mohli na tento zajímavý příběh podívat :-)

Anna (2019)

Na to, jak jsou tyhle agentské skazky už omleté, tak tahle se překvapivě povedla. Herci perfektní, vizuálně velmi povedené a při tom film působí pořád realisticky. Kritik tentokrát přesně vystihnul přívlastek "akční thriller",protože tam bylo víc rozstřílených hlav než herců a o akce skutečně není nouze. Během těch dvou hodin vás tvůrci určitě nenechají odpočinout ani se nudit, takže pokud máte chuť na drsnější podívanou, určitě se tohle dá doporučit.

Cruella (2021)

Málo co mě tak příjemně překvapilo, jako tohle dílo. Vizuálně velmi pěkné a děj slušně odsejpá - těch 134 minut uběhne, ani člověk neví jak. Je to podle mne  velmi povedená rodinná pohádka.

Duna (2021)

Vizuálně to bylo opravdu skvělé... a to je tak zhruba všechno.  Naprosto tuctový, tisíckrát omletý námět - tentokrát s příchutí písku, koření a pouštního červa, kterého už jsem taky viděl v nejednom sci-fi. Červ, zdá se, bude brzy jedním z  nejobsazovanějších herců :-D . Ještě že jsem u toho měl pizzu a vynikající víno, jinak by mi těch stopětapadesáti minut bylo i líto. ...takového humbuku kvůli tomuhle? Já to nechápu. Tak snad si to užijí aspoň ti ostaní, co tomuhle rozumí.

Za čárou (2021)

Technicky-vizuálně je to udělané dobře, ale ten námět patří někde do doby mezi osmdesátá - devadesátá léta. Je to celkem nuda.

Nenávist (2020)

To ale byla nuda! Nevypnul jsem to jen pro to, že jsem u toho dělal něco jiného. Nejlepší zážitek z celého filmu je soundtrack u závěrečných titulků. Zajímalo by mě, proč tohle někdo tvoří.

Láska a příšery (2020)

Velmi pěkné a nápadité. Pokud si potřebujete odpočinout od šílených lidí, tak tyhle příšerky vám to určitě umožní :-D .

Devs (2020) (seriál)

Zajímavý způsob a podnět k zamyšlení nad věčně nezodpovězenou otázkou "Můžeme náš osud měnit, nebo je vše předem dáno?". Tvůrci nám předkládají možná odpověď opřenou o několik známých teorií a možná nám říkají, co chtějí, abychom si mysleli... kdo ví? Zpracování poutavé, děj pomalý - dává prostor vnímat a přemýšlet. Za mě - perfektní. Kdo hledá dramatickou akční detektivku, měl by se raději poohlédnout po něčem jiném. Děj je tady jen kulisou k vysvětlení něčeho úplně jiného.

Joker (2019)

Vůbec nechápu, jak je možné, že mě to bavilo. Takové ohrané téma - vraždící vyšinutý klaun. Ale bylo to prostě psychologicky dobře udělané. Poměrně hodně kečupu tam cákalo a přes to se to dalo koukat. Doporučovat to nikomu nebudu, ale stálo to za shlédnutí.

Srážka s láskou (2019)

Co to jako bylo? To je umění? Nebo co to jako mělo být? Nechápu, proč tohle vůbec někdo vytvořil :-D.