Vycházející slunce (1993)

Proč je v popisu "mysteriózní" to teda vážně netuším! Naprosto průměrná detektivka, která je zajímavá akorát tím, že ji hraje Sean Connery a Wesley Snipes. Děj je trochu roztahaný, takže člověk se musí vyzbrojit trpělivostí, aby to dokoukal. Asi jen zvědavost, jak to dopadne, mne přiměla vydržet až do konce.

Diamanty jsou věčné (1971)

Dvouhodinová stará dobrá klasika. Někdo říká, že je to nuda, mně to bavilo. Děj je uspořádaný a jedna akce střídá druhou. Vzhledem k věku filmu nebudu srovnávat filmové efekty a další detaily. Je to šestá a na dlouho poslední bondovka Seana Conneryho. Další si zahrál až v roce 1983 "Nikdy neříkej nikdy", která ovšem už nepatří do tzv. oficiální série bondovek. Ještě stojí za zmínku, že v roce 1969 první člověk - Neil Armstrong - oficiálně pošlapal Měsíc. Ve filmu uvedeném do kin v roce 1971 vidíme scénu, kde pár astronautů natáčí v pozemském studiu svou činnost na Měsíci. Scénka je poměrně krátká a mně by zajímalo, jestli toto je obsahem původního románu Iana Fleminga, který zemřel v roce 1964? Tahle historka o Amíkovi, Měsíci a pravdě mně opravdu interesuje. Kdo zná dneska pravdu?

Začalo to v Los Alamos (1995)

Člověk by o těchto věcech měl mít alespoň trochu povědomí, aby věděl, že lidé jsou sice chytří, ale šílení zároveň a u každého je to trochu jinak... a o tom že to tak je, svědčí to, že všichni politici měli sice plnou hubu míru a ten výsledek tomu jaksi nenasvědčoval a plus mínus je to tak do dnešních dnů. Dobře se bavte u fantastických filmových záběrů atomových výbuchů všech možných druhů, protože na vlastní oči je doufám nikdy neuvidíme.

Bláznivá komedie 3 (1994)

Stejně jako u prvních dvou dílů člověk nemůže očekávat nějaký superfilm. Je to prostě hromada střeštěných gegů, kde se ani režisér ani herci nesnaží tvářit, že se "to" opravdu stalo, ze všeho čiší těžká nadsázka a komu to vyhovuje, ten se i pobaví. Já se u toho nenudím, ale když chci vidět "film" tak si určitě pustím něco jiného. Filmový fanda by se ovšem ani tomuto dílu neměl vyhýbat - nemá k tomu důvod.

Liga výjimečných (2003)

S.Connery, kpt.Nemo, neviditelný, Hulk (tady Jekyll a Hyde), okouzlující úpírka a další mutanti zachraňují svět. Marek Vašut si zahrál nějakého vojáka, ale nevím kterého, nějak jsem ho v té vřavě přehlídl :-) Vidím, že odborná veřejnost tomuto dílu moc hvězd nedává, ale mně se to moc líbilo. Vizuálně nádherný zážitek! Nautilus pana Nema, ještě nádhernější limuzína prohánějící se středověkými Benátkami. Veškeré kulisy a kostýmy - dokonalost sama! Příběh je takový Bondovský, čemuž odpovídá i Connery v hlavní roli ... je to akční, dobrodružné, fantasy, sci-fi ... přesně, jak píší v popisu. Doporučuju!

Skrytá agenda (2001)

To teda nevím, co je na tom mysteriózní nebo thriller. Akční to je s trochou nadsázky. Připomíná mi to nějakou tv detektivku. Ze začátku jsem si myslel, že to je lepší než akční filmy s Dolphem z 80 let, ale čím více se to blížilo ke konci, tím více mně to přesvědčovalo o opaku. Proč tohle vůbec někdo točí? Škoda zabitého času - nedoporučuji, je to hrozná nuda.

Immortal (2004)

Líbilo se mi řemeslné zpracování filmu. U některých postav nevím, jestli byly hrané nebo animované, tak dobře je to zakomponované do sebe. Fantastické prostředí, jen ten příběh mi nějak unikal. Ještě, že mi na začátku řekl vypravěč, o co tam jde, jinak bych byl asi dost bezradný. Vtipní byli bohové v levitující pyramidě hrající monopoly - to by mně fakt asi nenapadlo. No nic, Horus splnil misi, zasel božské semeno do božské vagíny, ale nikdo mi neprozradil, kdo je John? Jak mám teď jít klidně spát, když jsem se za celý film nedozvěděl, kdo je sakra John!?

Obchodník se smrtí (2005)

Vynikající film, velmi kvalitně udělaný po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že námětem je skutečný životní příběh, je to všechno ještě zajímavější. Děj pěkně svižně ubíhá, člověk úplně zapomene na čas a rozhodně se u tohoto snímku nedá nudit. Režisér a scénárista v jedné osobě odvedl skvělou práci, což se nedá říct o politicích a dalších papaláších, kteří se na vytváření takovéhoto bordelu přímo podílejí.

Urychlovač zkázy (2009) (TV film)

Neumím si představit umělý zdroj energie, který nejde vypnout a když ho vypnu, tak vyhodí do vzduchu - nebo spíš do vesmíru celou Zeměkouli. To je tak ujetý námět, stejně jako celý ten výtvor. Nevíte někdo o takovém místě, kde bych vymýšlel podobné hovadiny a někdo mně za to platil? Hvězdičku dávám autorovi za to, že zničil hloupé lidstvo ;-)

Zvláštní dny (1995)

Kdo zabil zahradníka? nebo spíš rapera a prostitutku - o tom to zhruba je. Myšlenka byla dobrá, ale zbytečně roztahaný děj, až konec měl správný spád. Tři čtvrtiny filmu mě vyloženě nudily. Smysluplný děj lezl z hromady předlouhých sekvencí, jak z chlupaté deky a ještě pomaleji. Dobrá hudba, dobrá kamera, dobří herci ... není tomu v podstatě co vytknout, až na ten roztahaný scénář a zbytečně o hodinu přestřelená detektivka.