Nebojsa (1988)

Já si nemohl pomoci, mě u toho několikrát napadlo, že to je takový československý Rambo. A vystačí si se sekyrkou.

Peklo s princeznou (2009)

Tradičně skvělý Nárožný, roztomilí čertíci a roztomilá Voříšková, a pro mě po několikerých shlédnutích důkaz, že i dnes se točí příjemné pohádky s potenciálem, že se stanou klasikou. A navíc je to Bohdalkyprosté, nebo jsem ji tam aspoň neviděl, hurá.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Tuhle pohádku s přibývajícím počtem repríz začínám přijímat. Líbí se mi tradičně Schneiderová, Docela mě baví Libuška ze záhrobí, nakonec i unavenej sotva mluvící Abrhám. Snesu i to, že většina postav jest poněkud toporná. Takže jediný, co mi fakt vadí, je nesnesitelně rozjařenej mladík Kraus.

Poslední vlak (2003)

S každým dalším digitálním výbuchem se ve mně stupňoval pocit, že tohle se fakt nedá.

Klikař Charlie (2007)

Tvůrci nejdou pro prso daleko, což dle mého stěžejního hodnotícího východiska znamená hvězdičku navíc.

Sinister (2012)

Kdyby tam nepletli ty duchy, mohla to bejt pěkná kriminálka. Protože natočený to je zručně. Ta "civilní" část příběhu se mi fakt líbila.Ale temně hledící démonická děcka? Už zase?

Voyage à Ouaga (2001)

Zábavná blbůstka z afrického prostředí mi v tropickém odpoledni přišla nečekaně vhod. A byly tam krásné ženy, hlavně ta černá gazela.

Šéfe, to je věc! (1982) (TV film)

Stále více se utvrzuju v názoru, že Petr Nárožný je postě dobrej (přeji mu ještě dlouhá léta). Takže i takhle lehká komedie s ním může být zážitek. Oceňuji i drobnou roličku Jiřího Líra. A mimochodem, mám pocit, že některé scény jsou jsou svým způsobem recyklovány v novějších českých filmech. Bavil jsem se dobře.