Hard Boiled (1992)

Jedna hviezdička za to, že som sa párkrát zasmial (občas aj na veciach, ktorí vtipné nemali byť) a druhá za tú akčnú scénu bez strihu pri konci filmu. Ináč, ma tento film len utvrdil v tom, že filmom pána Wooa sa budem už asi len vyhýbať, resp. si ich pozriem, ak sa mi minú všetky dobré filmy a budem zomierať nudou. Jediné pozerateľné IMHO od pána Woo pre mňa ostane jedna z častí The Hire. Pán Woo vie natáčať spomalené scény, pán Woo vie urobiť veľa výbuchov, pán Woo si logiku príliš nevšíma, pán Woo nevie hrať ale strčí sa predsa len do svojho filmu, pán Woo má asi rád policajtov, ktorí postrieľajú desiatky zlých a v prestávkach si zahrajú na saxofón. Čo pán Woo nevie? Určite natočiť film, ktorý by zaujal aj mňa. Akčné filmy predsa môžu byť aj kvalitné.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Za 4 hviezdičky to myslím v rámci The Hire ako celku. Formálne nadupané a klasicky filtrové Scotove dielko s vynikajúcim Oldmanom ako diablom. Bavil som sa výborne! Mansonovi na konci som sa naozaj potešil. Nebol by som proti, keby sa dielov tohto seriálu natočilo viac.

The Hire: Ambush (2001)

Najakčnejšia časť, ktorá neublíži a pobaví. Za tri *** ako vždy :).

The Hire: Chosen (2001)

Automobilový balet. Vážna hudba. Jednoduchý a príjemný príbeh. Skôr oddychová časť The Hire.

The Hire: Powder Keg (2001)

Súhlasím s tvrdením, že tento diel sa tu akosi nehodí. Určite je kvalitný z každej stránky ale predsa len oproti ďalším dielom je to predsa len vážne a vzhľadom na to, že Hire je viacmenej len veľmi kvalitná reklama na BMW sa mi akosi nedarilo úplne uveriť tomu, čo sa na obrazovke odohrávalo. Ale herci boli vynikajúci!

The Hire: Star (2001)

Vtipné, svieže (hlavne vďaka tým 7 minutám :), "Song 2" od Blur tiež nemôže v ničom sklamať. Zatiaľ som sice nevidel žiaden film s Madonnou, ale tento film ma presvedčil, že to nevie. Zahrať arogantnú hviezdu predsa nemôže byť tak ťažké :). Jo! A Owen je sympaťák :).

Temný anděl (1990)

Samozrejme ako väčšina prítomých aj ja som tento film pred pár rokmi žral. Minule, keď som ho zhliadol na PRO7 tak som ho nevládal dopozerať. Možno, keby na film bolo viac peňazí, tak až tak zlé to nemuselo byť. Mne sa myšlienka o mimozemšťanovi extrahujúcom z ľudí drogu celkom páčila :) ale tá forma je zlááá... Možno o pár rokov z toho niekto urobí priemerný remake.

Důkaz (1991)

U mňa za štyri a oprávnene. Vynikajúce komorné dielko s výbornými hlavnými predstaviteľmi. Hlavne Weaving kraľuje tomuto filmu. Zaujímavá myšlienka filmu o slepcovi, ktorý sa učí ľuďom veriť vďaka fotografiám, ktoré sám robí. I napriek tomu, že nevidí pomáha ostatným vidieť samých seba z iného pohľadu a tak získať objektívnejšiu predstavu o sebe.

Liga výjimečných (2003)

Ako seriál by to nebolo zlé. Vlastne nik z Ligy nedostal dostatočný priestor aby ukázal niečo viac a seriálovosť by to hádam riešila. Žiaľ ako film to nedržalo pohromade. Dva bodíky dávam za spojenie moderného dizajnu a dizajnu z čias, keď bola para nad zlato :).

Čertova stena (1948)

Zlé herecké výkony (i nepriek účasti zopár dobrých slovenských hercov), chabý dej, pes menom Dunčo, budovateľské vsuvky, filmárske chyby a chatrné technické spracovanie. To vás čaká, keď si pozriete tento snímok. Ale hlavne, ak máte zmysel pre recesiu, je to kvalitná zábava o ktorej netušili ani tvorcovia, že v tomto filme je. :))