Most (2011) (seriál)

Já tomu ten plnej kotel dám, protože podobnej pocit jako při sledování Mostu jsem měl naposledy při Twin Peaks. A to je už řádně dlouho. Ta celková úchylnost je tu částečně způsobená nejen tvůrčí fikcí, ale i divností současné severské společnosti. A tak v seriálu nejen, že je každej podezřelej a nikdo není normální, ale ještě se tu zajímavě konfrontuje současná politická korektnost se "starým" vnímáním.

Oheň (1991)

Jeden z filmů, který se v ranných devadesátkách povedl a ke kterému se dá vracet.

Hýbánky (2013) (pořad)

Tohle sleduju se svýma dětma. Děti se hýbou a já vočumuju Kristýnu. Mám ovšem zásadní vzkaz pro dramaturgy a kostyméry. Kristýna by neměla nosit ty volný šaškovský kalhoty, vždyť má určitě hezkou prdelku!

Nejistá sezóna (1987)

Přesně v době, kdy vznikal tenhle film, nás coby gympláky vyvezla mladá učitelka češtiny na výlet do Prahy. Nevím, jak to dokázala, ale součástí zájezdu byla i návštěva cimrmanovského představení přesně v tom divadle, kde se odehrává Nejistá sezóna. Myslím, že to bylo štěstí, protože mám pocit, že tehdy byli Cimrmani na vrcholu. Hráli tehdy ještě se skvělým Vozábem (nedlouho poté zemřel) a měli nádech něčeho protirežimního, což jim přidávalo na kouzlu. Jsem rád, že tato doba zůstala zachována v podařeném filmu a paní učitelce Římalové tímto dodatečně děkuji. I když mi to teda strašně připomíná, jak čas letí.

Ať žijí duchové! (1977)

Jako kluk jsem byl pochopitelně naprosto nadšenej a miloval jsem Leontýnku. A dneska? Vidím pobíhající a pitvořící se děti, který pořád něco zpívaj. Prostě votrava. Ale jakýma očima to mám hodnotit? Rozhodl jsem se, že těma dětskýma.

Vejška (2014)

Krásný holky, ale jinak nic.

Modré stíny (2016) (seriál)

Provedení titulků, Huba, světelná a obrazová nálada,jihlavský herec hrající mrtvolu, po druhém díle už i příběh, Lábus. (momenty uvádím přesně v pořadí, jak mě zatím zaujaly, Je to slibný.

Revival (2013)

tyvé, konečně jsem sebral síly se na to podívat a považte, já se bavil vod začátku do konce. Místy jsem se fakt smál nahlas.

Spectre (2015)

Úvodní průvod pompézně nasnímanej, dobrý momenty s Q, líbivá akce v Římě, výborný letecký skluz. Atmosféra téměř temná, víceméně udržená po celou dobu. Z mnoha momentů jsem nadšenej a říkám, že by konečně bondovka, který dám 5 hvězd? I kdež, nedám, páč ženy mě tentokrát nebavily a mé zaujetí přecijen místy opadalo. Ale i tak, pro mě dobrej kousek.