Rudé horko (1988)

Hodně ohrané téma - drogy x policajti, sem tam prostitutka ... situaci trochu zachraňuje Arnold, několik vtipných Jamesových poznámek a pár mírně zábavných akčních scén. Před třiceti lety by to asi byly 4*, ale dneska už je to jen zabíjení času trochou nostalgie - za 2*.

Byl jsem při tom (1979)

Úžasný film! Skvělá a při tom šílená myšlenka, jak dokonale a vznešeně takový jednoduchý zahradník proplouvá životem. Žádná akce, žádné drama, žádný sex (téměř :-) a při tom film maximálně zaujme prostě jen tím příběhem a jeho dokonalým ztvárněním. Jeden z nejlepších filmů jaké jsem kdy viděl.

Dívka z budoucnosti (2011)

Co to bylo?! Netuším! Asi to musel vymyslet někdo, kdo strávil hodně času na odvykacích kůrách a ve zvracecím kroužku. Díval jsem se na to jen proto, že jsem strašně zvědavý a potřebuju vědět, jak to skončí. Skončilo to zajímavě, divně ... a nelíbilo se mi to. Jednu hvězdičku dávám za ty pruhovaný spoďáry, co měla Nicole na sobě a druhou dávám za těch posledních deset vteřin na konci. Jinak fakt nic.

Malý velký muž (1970)

Pěkné vyprávění plné pološílených postav. No ani se nedivím, z takového života by mi asi taky hráblo. Dustin Hoffman dobře ztvárnil člověka, který vlastně ani nevěděl, kým je a kabáty převlékal rychleji, než ponožky a ještě rychleji měnil manželky... i když spíš nedobrovolně. Umělecké ztvárnění se mi líbilo, ale to téma a celá ta myšlenka už mne tak moc nenadchla. Ovšem pokud se na to podíváte, nudit se určitě nebudete.

Výměna (2008)

Velmi dobře ztvárněný krutý realismus. Netuším proč do popisu někdo vmáčknul přívlastek "mysteriózní" - to je teda vážně hodně mimo. Herecké výkony skvělé, žádná nadsázka, spousta ošklivých souvislostí, napětí až do konce - až do titulků vážně nevíte, jestli nakonec jo nebo ne. Perfektní...

Vrtěti ženou (2011)

Perfektní! Perfektní herci, skvělé téma - "historie robertků aneb první byla šťastná Molly". Vynikající konzervativní komedie na o dost méně konzervativní téma. Pobavil jsem se skvěle a naprosto doporučuju všem (18+) Rozhodně se podívejte a užijte si to!

Tombstone (1993)

Legendy jako předloha, legendy i před kamerou. V popisu bych nepsal "akční" to je silné slovo pro tohle dílo a jinak docela příjemná a koukatelná podívaná pokud máte právě chuť na trochu romantiky a americké historie.

Pan Nikdo (2009)

Je vidět, že se tvůrci snažili v každém detailu. Když někomu nevadí, že nechápe na co se dívá, tak se mu to asi líbit bude. Je možné chápat vzpomínku na něco co se nestalo a nebo se stalo ve dvou variantách a na obě si ten pán vzpomíná, jako by se staly? No nevím. Mě to spíš připomíná psychiatrickou ordinaci, než sci-fi nebo fantasy. Dle mého názoru už to rejža s tou myšlenkovou abstrakcí trochu přepískl ... ale je to jen můj názor, klidně se podívejte a bavte se ;-) snad strefil právě váš vkus, když ne můj. Já jsem se spíš vžil do role novináře, který nad vzpomínkami hlavního hrdiny nechápavě kroutí hlavou a na druhou stranu docela i chápu, že nejšťastnějším dnem v životě mr. Nobody je právě den jeho smrti.

Vzhůru do oblak (2009)

Moc hezky udělaný film. Neokoukané téma, tvrdá realita života a současně bláznivá nadsázka lidského snění. Musím pochválit i výborný český dabing. Pustili jsme si to s dcerou "jen tak", chytlo nás to a koukali jsme bez přestávky až do konce. Film má skvělý děj, má to spád, má to nečekaný vývoj. Zkrátka tohle se opravdu povedlo a určitě to stojí za shlédnutí.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Tak jsme to viděli. Bylo to 3D. Kdyby to bylo 2D, asi by se nic nestalo, protože nijak zvláštní vizuální zážitek to není. Ve filmu bylo jasně vidět, kdo sponzoroval výrobu tohoto díla, že ano pane Sony ;-) Dobré vtípky, slušný děj, smysluplná myšlenka, ale jinak mně osobně víc bavila jednička. Nenudil jsem se, to se říct nedá, ale nějak jsem se u tohoto snímku nemohl zbavit dojmu, že je prostě napsaný "na objednávku". Každopádně za shlédnutí to stojí a vstupenkovného nelituju.