Zodiac (2007)

Film, který určitě zaujme, zvlášť díky Fincherovo zpracování. Skvělé herecké obsazení a ztvárnění případu Zodiac. Film však časem trpí délkou a protaženými scénami, ale jinak se jedná o skvěle natočený film.

Obvyklí podezřelí (1995)

Filmu chybí větší zápal. Scénář je slabý, dialogy nezajímavé a ani slušní herci film nezachrání. Snímek je zkrátka špatně zpracován. Od Singera jsem čekal víc.

Patrola (2012)

¨Film o životě policajtů a jejich neustálém stresu. Námět by byl v poho a herci jako Jake Gyllenhaal a Michael Peňa podali bravurní výkony, ale film sráží dolů jeho občasná nadutost, například scéna, kdy na naše dva policisty střílí 4 kalašnikové a ani jeden naše hrdiny netrefí. Pak ještě kamera, která je místy katastrofální, není statická a špatně zabírá postavy, ale pohledy z první osoby, jako ve válečné hře se mi zase líbily.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Tak na tohle se opravdu nedá dívat. Vydržel jsem to asi jenom prvních 10 minut, pak jsem to prostě vypl. To, co se zde bere jako vtip, není vtip, ale trapnost. Sexuální narážky a jiné vulgarismy opravdu nemusím a tenhle film je naprostý propadák.

Vítejte v džungli (2003)

Johnson a Scott - skvělá dvojka, akorát v místy chabém scénáři. Walken jako záporák nedostal moc prostoru, což je také škoda. Příběh by na komedii šel, ale vtípků je zde opravdu málo a některé nudné pasáže jsem musel posunout o něco dál, ale film se dá dokoukat, ale čekal jsem víc.

Kapitán Phillips (2013)

Film podle zkutečné události očima Paula Greengrasse se je průměrně natočený. Tom Hanks a herecký nováček Barkhad Abdi, jako velitel somálců podali solidní výkony. Ale snímek vůbec nedoprovádí hudba, vše je děláno na způsob dokumentu a je zde opravdu spousta nudných a nic neříkajících scén, až si film přetáčíte dopředu a ti co se s touto událostí v roce 2009 nesetkali v televizi určitě bude konec zajímat, ale lidé co o této události slyšeli bude film úplně ukradený. Já jsem se na film těšil kvůli Hanksovi a samotné události, o které jsem ještě neslyšel, ale snímek v podání Greengrasse připomíná jeho jeden z prvních filmů Let číslo 93, který také není zrovna profesionálně zpracován.

Gravitace (2013)

Na tomto filmu mě kromě vynikajících efektů fascinovalo, jak Sandra se pomocí ruské azbuky a čínských hyreogrifů (či jak se to slovo vlastně píše) se dostala zpátky na planetu Zemi. Opravdu bych chtěl vidět Američana, který by se za takovéto situace, jako byla Sandra dostal na zem. Film je dělán na způsob snímků, jako Vše je ztraceno s Robertem Redfordem, nebo Pohřben zaživa s Ryanem Raynoldsem. Tudíž filmy, kde se objevují buď jedna nebo dvě postavy maximálně. Snímek kromě efektů nenabídne nic nového, klišé, stereotyp vás prostě nepřipoutají. A navíc je film na takovéto sfi-fi hodně krátký. Na to, že se tento film bere, jako jeden z nejlepších sfi-fi jsem čekal rozhodně víc. Ale co se týče efektů, tak to vám potom přijde, jakoby film natáčeli opravdu ve vesmíru, triky jsou zkrátka pefektní. Celý film je čistý průměr.

Plán útěku (2013)

Svět marně čekal, až se tito dva akční hrdinové spolu sejdou a natočí společný film. V tomnto roce se fanoušci celého světa dočkali a přináší film, který místy potěší, ale i místy zklame. Postava Slyho, který se živí útěky z vězení mi přišla teda ulítlá a hlavně furt stejná. Sly prostě dostává ve svém duchu furt ty samé role, kdy je v tom filmu nejlepší, nejchytřejší, neporazitelný a vlatně jeho postava nepřinese nic nového. Arnie nám hodně zhubl, ale jeho scéna, kdy měl nakreslit mapu neměla chybu a vždycky mě tato scéna pobaví! Od příběhu jsem rozhodně čekal víc, na to, jak jsem se na film těšil rozhodně nenaplnil má očekávání, ani akčními scénami, kde Arnie vezme do rukou kulomet a střílí to hlava nehlava, opět nic nového. Ale padouch v podání Jamese Caviezela nezklamal! Podoucha zahrál skvěle. Jenom škoda, že film není bohatší, opravdu jsem čekal víc.

Drsňačky (2013)

Do chvíle, kdy se tam objeví odporně tlustá Melissa by film ušel, ale ona a její trapné vtípky prostě naštvou a hned vám dojde, že je film naprostá blbost, která se nedá dokoukat.

Hra na hraně (2013)

Film bez zápalu, bez pořádné dějové zápletky, kde nejvíc hraje Justin Timberlake s Anthony Mackiem, Ben Affleck mi přišel ve své roli trochu hluchý, nevím, možná je to nezvyk na jeho českého dabéra, který ho zde namluvil. Role Gemmy Arterton mi přišla i zbytečná, protože nedostala moc prostoru a zdálo se mi, že její postava je v tomto filmu nadbytečná. Film má spoustu nudných pasáží a musel jsem ho i přetáčet, ale snímek jsem dokoukal a odvázanej z toho rozhodně nejsem.