• Krátkometrážní

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

100% vždycky tenhle seriál patřil mezi mé nejoblíbenější, ale protože si i během 5. série drží tak vysokou laťku (i oproti dalším seriálům), propůjčuju mu nejvyšší hodnocení a doufám, že to nebudu muset zase v budoucnu snižovat (27.1.12)

Sherlock (2010) (seriál)

100% perfektní, precizní, a zejména skvěle zvládnutá adaptace tak starého a kultovního díla do nové moderní podoby 21. století

Na plovárně (1998) (pořad)

90%; za Ladislava Smoljaka, za Christophera Lee, za Terry Pratchetta, za Johna Malkoviche, za Jiřího Lábuse... a za Marka Ebena

Expendables: Postradatelní (2010)

90%, uživatel BluT to řekl za mě, nemám co dodat, pátá hvězdička je za Arniho a Bruce, ale i bez nich by to byl úžasně vtipný a akční zážitek

Před půlnocí (2006) (pořad)

hodnotím díl s J. Duškem a zejména výkon moderátorky Šárky Bednářové

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

0%, klasický večerní televizní odpad!

Možnosti dialogu (1983)

80%, geniálně... šílené! je to magor; ale fakt dobrej (smysluplnější komentář v tomto případě nechtějte)

Hvězdný prach (2007)

85% jsem tomu filmu dal, když jsem neznal předlohu, asi před třemi lety; poté, co předlohu znám a patří mezi mé oblíbené knihy (film jsem si však už skoro nepamatoval) se hodnocení nemůže vyšplhat ani o stupínek výš... film je to totiž moc hezký, je tam spousta pěkných, až překvapivých pasáží, výborní herci, ale má to bohužel své nedostatky: tak zejména se do filmu nedostala snad jediná moje oblíbená pasáž z předlohy!!!, což považuji u filmové adaptace knihy za vážný problém... odchylky od knihy a nové příběhy ve scénáři uzurpovaly původní děj; bohužel to ale nevedlo k pochopení pro ty, kteří nečetli knihu - jak jsem i zde mezi komentáři dočetl, někteří to bez znalosti knihy nepochopili; myslím si, že film vyzněl celkově jinak než kniha, závěr bohužel byl také překopán, takže ztratil část kouzla Gaimanova rukopisu... závěrem však nutno říct, že ačkoli jako adptace to není úplně dobré, je to stále dobré jako film sám o sobě; a je to také lepší než v případě zfilmování Koraliny, kde došlo ještě k většímu a brutálnějšímu předělání původní knihy ...2012: 90% ale mám ten příběh moc rád, po dalších shlédnutích musím ohodnotit 5*, jen škoda, že se to víc nedrželo Gaimanova původního textu

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

75%, knižní předloha vynikající, brilantní dílo - krátké, rychlé, dechberoucí a děsivé; filmová předloha toho z Gaimanova stylu moc nepřevzala, převzala akorát děj a i ten bolestně předělala; co mi vůbec nevadilo bylo animované podání, nic proti, jako animák to bylo moc pěkně udělaný... ale jinak... místo hororové pohádky vznikla rodinná fantasy; styl tohoto zpracování vypadal jako "by Tim Buton", akorát ošizený o strašidelnou atmosféru, která by právě tady měla být snad nejvíc z Burtonových prvků; když jsem přečetl knihu a přemýšlel, jak by tak mohl vypadat film, tak jsem si představoval atmosféru a hudbu spíš jako styl Donnie Darko. Hm, neva, druhá půlka byla lepší a trochu moji kritiku zmírnila

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

100%; Šou musí pokračovat; tohle se prostě musí vidět, nejlépe naživo; a nejen jednou