Poslíček (1993)

Milá romantická komedie na páteční dopoledne, film mi naprosto sedl do nálady, mám ráda happy ending story:-)

Tristan a Isolda (2006)

Velmi příjemné překvapení, známý příběh vyprávěný v kulisách zrodu britských dějin. Dost mě překvapila kvalita výpravy, scénáře i herckých výkonů. Tento film skoro unikl mé pozornosti, neměl téměř žádnou mediální reklamu a přitom je srovnatelný s historickými eposy, které produkuje dnešní doba. Jediné, co bych tomuto filmu vytkla je příliš dlouhá stopáž, o 20 minut míň by mu prospělo.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Zatím mám za sebou šest dílů a musím říct, že je to silná káva...hrozně moc si uvědomuju, jak je válka hnusná a tento seriál mi ukazuje, jaké to bylo každý den čelit bolesti, utrpení a smrti. Ukazuje každodennost na frontě, ale i mimo ni....:-( Tak a mám za sebou všech deset. Co bych ještě řekla? Myslím si, že je to jedna z nejlepších a nejkrásnějších poct všem hrdinům(vojákům) druhé světové války, a nepřímo válek všech. Vzbuzuje ve mě posvátnou úctu, k utrpení k bolesti, se kterou se ti co přežili museli vyrovnat. Nevím jestli jde lépe postihnout nevyrovnanost válečné reality a okolního světa...War is Hell...jak pravdivé...a já mohu je tiše klopit oči a být neskutečně vděčná generaci která se zasloužila o naši svobodu....děkuji

Casino Royale (2006)

Tak nakonec jan za 3*:-( Po přečtení zdejších komentářů jsem nadšeně usedala v kině. Prvních asi 20 minut s nekončící akční scénou jsem tak tak přetrpěla ( prostě mi to přišlo hodně trapné), skoro vůbec se nedostavila ona "bondovská" nálada.Bohužel téměř po celý zbytek filmu jsem si nemohla zvyknout na Bonda Daniela Craiga, ne, že by nebyl dobrý herec, ale na mě prostě nepůsobí jako neodolatelný agent. Craigův bond je drsný chlapík, který ale pro mě postrádá určitou grácii a nonšalanci, kterou měli jak Connery, tak hlavně Brosnan.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Asi jsem ještě duší dítě, ale až na pár hodně trapných scén na závěr jsem se velmi dobře bavila. V 8 letech bych z toho úplně učurávala, asi jako kdysi z Vinnetoua. je fakt, že bojové cény byly zmršené a hodně to místy připomínalo špatnou napodobeninu LOTRa, ale to já dokážu odpustit. Pěkná pohádka na podzimní odpoledne, když venku prší. *** a půl

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

No nikdy jsem to nečetla, ani neviděla, až dneska první díl. Když jsem byla malá, taťka mi vyprávěl, jak tento seriál žral. Ani se nedivím, vzalo mě to taky i dneska.

Zápisník jedné lásky (2004)

Náhodou jsem sedla unavená k televizi, pustila jeden kanál a zaujal mě tento film. jako v tranzu jsem ho dokoukala a teď se musím o tento zážitek podělit. Nádherný příběh lásky, která překoná roky odloučení a nakonec i hroznou nemoc. Chtěla bych, aby mě muž miloval tak, jako Noe Miloval Eliie.....

Sex ve městě (1998) (seriál)

Právě mám za sebou několik hodně dílů druhé série a prostě se musím podělit o své pocity. Už je mi asi naprosto jasné, proč tento seriál naprosto uniká mužské populaci. Je to totiž rande s nejlepšíma kámoškama a chlapi se tam prostě cítí nadbyteční. To je celé. ženské záliby, ženské problémy, ženské myšlení. Můj přítel mi řekl, že muži jsou zde pouze jako objekt. Asi má pravdu, ale koho to sakra zajímá...:-))) Už ho nikdy nebudu nutit, aby se se mnou koukal....... Asi jsem získala závislost, ale to je asi tím, že nemusím na další díl čekat týden:-) připadám si jako bych celý večer strávila kecáním s kámoškama, fakt uvolňující. To je, když uvíznete bez přátel v cizím městě. díky bohu za tento seriál:_))))

Kill Bill (2003)

Ani nevím, jak slovy vyjádřit, že se královsky bavím při utínání končetin...kdybych se dívala na jakýkoliv jiný film, tak si budu myslet že nejsem v pořádku, ale tady to neplatí. Ta úžasná manipuace s divákem, parádní hudba a moje oblíbenkyně Uma ve své životní roli. Chápu, proč na ni čekal tak dlouho, jenom žena co má děti může zahrát ženu, která mstí smrt dítěte tak přesvědčivě. ten film má silný ženský element, který ve dvojce nabírá na intenzitě. Já se s ní každou scénu mstím taky, protože přežít něco takového, byla bych stejná:-) Pohádka pro dospělé? kdykoli:-)