• Krátkometrážní

Povídky z New Yorku (1989)

66,67% - na tyhle tři povídky jsem čekal celkem dlouho, především jsem se těšil na Woodyho, nicméně mám rád filmy všech tří režisérů. Scorsesův příběh o slavném malíři se mi líbil především umělecky, líbilo se mi osobité pojetí, - dávám 65% pro Scorsese, druhá povídka o zhýčkaných dětech boháčů mě neoslovila, nelíbil se mi ani příběh, který se mi zdál slabý a nudně nezáživný, takže jen 45% pro Coppolu a nakonec to nejlepší, Woody předvedl skvělou práci nejen při psaní a režírování, ale i při hraní, celý příběh byl velmi sympatický, a ač byl nadsazen do nereálných rovin, přesto za ním bylo cítit něco víc - výpověď o vztahu k matce (ať Allenově, nebo někoho jiného ke své matce), zasloužených 90% pro Allena

Glen, nebo Glenda (1953)

60% a to hodnocení myslím zcela vážně, bez nadsázky - jsem fanoušek Eda Wooda a jeho komických frašek, uváděných jako sci-fi horory (Bride of the Monster, Plan 9 from Outer Space) a od tohoto filmu jsem čekal sice jiný žánr - drama - ale stejnou frašku, aspoň podle pár ohlasů. I díky tak nízkému očekávání jsem velmi překvapen, protože můj zážitek z filmu byl veskrze pozitivní, film se mi líbil, zaujalo mě téma transvestitů a jeho pojetí na začátku 50.let. Uznávám, že filmařsky tomu ještě leccos chybí, ke kvalitnímu filmu - například v oblasti střihu (teď myslím spíš přechody mezi záběry než vkládání nesouvisejích videí), herců (přehrávání některých postav nebo naopak ploché odříkávání textu - o Bela Lugosim se zmíním později), či režie - místy je dost nudná. Naopak scénář mi přišel nečekaně inteligentní, promyšlený a vážný. A teď temná stránka: nepochopitelné a absurdní výstupy Bela Lugosiho. Jeho skeče jsou vynikající, osobité, perfektní a legendární, patrně právě Lugosi přispěl k Woodově slávě velkou měrou a také kvůli Lugosim jsem začal Eda Wooda sledovat... jenže pokud mám hodnotit Lugosiho výstupy v rámci takového filmu, jakým je Glen nebo Glenda, musím je označit jako stupidní, ubohé štěky, zoufale a kýčovitě se nehodící, narušující děj, srážející film do temných propastí filmové historie. A přestože bych Lugosiho výstupy + nastříhané, nesouvislé, nepatřící záběry ohodnotil slovíčkem Odpad!, právě ony zajistili tomuto filmu takovou popolaritu, takže díky za ně. Dejte si pozor na velkého zeleného draka, který sedí před vaším prahem, žere malé chlapce... ocásky malých šťěnátek a velké, tlusté slimáky. Pozor... opatrujte se... POZOR! Draku, žereš malé chlapce? Ocásky malých šťěnátek a velké, tlusté slimáky? Pozor...opatrujte se... Já jsem děvče. Nejsem děvče. Ty jsi chlapec. Ocásek malýho šťěnátka.

Sólokapr (2006)

90% velmi pěkný a velmi milý film, který neztrácí dech a kterému velmi prospěl Woody v roli Sida Watermana

Poslední skaut (1991)

75%, shrnutí většiny zdejších komentářů: děj průměrný,není sice převratný, přesto stále dobrý, herecké výkony standartní a hlášky vtipný, skvělý a nezapomenutelný - plné hodnocení si film nezaslouží, ale jde o velmi dobrou podívanou

Jiná žena (1988)

85%, trochu jsem se bál tohoto filmu, vždycky jsem preferoval Allenovy komedie, ale teď vím, že jsem se dlouho ochuzoval o úžasný žážitek, film je emocionálně velmi silný a velmi duchaplný a vypráví až děsivě reálně o životě ženy středního věku

Smrtonosná past 3 (1995)

90%, Jeden z nejlepších akčních filmů, není co dodat.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

80%, jsem překvapen některými velmi podivnými komentáři a velmi nízkými hodnocení některých uživatelů, knihu mám rád a myslím, že se film povedl

1984 (1984)

95%, Válka je mír! Nevědomost je síla! Otroctví je svoboda! Jedna z nejlepších adaptací knihy, co jsem kdy viděl, navíc mé oblíbené knihy. Film dokázal postihnout atmosféru knihy, herci jsou výborní, především John Hurt. Velký Bratr tě sleduje! Nedoporučuji vidět film bez znalosti knihy.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

90%, po první sérii nemám co vytknout (100%), je to nejlepší serál od dob Přátel, nechybí mu láska, humor, vážné situace ani ingredience, kterou bych nazval "ze života". Prvních 22 dílů jsem hltal 3 dny ve dne v noci, kdy jsem jen měl čas. 3.14: Viděl jsem všechny díly do dílu 3.14 včetně a hodnocení zůstává stejné 3.20: Celá série 3 - it was legendary... wait for it... dary! 4.01: (23.9.08) Stále 100% 4.11: (3.1.09) Mírně slabší rozjezd 4.série byl jen dočasným oslabením --- zhruba v polovině 7. série přehodnucuju ze 100% na 90% (27.1.12)

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

91%, je to komedie, ale nesmál jsem se, je to drama (?), ale to neznamená, že by šlo o pochmurně vážný film; pokud přijmete styl filmu a objevíte v něm krásnou poetičnost, tak se můžete vydat na cestu Indií a nechat se unášet krásnou atmosférou, a kdo chce - může se zamyslet a objevit další hlubší roviny a otázky k zamyšlení... kdo ne, nechť si vychutná třeba skvěle se hodící hudbu... jedno procento navíc za Billa Murraye