Ztráta paměti (2004)

Na film jsem se podíval a to je asi tak všechno, co jsem si z toho odnesl. Nedá se říct, že by tohle dílo stálo za nic, ale ... kdybych to neviděl, mrzí, že jsem to ještě neviděl. Kdybych na to šel do kina, mrzelo by mně těch 150 babek.

Titeuf (2011)

Neprozřetelně jsem to pustil mé dceři (9let) bez předchozí cenzury. Hodně jsme se u toho nasmáli, ale občas jsem byl fakt v rozpacích. Například ukazování koz klukům za euro a podobné puberťácké vylomeniny. No jednou se o tom stejně dozví, říkal jsem si, a tak je lepší, když to mám alespoň trochu pod kontrolou. Příběh samotný není nijak zvlášť nadsazený ... že by autobiografie??? Skvěle nadabované dialogy tento animák posunuly ještě o něco výše. Moc se mi to líbilo a mojí dcerušce ještě víc :-)

Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Výborný film s poutavým příběhem založeném na skutečnosti spolu s výborným hereckým výkonem a skvělou režií udělali z TV filmu hezký a silný zážitek. Není to velkolepé ani plné válečných scén, je to skutečně pouze drama o zvláštní době, ve které, myslím si, obstál by málo kdo - rozhodně stojí za shlédnutí.

Atentát na papeže (2008) (TV film)

Trochu detektivka, trochu akční v béčkovém až céčkovém provedení. Hodně nadsazené souvislosti, některé akce vypadaly dobře, jiné byly naprosto nesmyslné... Jako nenáročný divák to hodnotím průměrně, což není špatný a jako náročný divák musím říct, že ta původní myšlenka by se dala dotáhnout mnohem dál. Mnoho detailů musím úplně přehlídnout, abych to neoznačil za parodii. Stejně je to legrační, jakou komedii dokážou lidi dělat kolem Vatikánského Papá - člověku se ani nechce věřit, že se jedná o druh homo sapiens sapiens (člověk rozumný).

Zmrzlá planeta - Série 1 (2011) (série)

Jeden z nejkrásnějších a nejlépe udělaných dokumentů, jaké jsem kdy viděl. Kameramani a nejen ti odvedli naprosto špičkovou práci a zprostředkovali nám pohled do míst, kde se nejspíš sami nepodíváme. Snímky z ledovcových jeskyní, oceán a život pod ledovcem, příběhy místních obyvatel-medvědů, vlků, tučňáků, kosatek, mořský pavouk, šnek, řasy a ledové krystaly ... to vše bez nadsázky a bez příkras ve fascinující podívané. Kdo neviděl, může toho opravdu litovat. PS: koukejte minimálně ve full HD, jinak si pokazíte fantastický zážitek.

Interview (2014)

"Akční"? to asi nemysleli vážně, stejně jako celý film. Je to velmi lehká komedie s velkou nadsázkou, něco ve stylu "Jak si americký puberťák představuje Severní Koreu". Byla to sranda, místy i trochu napětí. Pro veselý večer určitě dobrá volba. Hodně oceňuji originální námět - naprosto neotřelé téma - skvělý nápad i celkové zpracování filmu. Není to mega film, ale je to dobrá komedie.

Hercules (2014)

No jo, takové béčkové fantasy. Doufám, že se na to Zeus nedíval, asi by byl dost znechucen. Vypadá to, jako by to točili aby zahnali nudu. Dívat se na to dá, ale že by to stálo za to, to si nejsem jistý. Kdyby legenda o Herkulovi stála na téhle nevydařené milostné epizodce, těžko by přežila až do dnešních dnů. Chtělo by to nějaký výživnější námět. Na komiksový časák za dolar (který byl předlohou) to stačí, ale na film za 100mega asi sotva.

Apokalypsa (1979)

Na to, jak je to dlouhé (přes tři hodiny) mně film určitě nenudil. Režisér se dokonce dokázal vyhnout i tomu, že nemám pocit, jako by mně někdo chtěl naverbovat do US army. Docela dobře vystihuje naprostý nesmysl války nejen ve Vietnamu a dokonce je zřejmé, jak většině vojáků začne pěkně hrabat v makovici. Realita je pravděpodobně ještě daleko horší, ale na to už si každý válečník musí přijít sám, když mu nestačí statistiky sebevražd veteránů a psychiatrů. Film je každopádně zajímavý a povedený, ovšem nejspíš není vhodný pro každého.

Skála (1996)

Alcatraz a přestřelky v jeho kanálech, skvělé herecké obsazení, svižný a zatraceně napjatý děj vás nenechají si ani odskočit. Více než dvě hodiny akce utečou téměř tak rychle, jako večerníček. Jen málo akčních filmů se s tímto může srovnávat. Tohle dílo je vskutku výtečná filmová lahůdka.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jako přehlídka umění filmotvůrců je toto dílo vskutku pozoruhodné. Jinak je to prostě jen bitva pěti armád a po bitvě oplakávání mrtvých a potom rychle domů. Děj by se dal košatě vyrozprávět dvěma až třema jednoduchýma větama. Je velikým uměním tohle rozmazat do více než dvou hodin koukatelného filmu. Dle mého názoru byly předchozí dvě části příběhu mnohem zajímavější, ale bez této tečky by to bylo neúplné a nebylo by to zkrátka ono.