Warcraft: První střet (2016)

Hru znám jen podle názvu, což mi přineslo při sledování svobodu v tom smyslu, že jsem nesrovnával film s gamesou v žádném aspektu. Moje neznalost nicméně měla i nevýhodu - ztrácel jsem se v postavách a některé jsem od sebe špatně rozlišoval. Každopádně jsem viděl příjemnou fantasy podívanou.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Protože jsem jedničkou nebyl nijak zvlášť uvlečen, neprožil jsem při sledování tohoto přílepku žádné zklamání. Dá se říct, že jsem si ho v klidu užil.Jen ten bodík za krásnou veroniku už přidat nemůžu. Inu, 25 let je 25 let.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Lidi se převlíkaj za jiný lidi a přezpívávaj jejich hity. Možná bych to snesl někde na plese, ale v televizi mi to fakt přijde jako ztělesnění prudy.

Vyvolený (2000)

V dlouhodobý perspektivě, uvážím-li datum vzniku filmu, mě eliáš pronásleduje. Což indikuje prověření kvality časem.

Věc: Počátek (2011)

Nechci to úplně shodit, ale fakt je, že mě film bavil jen do doby, než začalo masakrování. Čili fáze jedna: dobrý, přitažlivý prostředí, atmosféra. Fáze dvě: to nebylo ani strašidelný, to bylo jen hnusný a ještě tak nějak nedůvěryhodně.

Přežijí jen milenci (2013)

Vizuální i aurální estetika díla mě oslovila a ocenil jsem, že ve vší té stylizaci zbylo místo i pro jemný humor. You drank Ian.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

S manželkou bych se na tohle nedíval. Řekla by mi, co to sleduju proboha za hrůzu. A měla by pravdu. Takovej masakr jsem nečekal. Tvůrci se evidentně vyžívali v estetice násilné destrukce lidského těla. Množství rozmašírovaného masa je enormní. A do toho pořád prši, všude je bahno, miny a boj o život je prostě pořádně drsnej. Je to palba a na konci si člověk říká, že to hrozně rychle uběhlo a že by to vlastně mohlo bejt i o chlup delší. A Rambo nezraněn drsně kouká v dál svým neměnným výrazem...

Funny Games USA (2007)

To je ale hnusnej film a hnusná situace.To, že někdo ubližuje vašim blízkejm, a vy jen bezmocně přihlížíte, je jednou ze základních nočních můr každýho, kdo má rodinu. Tady v tom filmu vám tu bezmoc patřičně osladěj natahováním a dá se říct banalitou.Na mě to zapůsobilo, chápu i kritizovanou scénu s ovladačem, která jasně dává najevo, že není úniku.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Radoval jsem se nad ujetým námětem a i začátek se mi zdál slibný. Postupně se ale nad vším rozprostřela plytkost. Nedokoukal jsem to.

Žena v černém (2012)

Vzít si do filmu herce takhle profláklého z jediné veleslavné filmové postavy je dost riziko. Ale podařilo se mi na to dívat bez Harry optiky. Atmosféra mě vtáhla, líbilo se mi časové a společenské ukotvení. Je to jen film o bubákách, ale ...Díval jsem se na něj pozdě v noci a to je asi ta správná doba, kdy se dostaví mrazení a strach zhasnout. Já chválím.