Dovolená za trest (2014)

Taková fajn lehká komedie. V podstatě tomu není co vytknout, protože tvůrci netrpěli žádnými megaambicemi a svému účelu film určitě 100% vyhověl. Pobavil jsem se. Jediné, nad čím jsem se pozastavil je mutace českého názvu. Původní název tomu filmu sedí. Slováci to pochopili a název ponechali. Češi - Dovolená za trest - jak na to proboha přišli ???

Jméno růže (1986)

Vivat středověk! Vynikající středověké kulisy skvěle doplňují nádherně odporné xichty středověkých postav. Kameny, bláto a inkvizice - nemilosrdně nespravedlivá spravedlnost. Přesto že psaný román je vždy lepší, u tohoto filmu se člověk rozhodně nenudí a celkový dojem je vynikající. Není mnoho filmů, které by toto dílo předčily.

Elysium (2013)

Téma není nijak nové, ale je to hodně dobře udělané. Linie děje byla jasná a velmi předvídatelná, přesto jsem se určitě ani chvíli nenudil. Všechny ty hi-tech věcičky a skvěle udělané prostředí i efekty, Jodie Foster role ředitelky zeměkoule překvapivě dobře sedla :-) Byly tam ale dva dílo degradující detaily: - špičková továrna, všechno automatické nebo řízené hlasovými pokyny, zařízení rozpozná přítomnost biologické složky tedy i člověka a přesto spustí ozáření - to je fakt totální blbost - miliardář, jeden z nejmocnějších mužů lidské existence, strůjce elysia, disponující téměř neomezenou pravomocí... se vydá na zem plnou bídy a nepředvídatelných útoků technicky zdatných zločinců v malým červeným lítacím prdítku typu trabantfly, které borci sundají z oblohy jednou prskavkou... :-D fakt vtipné ;-) ...ale jinak supr

Bůh je velký - já ne (2001)

Myšlenka není úplně marná (proto jsem se na to díval), ale to zpracování je strašlivě nudné. Názorový a citový chaos mladých a hlavně pomatených lidí, by šlo určitě zachytit mnohem zábavnějším způsobem.

Vedlejší účinky (2013)

Ze začátku jsem uvažoval, jestli to nemám vypnout, ale bylo to čím dál zajímavější a konečné vyvrcholení stálo určitě za dokoukání. Hvězdičky za námět, scénář a režiji. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že jde o lepší televizní inscenaci.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Mrzelo mně dát sem tři hvězdičky, ale více si tohle dílo určitě nezaslouží. Nudil jsem se při nekonečném tlachání postav a jen těžce jsem sledoval nějakou linii děje. Hvězdičky jsou jen za nádherné vizuální zpracování a herecké výkony. Koukat se na to dá, ale Sherlocka Holmese 3 bude doufám režírovat někdo jiný.

Hotel Transylvánie (2012)

Když jsem šel na Hotel Transylvánia s dcerou do kina, netušil jsem, že uvidím "kultovní film", který budu muset shlédnout ještě nejméně 20x. Ale po každé mě to baví. Naprosto strhující svižný a smysluplný děj, v každé druhé větě skvělá nebo alespoň dobrá hláška, nepřekonatelné ztvárnění zombíků... i když už jsem víc dědek než děcko, tak tomuhle dílu musím dát absolutních 5 hvězd! Lepšího Drákulu jsem neviděl.

Oranžové léto (2011)

Naprosto mě celá ta věc uchvátila. Nemyslel jsem si, že mně takhle dostane nějaký německý film. Skvělé buddhisticko-hinduistické téma, svižný děj, ani chvilku nuda, absurdní vyvrcholení situací ... vzhledem k tomu, že jde o autobiografii, je to teda pořádný úlet. Hodně mně to pobavilo a guru Paravan u mě získal absolutních 5 hvězd!

Zakázaná zóna (2010)

Britský pokus o „Válku světů" - moc se nepovedl. Totiž možná britům se to líbí, ale pro mě to byla vážně nuda. Primitivní milostná zápletka, přísně střežená zakázaná zóna, kde si každý chodí a jezdí jak chce, neuvěřitelně gigantická betonová stěna s ještě větším nestřeženým průchodem... pro koho ten film proboha dělali!? A ti chobotnicoví ufoni – kde je alespoň kousek nějaké britské fantazie?Křemílek s Vochomůrkou jsou zmáknutí daleko víc. Asi jsem se na to vydržel dívat jen k vůli Whitney Able, která je ovšem z Texasu, nikoliv z GB, tak asi proto :) mr.Bean je, co se týče britské kinematografie, určitě hodnotnější.

Vlhká místa (2013)

Podle toho, jak byl film prezentován, jsem očekával trochu erotiky. Jde ale víc o surové ztvárnění části života mladé divy, která to v hlavě nejspíš nemá úplně v pořádku. Nicméně až na to, že jsem se místy málem pozvracel (scéna na odporných veřejných záchodech) mě film docela bavil, má to děj i nějaký smysl... V poslední době dělají němci docela koukatelné filmy, tohle je jeden z nich, pokud ovšem nemáte vyloženě slabý žaludek.