Správní chlapi (2016)

Ryan Gosling i Russell Crowe jsou pro mě zárukou kvalitního filmu a ani tentokrát mě nezklamali. Za mě naprosto božské vtipy, smála jsem se skoro pořád a nejvíc mě nadchl asi konec, protože vůbec nebyl tak pitomý, jaké konce u podobných filmů většinou bývají.

Morgan (2016)

Přečetla jsem si, o čem film je, a říkala jsem si, že to bude fakt bomba. Koukám na hodnocení a začínám se bát. První půlhodinu filmu špatné hodnocení nechápu, pak už je mi všechno jasné a film dokoukám s velkým sebezapřením. Je to škoda, protože ten námět není špatný, ale udělat z něj pitomou zabijačku, to asi nebyl nejlepší nápad. 3 hvězdičky za námět a za herecké výkony a snahu režiséra.

Imperium (2016)

Téma moc zajímavé a zpracování super. Sice se ve filmu objeví pár stereotypů a klišé, kterých se tvůrci jistě mohli vyvarovat, ale pro mě to byla hodně zajímavá podívaná i co se týče psychologické stránky hlavních "hrdinů". A Radcliffe mě baví čím dál víc.

Dort (2014)

Tenhle film stojí jen a jen na Jennifer Aniston a jelikož ta je přímo úžasná (po vizuální i herecké stránce), tenhle film mě jednoduše dostal.

Zámotek (1985)

Osmdesátkové americké filmy na mě působí pokaždé jinak, asi podle nálady. Někdy jsou to v mých očích šílené kraviny, jindy úžasná podívaná. Zámotek se mi do nálady trefil, takže jsem si jeho sledování moc užila, bylo to vtipné a akční a ty přehnanosti mě tentokrát neštvaly, ale bavily.

Muž jménem Ove (2015)

Na mě to trochu působilo, jako kdyby tvůrci vytrhli jen ty nejdůležitější části knihy a seřadily je za sebe. Jasně, že kniha se do filmu nikdy nevleze celá, ale mi tady trochu chyběla taková ta "omáčka" kolem, díky které mě při čtení většina postav neiritovala tak moc jako ve filmu. Ale základní rysy atmosféry, kterou kniha měla, se tady podle mě nastínit podařilo, a tak i když jsem trochu zklamaná, nemůžu hodnotit jinak.

Maturita duchů (2012)

Podle názvu jsem čekala něco vyloženě pitomého, ale byla jsem mile překvapená. Není to nic extra, ale je to zábavné a příjemně se na to kouká.

Ochrana státu (2008)

Od poloviny filmu jsem byla na jeho průběh dost naštvaná, protože podle toho, jak v něm byla vyobrazena práce francouzských zpravodajců, se ani nedivím, co se tam děje... Na konci se sice řeklo, že to všechno byl záměrem, ale to jsem vůbec nepochopila, takže jsem zjevně nepochopila celý tenhle film, ale to mi koneckonců zas tak nevadí...

Valachiho svědectví (1972)

Mafiáni-hrdlořezové představeni jako "obyčejní" lidi. Valachi přeci nic zas tak špatného nedělal... Vyprávění z pohledu zainteresovaného člověka dává vyprávěnému trochu jinou atmosféru - a vůbec ne špatnou.

Mafián (1996) (TV film)

Za mě má tenhle film všechno, co bych u mafiánksého snímku čekala, takže ačkoliv mě nijak nepřekvapil, ani mě nezklamal. Mafiánské filmy mám ráda a pro mě osobně je to jeden z "žánrů", který se nedá (v mých očích) moc zkazit.