UglyDolls (2019)

Miluju animáky s poselstvím a tenhle má hodně co předat. Písničky mi sedly, animace taky a už dlouho mě nějaký animák takhle nedojal.

Psí veličenstvo (2019)

Vtipy mi přišly velmi slabé, příběh také v podstatě o ničem, jen vizuálně to bylo docela dobré.

Westworld (2016) (seriál)

První série mě nadchla, bezva námět, super herci, vizuál i dějové zvraty. Ve druhé sérii jsem se místy solidně ztrácela a ke konci jsem si málem musela kreslit diagramy, abych chápala, o co jde. I přes to, že na mě Westworld po dvou sériích působí značně překombinovaně, nadšení z něj neopadlo. Seriál uměl přitáhnout mou pozornost a udržet mě v napětí od úvodní znělky (která mi přijde dokonalá!) až po závěrečné titulky. V druhé sérii mě nadchlo větší otevření možností Westworldu (Indie, samurajové, indiáni) a na další sérii (série) jsem rozhodně zvědavá.

Trhlina (2019)

Knižní předloha mě nadchla a na film jsem byla velmi zvědavá. V knize mě uchvátil dokonalý a detailní popis rozpadající se mysli, která už neví, co je skutečné a co ne. To se ve filmu objevilo velmi letmo, ale i to je víc, než jsem čekala. Napětí a reálná nereálnost obklopovala hlavní hrdiny pořád a i když byla kniha podle mého názoru děsivější a tajemnější, tenhle film se velmi povedl.

Krvavá laguna (2007)

Dobrá práce s napětím, nic extra netypického a jedinečného jsem v tom sice neviděla, ale bavilo mě to - velmi. Nebylo to vyloženě přehnané a nelogické, což je pro mě dost výjimečné.

Kapitán Phillips (2013)

Napnutá jsem byla od první do poslední chvíle. Božsky zahrané, velmi lidské a pro mě místy dost bolavé.

Inferno (2016)

Nějak se mi z toho všeho vytratilo to kouzlo a tajemno a nadšení z řešení záhad, které v sobě měly předchozí (hlavně první) díly.

Osvícení (1997) (TV film)

Není nelogické, že třídílná filmová adaptace zvládla obsáhnout knižní předlohu zevrubněji než snímek s Nicholsonem. Bylo zde více prostoru pro vykreslení postav, vztahů mezi nimi i změnu, kterou postupně všichni prochází. Z tohoto pohledu je pro mě toto zpracování lepší adaptací, je své předloze věrnější. Bohužel u prvního Osvícení jsem se bála skoro od začátku do konce a tady téměř po celou dobu ne. Ale může za to asi i znalost Kubrickovy verze.

Pátrání (2018)

Šílené a nepříjemné v mnoha směrech. Zajímavé zpracování a moc dobrá práce s detaily.

Děsivé dědictví (2018)

Vynikající horor s perfektně vystavěným příběhem a dokonale hutnou a tíživou atmosférou. Alespoň v první polovině. Od určité části se párkrát objevily i laciné lekačky, jejich množství bylo však až překvapivě nízké. Duchařská stránka mi přišla slabší, ale snést se dala. Vzpomínky na některé scény ve mně stále vyvolávají velmi nepříjemné pocity...

Časové pásmo bylo změněno