Hacker (2015)

Hrozná nuda. Do reality to má dost daleko a do "mysteriózního", jak uvedl nějaký kritik (který to nejspíš ani neviděl), to má ještě sto krát dál. Zaplatit za vstupné do kina na tohle dílo, tak to ještě měsíc oplakávám.

Equalizer (2014)

Námět filmu je teda dost nuda, o to víc mě film příjemně překvapil. Výborně naporcovaný děj i napětí. Pan Washington opravdu zamachroval. Hobby markety - to je moje! a tihle chlapci jim přidali ještě malinko jiný rozměr :-) Určitě doporučuju!

Ex Machina (2014)

Dost povedené. Vizuálně zajímavé, rozhodně to není pokus o film, ale povedené dílo. Víc není potřeba vědět, zkazilo by Vám to překvapení. Určitě si nenechte ujít!

Pátá vlna (2016)

Dvě hodiny další války světů, jen tentokrát mnohem nudnější. Technicky celkem slušné, ale žádný zajímavý nápad. Tohle už ani žádná pěkná holka nemohla zachránit. Raději si najděte na koukání něco jiného, nebo běžte spát ;-)

Třinácté patro (1999)

Docela dobrá retro sci-fi. Výprava do roku 1937 - vše fantasticky dotažené do detailů - nádhera. Místy hudba jako z Indiana Jones - to se nepovedlo. Za to song při závěrečných titulcích 100%! (Erase and rewind - The Cardigans) Někteří herci skvělí, někteří nic moc. Ale celkově film určitě stojí za to vidět. Vtáhlo mně to do děje tak, že se taky chci naloudovat někam jinam ... a kdo říká, že to tak nějak není, že? :-D

Ona (2013)

Hlavní myšlenka tohoto snímku není úplně marná, ale celkové zpracování je strašlivá nuda. Holkám se ta spousta emocionálních keců možná bude líbit, ale já jsem si nudou málem ožral prsty až na kost. OS1 Sára je geniální a navíc se ještě dokázala bezplatně upgradovat na docela slušnou reálnou buchtu... tak to je super ... a já furt na trapných windowsech, to zamrzí ;-)

Terminator Genisys (2015)

Taková sci-fi komedie po americku. Arnold mně docela bavil, hlavně když šrotoval svého mladšího dvojníka. Trochu tvůrci nedomysleli, že borci si do time mašiny nemohli vzít ani trenýrky, natož pak něco železnýho..., ale jinak si roboti normálně z budoucnosti přicestovali kam chtěli. Jen tomu poslednímu T1000 to nevyšlo, protože byl kovový, no, co na to říct? - to překousne asi jen americký mozek. Jinak to je docela pěkná akční termi-komedie. Děj to určitě má, když před tím nebudete moc hulit, určitě se zorientujete a do odpadu to má hodně daleko. Pokud někdo neviděl odpad, ať se podívá na "M is for Mad Cow" a zkusí to srovnat ;-)

Mládí (2015)

Film mě překvapil svým neokoukaným zpracováním. Určitě bych to nenazval komedií. Je to taková psychologická studie různých postav - nejen starých. Něco jako děj se odvíjí jen velmi pozvolna, což k danému tématu maximálně sedlo. Nejedná se totiž o mládí, ale hlavně o stáří. Název "Mládež" a nebo "Budoucnost" je opravdu dost cynický žert. Ta nahá buchta na všech plakátech - to je taky cynický žert, neboť to charakterizuje film asi tak z 0,0000001%. Pokud máte chuť na něco velmi klidného a trochu senilního, klidně si to užijte. Mně tohle dílo určitě nezklamalo.

Rezistence (2015)

Dobře navazuje na "jedničku"- Divergence. Některá pokračování dost zklamou, ale tohle určitě není ten případ. Děj je opět svižný a občas dokáže i překvapit. Jedničce dali kritici přívlastek "dobrodružný", dvojku zařadili mezi "romantiku" - z každého tam najdete něco. Nechápu, proč byl název filmu překroucen na "Rezistence", když "Insurgent" je jednoznačně Povstalec a o tom ten film zcela určitě je. Bavilo mně to a už se těším na "Divergence-Aliance 2016". Doufám, že bude ještě o nějaký drobek lepší.

Divergence (2014)

Film mě příjemně překvapil. Smysluplný, dobře nadávkovaný děj, velmi solidní technické zpracování a ani herci se neflákali. Bylo to přiměřeně napínavé, vizuálně zajímavé a má to i docela inteligentní myšlenku. Na "dvojku" jsem se vyloženě těšil.