Hannibal (2013) (seriál)

Jak mě první série moc nevtáhla a mořil jsem u ní víc než měsíc (což není u seriálu, který by mě měl vtánout/ více bavit, málo), tak druhá teprve nabrala ty správné obrátky a byl to správný nářez, který chytil a nepustil. První série se nemohla vyhnout epizoidnosti, kdy se řeší jednotlivé případy (nutno dodat, že vraždy jsou vskutku originálně bizarní, pro někoho lahůdkou... kdo to vymýšlel, tak musel být na houbičkách) a hl. děj. linka je odsunutá na vedlejší kolej. Tomu se asi na úvod nedalo vyhnout. I přes všechny postavy u kterých mi bylo jedno, co se s nimi stane... i přes Fishburnea, který mi tam fakt nesedí... i přes neuvěřitelnost... a přes celkovou natáhlost dění první série jsem to vydržel, protože přece v jinak tak dobře a pěkně (přímo filmově) natočeném seriálu musí být něco víc. S tím jsem došel až k závěru řady s myšlenkou, že tam sledování ukončím. S tím jsem však neuspěl. Po finále první řady to nešlo jinak, než pustit i tu druhou, za což jsem rád, protože ta druhá je vskutku výborná. Hl. děj. linka vešla do popředí, důvtipná hra na kočku a na myš započala, postavy už mi nejsou u frdele a závěr druhé řady kulervoucí. S01 *** // S02 ***** // S03 - 2015 // Btw. Po Hannibalovi jsem si musel po letech pustit kousek Red Dragon a musím říct, že tam je Edward Norton jako Will Graham oproti Hugh Dancymu dost nudný.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Ano, je to pěkný film, u kterého jsem se ani nenudil, jak jsem se přes poetický žánr obával, ale nějak jsem se z toho na prdel neposadil, a že bych na film musel po zhlédnutí nějak myslet, což se tak trochu nabízí, taky ne. Co jsem si však znovuuvědomil je, jak dokáží být děti kruté, až mi v závěru chyběla ukázka toho, jak po předchozí ukázce novopečený mnich potrestá svého žáka za jeho temnou stranu síly - jestli by se inspiroval Afrikou nebo jak.

San geng 2 (2004)

1. Dumplings (***) - Bai Ling ve filmu, na který se dá dívat, a k tomu se dá dívat i na ni, bez nutkání zaslat ji na účet nějaký menší peněžní obnos, aby se trochu najedla... no neber to! // 2. Cut (*****) - Chan-wook Park s vděčným tématem pomsty, k tomu zasazení ve filmových kulisách, nezklamal. // BOX (***)

Chlapectví (2014)

Na tento dvanáctiletý projekt jsem se dlouho těšil. Ještě jsem neviděl nic podobného, kde postavy ve filmu stárnou v reálném čase, a tak jsem byl moc zvědavý. Toto úsměvné (no někteří se chlámali, jak kdyby to měla být komedie roku i při naprosto normálních věcí, jako třeba kdy chlapi při balení kempu hasí ohniště svýma zásobama z močových měchýřů... "hahaha, děsná sranda"), odlehčené drama naprosto splnilo mé očekávání, avšak menší výtka by mohla směřovat k tomu, že v životě hl. hrdiny Masona se nestaly nějaké obrovské životní momenty (dokonce ani první sex), které by stáli za zmínku, nebo které by si měl dívák zapamatovat, přesto však nevím, jestli to brát jako mínus, nebo brát jako plus to, že má ten film co říct i bez nich. Klobouk dolů před režisérem a hereckým obsazením, které se celých dvanáct let dokázalo v různých časových intervalech vracet do svých rolí. Milý snímek, který mi i přes svou stopáž uběhl jak devadesátiminutový. (Kino Hvězda; 27.8.'14)

Barbar (2009)

Režijně a celkově po technické stránce společně s naturalistickou atmosférou (prostě ještě dánský Refn) se mi to moc líbilo, ale bohužel kromě pěkného koukání, bez zbytečných milionů efektů, mi to nic jiného nedalo. Co mi chtěl tímto básník říci, netuším.

Nový život (2002)

Začátek mě chytil a celou dobu jsem byl zvědavý, co z toho bude. Ve výsledku ale musí mít člověk asi oblibu v takových minimalistických filmech, ve kterých se, až na pár exploatačních scén, hovno děje, aby takový film dostatečně ocenil. To asi nebude můj případ a ani si nebudu na takového artové díváka hrát. Plusové body za audiovizuální stránku a za poslední několik minut, kdy to bylo fajn ujeté (ne že by byl zbytek filmu v něčem normální), a za to, že si to stále drželo mou pozornost, aniž bych se díval na čas, přestože se tam víceméně nic nedělo. Nebo jsem to jen nepochopil a neumím číst mezi řádky... taky možnost.

Adamova jablka (2005)

Z obsahu jsem si říkal "A kurňa, to bude nuda... náboženství, do toho fašismus, celým filmem nás provází úryvky z knihy Jobovy... to bude pomalá a zdlouhavá nuda". Víc pochybyt jsem nemohl. Klidně by to mohlo být dánskou odpovědí na Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem, aniž by to mělo mít tolik společného či kopírovaného. Geniální... a z Ivana/Madse jsem brečel... smíchy. Klidně by to mohlo být i delší.