Čekist (1992)

Revoluce je vždy taková, jak vymatlaní jsou lidé. Na východě to opravdu nebylo lepší, než o pár let později na západě. Kéž by lidstvo už bylo dostatečně poučeno a nemuseli by jsme něco podobného znovu opakovat. Film je přesně tak strohý a hnusný, jak je popsán v obsahu. S trochou nadsázky je to vlastně kompletní scénář.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tématem zapadá film do 80tých let - tenkrát bych řekl "super akční sci-fi", dneska bych to ohodnotil jako průměr. Jednu hvězdu jsem přidal za výpravu, kostýmy a vůbec fantazii tvůrců, kteří dokázali udělat z poměrně zastaralého a dost hloupého námětu docela slušný film, přičemž divák nelituje peněz za lístek do kina.... a to je dneska opravdu umění.

V hlavě (2015)

Emocemi překypující animák. Takhle vystihnout psychologické polohy dospívající holky měnící se z batolete v puberťačku, to se podaří zřídka. Rozhodně bych to nenazýval komedií. Je to hořkosladké jako život sám. Přiřadit k jednotlivým emocím postavičky u ovládacího pultu - skvělý nápad. Perfektní dílo! C.Jung by koukal :-)

Pět minut v nebi (2009)

Liam Neeson - jako vždy špičkový herecký výkon, ovšem skvělé bylo celé obsazení. Kruté téma dělá z tohoto snímku v podstatě psychothriller. Bohužel je to založeno na skutečných událostech a podobné peklo si lidé znova a znova vytvářejí, protože jsou nejspíš úplně blbí. Kéž se na to všichni podívají a pochopí, že by se jich to taky mohlo někdy týkat, ať už stojí na kterékoliv straně. Tím hůř, když jde o mírumilovné náboženství. Všechna náboženství jsou přece mírumilovná a chtějí pro všechny dobro,...než se objeví někdo s jiným názorem. Perfektní dílo s důležitým poselstvím ... "tyhle šarvátky nemají vítěze, jen poražené".

Agent z vesmíru (2007)

Takový levnější tv filmeček. Pohlední herci, ale ne tak pohlední, aby dokázali vyvážit zbytečnou existenci tohoto tuctového díla, kterých už byly vyprodukovány desítky a jsou od sebe téměř k nerozeznání. Billy Zane, asi se musíš hrozně nudit, když bereš i tyhle komediální role ;-)

Android Cop (2014)

Málo zajímavý příběh a celkově nuda. Téma je už tolikrát zpracováno, že už zmutovalo. V první třetině filmu jsem si říkal, jestli si někdo neudělal záznam, jak paří nějakou střílečku. Pak to už dávalo i smysl. Kdyby to dali do kin před třiceti lety, asi by to byl nářez, jako robocop. Ale proč se tohle dělá v roce 2014? Asi se někdo hrozně nudí a neví co s prachama, tak dělá takovéto vylomeniny a obtěžuje s tím slušného diváka.

Mimoni (2015)

Přes to, jak to všechno bylo dobře udělané, připadá mi tohle dílo z padoušské trilogie nejslabší. Ale i tak nás mimoni v kině pobavili. Akorát nevím, jestli nejsem nějaký přecitlivělý nebo co, ale toho střílení ... Kdyby z toho udělali bondovku a Kevina by hrál Daniel Craig, asi by to nikomu nevadilo - byla by to průměrná a možná i lepší bondovka.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Rozporuplná hodnocení napovídají, že se nejedná o nějakou běžnou věc. První dva díly jsem protrpěl, než jsem začal tušit všech osm. Připadalo mi to jako mexická homosexuální telenovela a na to jsem vážně neměl chuť. Na 3ku a 4ku jsem se díval jen proto, že to má podpis Wachowski´s. V těchto dílech jsem ale začal vidět souvislosti a už mě ten seriál nepustil. Dílo opět trochu přeoralo moje zaběhnuté myšlenkové formace, což je určitě dobře. U těchto autorů už ze zvyku očekávám víc, než jen film a to se jim povedlo.

Hra (1997)

Výborný nápad! Člověk, který to vidí poprvé (a takových už asi moc nebude) se opravdu ztrácí v tom, kdy jde ještě o hru a kdy o život, případně o všechny prachy. Mistrně vystupňované napětí až do velkého finále, jako při orgasmu. Příjemné adrenalinové zpestření nudného večera . Kdo neviděl - rozhodně to musí skouknout, jde přece o klasiku a navíc to stojí za to!

Jupiter vychází (2015)

Duo Wachowski umí člověku nasadit brouka do hlavy. Jistě - "většina lidí ani pravdu znát nechce" - trefně zmínili i ve filmu, ale mně osobně velmi interesuje, do jaké míry je to fikce a do jaké míry je to fakt, že lidstvo (nebo jím produkovaná energie) je ve vesmíru dobře obchodovatelnou komoditou. Vizuálně velmi pěkně uděláno. Osobně nemůžu příjít na to, proč amíci tak často k filmům volí hudbu typu "Nabucco" apod., mohli by zkusit občas i jiný styl.