Plán útěku (2013)

Sly a Arny hladí duše nás všech, kteří jsme vyrostli u sledování jejich akčních filmů 80. s 90. let na VHS. Mé vysoké hodnocení ovšem není způsobeno nostalgií, ale faktem, že legendy mého dětství se sešli nad velmi kvalitním scénářem.

Jasmíniny slzy (2013)

Woody Allen nechává vyniknout herecké schopnosti Cate Blanchett, která předvádí postupný rozklad osobnosti se zarážející autenticitou.

Enderova hra (2013)

Dětská verze Hvězdné pěchoty bohužel nemá ani zdaleka takové grády, jaké by mohla mít.

Frajeři ve Vegas (2013)

Jeden ze snímků, od kterých člověk nečeká žádný velký vzkaz ani rozuzlení. Zápletka slouží pouze k tomu aby dala dohromady herecké ikony a nechala je předvést, že v sobě mají stále jisker i na rozsvícení Las Vegas. Fantastický sebeironický humor je lehce degradován fádním a lehce bezradným závěrem.

Machete zabíjí (2013)

Už teď se těším na Machete Kills again in space s Leonardem di Capriem v roli muže se železnou maskou!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hunger Games svojí Big brother Running man kombinací baví i na podruhé. Nyní nezbývá než zůstat natěšen až Jennifer Lawrence opět vezme do ruky luk.

Don Jon (2013)

Don Jon trpí všemi neduhy režijní prvotiny, jakými jsou nejasného poselství a rozpačité rozuzlení. Na druhou stranu Joseph Gordon-Levitt si svoji roli sebevědomého naslizlého macha, jehož sexuální život je narušen neustálým sledováním porna, velice užívá. Každý zastupitel "pornogenerace" se s ním v některým okamžicích určitě dokáže ztotožnit.

Špinavý trik (2013)

Geniální herecké výkony - infarktový Bale a very very hot Jennifer Lawrence. Scénář, jež šikovně kombinuje humor a napětí. Do toho povedená retro stylizace, ano jsem velmi spokojen.

Nymfomanka, část II. (2013)

Divácky mimořádně nepohodlný, ale velmi hutný zážitek. V porovnání s prvním dílem ubývá humor a přibývá sadismus.

Riddick (2013)

Ještě horší než někoho vykrádat, je vykrádat sám sebe. Absenci jakéhokoliv nápadu a slušného děje pár pěkných CGI triků opravdu nevykompenzuje.