Moonraker (1979)

Příjemná podívaná, i když je to viditelně zastaralé. Kouzelné jsou všechny ty LED displeje a barevné lasery vydávající vtipné zvuky, dámy byly v té době taky překrásné a superpadouchové formátu velikého Grua nechtěli nic jiného, než celou Zeměkouli... to už se dneska nevidí. Rozhodně mně to bavilo.

Mlha (2007)

V první třetině filmu mi to připadalo jako nějaký hororek z osmdesátých let. I po dokoukání do konce si myslím, že horor je silné slovo. Psychothriller je asi přesnější charakteristika. Jde tam především o psychiku, než o nějakou vizuální stránku, což je rukopis Stephena Kinga. Ovšem ten hmyz se povedl - velmi roztomilé stvořeníčka. Pavoučci - to už je taková klasika :-) Určitě stojí za shlédnutí. Já jsem se pobavil ... a ten závěr byl přímo orgasmický.

Propast (1989)

Poprvé jsem Abyss viděl v 90´ letech v kině - mořské hlubiny na širokém filmovém plátně - to byla naprosto fascinující podívaná, navíc nevídané filmové efekty, nebyli jsme tak rozmazlení. Dneska už to vidím trochu jinak, ale určitě zůstává Propast skvělým filmovým zážitkem. Dabing už taky pokročil a dneska už ve filmu nezazní "a jejda" nebo " pro krista", dneska už se tvrdších výrazů nikdo nebojí :-)

Bláznivá komedie 2 (1991)

Mám pocit, že jednička měla víc smysluplný děj. Dvojka jakoby navazovala ve snaze najít hrdinům :-) novou práci. Ale je to teda hodně ujeté. Některé fóry jsou povedené, jiné jsou dost trapné, nejspíš půjde o to, komu se tvůrci trefili do vkusu a komu nikoliv. U mně už je to na hranici.

Kaena: Proroctví (2003)

Vizuálně zajímavý výtvor, dost dobrý soundtrack - vlastně je to na tom filmu asi to nejlepší. Vypadá to jako nějaká hra a figura Kaeany s obrovským pokozím a poprdelím, silně připomínající Laru Croft, to jen potvrzuje. Průsvitný příšerky taky nejsou špatné. S příběhem už je to slabší, ale nuda to není. Čtyři hvězdy za ty čtyřky, Keano - i když jsou jen umělý ;-)

Kód Enigmy (2014)

Zajímavé a pěkné vyprávění o události, jenž určitě pozměnila běh nejen evropských dějin. Otázkou je, jestli je to všechno pravda, jak nám to předhazují. Ale to je u filmu asi celkem jedno. S mírným přibarvením či pozměněním příběhu musí občan počítat a netřeba si během filmu s ničím lámat hlavu. Dějiny vždycky přepisuje vítěz a často i několikrát. Hlavně, že to bylo zajímavé, výživné a s Kierou Knightley.

Sabotáž (2014)

Oggy a škodíci se stovkami epizod nejsou tak okoukaní jako drogový kartel-ukradené peníze-popravená manželka a dítě-nasraný policajt a pomsta. Za rozpočet takového propadáku by nás Zdeněk Troška bavil pohádkama až do naší smrti. Bylo by to asi příjemnější. Těchto promarněných 109 minut svého života mně vskutku docela mrzí. Jednu hvězdu dávám dědkovi Arnoldovi za to, že vůbec vstal ze svého luxusního gauče, aby jsme se na něho mohli ještě podívat, než nás definitivně opustí.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Pokud chcete vidět něco opravdu neobvyklého, tak tohle je ono. Po úvodních 15 minutách jsem ještě pořád nevěděl, jestli mně to baví nebo to stopnu, ale téma filmu je tak podivné, že jsem zvědavě očekával další děj. A dělo se! Hlavně Lily Cole se děla a příjemně překvapila. Do tohoto díla jsem ji vůbec neznal, tímto se mi nesmazatelně vryla do mozku. Celkově to je zvláštní a zajímavé dílo s nezaměnitelnou atmosférou a originální zápletkou. Rozhodně doporučuju jako netradiční podívanou.

Pupendo (2003)

Jsem to dneska viděl poprvé :-) Lehce vtipné, taková česká klasika charakteristická pouze pro naši - Českou zem, nikdo jiný by asi nedokázal pochopit tu atmosféru. Kdo ví, jak objektivně tu dobu vidí polistopadoví čeští potomci? Všichni zůčastnění tvůrci udělali skvělou práci.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Dceruška byla neodbytná a musel jsem s ní na tohle dílo do kina. Moc jsem neočekával, ale konalo se příjemné překvapení. Je to takové animované mission impossible nebo bondovka nebo tak něco. Spousta skvělých hlášek, hodně akce, hi-tech udělátka, nuda 0%. Celkový dojem = stojí za to vidět! PS: Mým favoritem je pesimistický Kowalski... "žádnou rodinu nemáš a všichni zemřeme" :-)