Purpurový vrch (2015)

Vizuálně velmi zajímavě udělané milostné, hororové, mírně detektivní drama. Jo a taky to bylo dost brutální. Námět taky není úplně k zahození, ovšem režisér a jeho tým odvedli skvělou práci a z průměrné myšlenky udělali zajímavé dílo.

Blbec na krku (2002)

Je to taková béčková komedie, která působí dojmem, jako by byla vytvořena někdy v 70tých letech. Ovšem koukat se na to dá, rozhodně už jsem viděl daleko horší výtvory - tohle je průměr.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Námět je sice takový tuctový, ale to fantasy zpracování, pěkné efekty, zrůdičky, dobrá režie, solidní herecké výkony z tohoto tématu vyždímaly nakonec velmi pěknou podívanou. Rozhodně bych nad tím neohrnoval nos, za podívání to určitě stojí.

Spectre (2015)

Smysluplný děj, přiměřená akce, vizuálně velmi pěkná podívaná. Ne, že by nebyly lepší skvosty, ale tohle dílo považuji za povedené.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Dceruška mě přesvědčila a tak jsme šli. Nejprve mně trochu vyděsila stopáž 109 minut, ale musím říct, že jsem se ani trochu nenudil. Velmi dobře vyvážený animák detektivka-minihoror-komedie - všechno se tam vešlo a rozhodně to stojí za to. Doporučuji jít s dětma :-). 3D bylo fajn, ale když to bude jen 2D nejspíš o moc nepřijdete.

Most špiónů (2015)

Výborný film. Nádherně vystavěná scéna, skvěle zahráno - až se vás ta poválečná realita dotkne. Dobře nadávkovaný děj a trocha napětí, žádné přehánění. Žádná stupidní nadsázka. Nemám tomu co vytknout. Nádherné dílo.

Náš domov (2010)

Hodně náboženská symbolika ve filmu ubírá celé myšlence na důvěryhodnosti. Ztvárněný očistec byl sice "hustej" ale se skutečností nemá nic společného. Je to průměrně hezký film, ovšem rozhodně bych si na základě toho neutvářel nějakou představu, že tak nějak to je. Jak a proč to mezi životy funguje tady určitě rozebírat nebudu, na to si musí každý přijít sám, protože jinak se jedná pouze o víru a víra je pro ty, co nevědí. Ti, kteří vědí nepotřebují věřit.

Ant-Man (2015)

Moc povedené. Vůbec jsem nečekal takovou pěknou podívanou. Velmi pěkně propracované scény od staré laboratoře až po tu novou, spousta hezkých efektů, velmi nápadité a i když ten námět je v podstatě tuctový, tvůrci z toho dokázali vykřesat dvouhodinovou unikátní podívanou.

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (2015)

Nechtěl jsem na to jít, ale moje dcera ano a tak jsem musel :-). Tvůrci se s tím naštěstí zbytečně nemazali. Je to ve 2D, a je to technicky dostatečné. Námět celkem ujde, čas je rozmazán do takových holčičích scén se super hvězdnými zpívajícími veverkami (nebo co je to za zvířátka). Jeden týpek ze seba dělá hrozného debila (ten agent z letadla) a herecké výkony se mi zdály všechny takové nějaké průměrné. Pokud jsi holka a není ti víc než 15, tak na to jdi, asi tě to bude bavit. A pokud jsi kdokoliv jiný, raději si pusť Oggyho a škodíky.

Everest (2015)

Žádné překvapení to není, ovšem co jiného by člověk očekával od Everestu. Je to perfektně udělané. Baltasar mně určitě nezklamal. Žádná nadsázka ani žádné kraviny. Užil jsem si surovou realitu. Everest je asi docela hezké místo, kde zemřít. Než to na mně přijde, zvážím to. Díky za pozvánku ;-)