Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pro někoho jsou to Přátelé, pro jiné pořád zatvrzele Simpsonovi, ale já mám na tom samotném vrcholu právě HIMYM. A to až tak, že si myslím, že Jak jsem poznal vaši matku je můj nejoblíbenější seriál vůbec. Nebylo tomu tak ale vždycky a právě původně jsem fandil Přátelům, na kterých jsem vyrostl. Vadilo mi obsazení a chaotický vyprávěcí způsob, do kterého je potřeba vyzrát.. A nyní po letech, kdy jsem všech 208 epizod dokoukal v tahu asi na popáté musím konstatovat, že jsem se do tohoto kousku až fanaticky zamiloval.. Co začalo jako nástupce Přátel, končí jako něco ultimátního.. Pět postav kamarádů, kteří spolu jen prostě tráví čas až si jsou tak blízcí, že jsou jako rodina. O nich a vzájemných dobrodružstvích se Ted jednou večer rozhodne dost košatě povídat svým dětem a z jedné romantické historky je prakticky tří denní epopej vypovídající o vztazích a tom, jak si to zařídit, aby byl váš život legendární.. Skrytě možná obhájení si sebe sama, že můžou být dvě životní lásky, ale současně několika letý náhled do života plného všedních příběhů.. V tolik nápaditém a celistvě fungujícím přehršli spletitých vztahů a historek vychází postavy, které jsou tak přirozené až je prakticky od začátku milujete... Ovšem každý zná Barneyho a obecně jde o nejoblíbenější postavu, když dokáže projít největším charakterovým vývojem a přesto si zachovat svoje plánování a zvrácenost. Ale je to právě ten zbytek postav, které dělají z partičky kamarádů a jejich stolu v Baru u MacLarena skupinku s níž chci trávit svůj čas.. A třeba i proto budu vždycky milovat Teodora Mosbyho, především proto, jak chybuje a jak si i nadále věří. Kdybych měl vybrat jednu seriálovou postavu, kterou bych chtěl být, bude to Barney, ale faktem je, že jsem jako Ted a jsem na to hrdý..  Není dne, kdy bych nefandil Robin a Tedovi, nebo nechtěl pořádně zapařit s Velkým Kancem, ba dokonce uzřít Aldrinovskou spravedlnost. Ale nic by nebylo tak legendární bez Barneyho a jeho životnímu krédu. Takže jsem si jistý, že i příště mi to bez krabičky sviňáků bude zatraceně chutnat. --- 1. série - 100%!. 2. série - 100%. 3. série - 100%. 4. série - 100%. 5. série - 100%. 6. série - 100%. 7. série - 100%. 8. série - 100%. 9. série - 90%.

Mandalorian (2019) (seriál)

Jeden ze skvostů posledních let.. ANO, Pedro Pascal je můj oblíbenec - líbil se mi v Narcos, či Game of Thrones. Má skvělé pohybové a vyjadřovací schopnosti. Ale v tomhle seriálu dokázal něco úžasného tyhle svoje výrazy převedl i do postavy Mandaloriana, i když má po celou dobu na sobě masku. Já osobně fakt cítím ty jeho pohledy i přes helmu z beskaru. Co se týká samotného děje, tak ten podle mě těží ze svojí extrémní jednoduchosti, což je něco od čeho se nové SW filmy odpojily. Favreau a spol. za mne celkem úspěšně pokračují v odkazu světa George Lucase. Z úvodu jsem nebyl z úvodní série úplně odvázaný, postava Baby Yody byla fajn, ale na zadek jsem si z ní nesedl. Mně osobně chvíli trvalo, než mi seriál ukázal svojí výjimečnost. Zcela přelomový pro mně byla 5. epizoda 1.série, která trošku poslala seriál jinou cestou a ukázal nám poprvé Mayfelda. Celkově 1. sérii hodnotím na hodně pozitivně, ale mouchy se našli. Presto všechno šlo o něco nového, velmi povedeného, ALE něco tomu chybělo. To "něco" se objevilo v 2.sérii, kde už o nepochybuji. Výborné nové postavy (Bobba Fett), které jsou protkané těmi již osvědčenými (např. Mayfeld). Opět si nemyslím, že si Yoda ukradl sérii pro sebe, protože bez Pascalova Manda bych se na to nikdo nedíval. Těším se, co seriál přinese do budoucna, kdy je jasné že původní linka je u konce, takže právě teď se to bude lámat a věřím, že tahle TV show ukáže svoje kvality. 1. série - 90%, 2. série - 85%. 3. série - 75%.

Buffy, přemožitelka upírů - Série 7 (2002) (série)

Trošku trvá než seriál postoupí k hlavní dějové lince téhle série, s níž je spjato i finále seriálu. Tentokrát geniální cast do role Caleba, který má v podání N. Filliona prostě všechno! Je celkem děsivý, výborné hlášky... No a závěr - postavený celý na Spikeovi, což je mistrný tah tvůrců. Nakonec se dočkáme návratů všech postav - Giles a konečně i Faith. Dovedu si představit, že tahle kultovní nálož mohla běžet dalších několik let.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Dnes už se jedná o absolutní klasiku české zábavy. Jednoduchý námět, dobré otázky, které jdou od absurdně lehkých k absurdně těžkým. Vezmeme-li samotnou kolébku pořadu, tedy díly s Vladimírem Čechem, tak jde o naprostý unikát. Vtipně pojato, skvělá mimika pana Čecha. I když "vás posílá na reklamu" má to kouzlo. Jeho nástupce Martin Preiss měl nesmírně těžkou pozici, ale zhostil se jí celkem obstojně a dodal i něco svého.

Chcete být milionářem? (2016) (pořad)

Jakoby Nova a Vašut plivli Vladimíru Čechovi do tváře a k tomu přidali 4. možnost nápovědy..

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Mistr moderátor... "Dámy a pánové přichází .... Jan Kraus."

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

Jsem hodně překvapený z úvodní epizody... Oddechovka, humorné avšak, to ani zdaleka není to co jsem od seriálu čekal. Nicméně i přesto děj měl výborné tempo..Zatím cítím z hlavní dvojice velký potenciál, mají na to "utáhnout" celý seriál