Millerovi na tripu (2013)

Předvídatelná rodinná komedie, která ovšem rozhodně neurazí a vcelku bych jí doporučil na sychravý zimní večer. Jennifer Aniston je pořád hot.

Kick-Ass 2 (2013)

Bohužel slabý odvar kulervoucí jedničky. Druhý Kick Ass místy spíše připomíná středoškolský román, než bezohledně krutý nářez. Ve výsledku snímek zachraňuje od totálního propadu pořád ještě slušná porce akčních scén a hlásících (anti)hrdinů s hodně povedenými jmény.

Rallye smrti 2 (2010)

Neměl jsem večer co dělat, nechtělo se mi spát a hlava mě třeštila z včerejšího alkoholového dýchánku. Při takové konstelaci byla Rallye smrti 2 poměrně slušná volba.

Sviňák (2013)

Amorální, zvrhlá, paranoidní skotská halucinogenní jízda, která mi donutila přistoupit na svojí hru a já odcházel z kina v totálním rauši. Geniální a nekompromisní humor (pšíknutí a zvracení v jeden moment). Geniální soundtrack. Zkrátka vánoční snímek, který byste si neměli nechat ujít;).

Wolverine (2013)

Mangoldovi se vcelku daří ukázat Wolverina v jiné stylizaci, Jackman se snaží a souboje ujdou. Ale to je bohužel všechno. Jsem po velmi zklamán, že film, o kterém se tolik mluvilo prakticky nemá žádnou hloubku. Nic, co by ve vás zanechalo stopu ještě deset minut po závěrečných titulcích. Musím se přiznat, že mi Arofonského odstoupení velmi mrzí.

Papírový měsíc (1973)

Kouzelný a roztomilý film, který mi způsobil široký úsměv na tváři.

Rivalové (2013)

Vypiplané drama, ve kterém se ústřednímu duu precizně podařilo vystihnout oba protichůdné charaktery. Lauda i Hunt jsou lidští, každý z nich má silné a slabé stránky a je jen na divákovi, ke kterému z nich si najde cestu. Samotnou kapitolou by bylo vizuálně působivé zpracování závodů a různých efektů a vychytávek. Jeden detail, který mi uvízl v hlavě. Záběry ze závodu se střihem na kmitající válce motoru, úžasný způsob, jak na plátno přenést dynamiku řítící se formule.

Muž z oceli (2013)

Snyder fenomenální závěrečnou akční scénou dokazuje, že v současnosti patří k absolutní špičce režisérů akčních scén. Způsob jakým v závěrečném souboji zdemoluje velkoměsto je ohromující. Stejně tak velmi kladně hodnotím úvodní pasáž na Krytonu. Jinak je ale bohužel nový superman jaksi nudný, neobjevný a děj působí více jako série epizod, než jako ucelený děj.

Podfukáři (2013)

Zásadní problém pro mě představovali některé nelogičnosti děje a vůbec zcela nejasná motivace postav ke svým činům. Závěr mě poté utvrdil v tom, že se nad tímto scénáristé asi ani příliš nezamýšleli. Proč taky, když chtěli natočit stylový, efektivní "MTV" snímek, který neztrácí tempo. To se jim rozhodně povedlo a i já se dobře bavil. Nicméně stále platí, že pokud chcete vidět pořádný film o kouzelnících, pusťte si Dokonalý trik.

Kapitán Phillips (2013)

Takhle nějak jsem si vždycky představoval film o somálských pirátech. Greengrass nepospíchá a postupně nás seznamuje s prostředím. Pro mě je úvodní pasáž, kde Hanks cestuje na letiště, poté v přístavu nastupuje na loď a přichází na můstek naprosto geniální, srovnal bych ji třeba s balením kufru v podání George Clooneyho v Lítám v tom. Oceňuji, když si režisér dá práci, projde si před natáčením lokace, nechá je na sebe působit a poté své dojmy úspěšně přenese na plátno. My tak máme tu možnost pocítit ty obrovské rozměry nákladního přístavu, či lodě samotné. Po tomto vtažení do děje již nastupuje podařená akce, jak jsme již zvyklí, perfektně realisticky nasnímaná (mně rozklepaná kamera nevadí), která přechází v závěrečnou dramatickou pasáž, kde Tom Hanks může naplno ukázat velikost svého hereckého nadání. Překvapivě nejen on, ale i ústřední trio zcela neznámých somálských herců. Jelikož jsem byl na konci filmu zpocený, ruce zaťaté a u titulků jsem se přidal k potlesku v sále, nemohu hodnotit jinak než absolutně.