Opilí slávou (2006)

Dalšího 'Living in Oblivion' jsem se nedočkal, ale i tak to byla fajn podíváná s decentním humorem a s dojemným koncem o přátelství. Herecká hl. dvojka výborná a i většina vedlejších postav. Co mě ovšem na takových filmech dost **re je, když tam pořád melou o známých jménech jako třeba Del Toro, De Niro... ehm dejme tomu Lady Gaga, Britney Spears apod., ale když už příjde na konfrontaci s hvězdama, tak jedině s fiktivníma (vyjma jednoho... ok... ale ten mi stejně nic neříká). Asi jako kdyby se postava S.Buscemiho stále snažila fotoaparátem znásilnit S.Buscemiho...

(1998)

Aronofského mám rád, při jehož prvním seznámení (Requiem for a Dream) jsem zážíval orgasmus (skoro doslova) asi jako spoustu dalších lidí. Tohle mě ale nepřejelo až tak, přitom je režije s RFAD tak do očí bijící a úžasná. Přestože jsem měl matematiku rád a sám bych byl géniem, byl bych to dotáhnul ve studiu dál, tak tohle mě rozhodně neoslovilo tak moc jako ostatní, až si říkám, jestli to není jenom nějaká mléčná dráha oveček onanujících nad jménem. Na druhou stranu bych uvěřil, že někoho to osloví nemálo maximálně. Je to pěkná bejkovina, ale správné emoce Darren ždíme přece jen až v následujícím snímku.

13 samurajů (2010)

Během první hodiny a něco nás to krátce uvede do hlavního konfliktu, seznámí s padouchem, proběhne nábor třinácti zabijáků (některé nám trochu představí a některé vůbec, což je ovšem pochopitelné, když chceme tolik postav narvat do tak krátké chvíle), mezi kterýma vesměs není žádný pořádný charakter... no a před útokem se samozřejmě ještě musí zapracovat na strategii. Věřím, že během tohoto "úvodu" může být člověk, který toho nemá z japanu a tohoto tématu zase tolik nakoukáno, značně zmatený z dlouhých nezapamatovatelných jmen postav (a jejich vizáže, kdy mají všichni stejně ujeté sestřihy... kor když pro neznalce jsou všichni asiati stejní), klanů a kdo, kde, proč, s kým... To se mě ovšem netýká, a tak jsem byl z této části poměrně dobře naladěný na vyšší hodnocení i díky skvělým kostýmům a kameře. Tohle ale bohužel zkazila druhá polovina filmu, kdy už došlo na tu hlavní, dlouhou, nudnou bitvu s předvídatelným pořadím umírání naších hrdinů (včetně toho, kdo sejme hlavního šmejda a kdo zůstane nakonec stát) a s tak uspávací choreografií akčních scén. Naše banda killerů ani trochu nepůsobí jako nějaká elita a nějaké rádoby vtipné pokusy, o které se staral lovec zvěře, tam něměli co dělat.

Ona (2013)

Obyčejný film o obyčejném chlápkovi v, pro mě nepochopitelném, "retro stylu". Blízká budoucnost a umělá inteligence. Co víc si přát? Určitě ne retro oblečky a kníry jak v 70's. A i když to je přesto zajímavý film a zábavný, jiný, tak přesto všchno je jen .... obyčejný.

Palabras encadenadas (2003)

Jednu chvílu si říkám: ,,oh to vypadá skvěle..." druhou: ,,ježiš, to je debilita..." potom: ,,oh, na to přece nemůže naletět..." ... och može, to je taková blbost - a sám jsem se ztratil v citacích. Potom příjde konec a řeknu si ,,Kurva, to bylo tak nečekané" Sarkasmus nebo ne?! Neřeknu. Je to zajímavý počin. Podívej se!

Sowon (2013)

Vem si kapesníček, vem!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Jsem rád, když mě překvapí nějaký blockbuster, ke kterým ve většině případech nemám moc velké důvěry. V tomto případě jsem hltal trailer před premierou (s dávkou skepse) a kupodivu ani potom film nezklamal. Naopak se divím, že totální sračky, jako třeba Avengers, jsou vychvalované do nebes a tohle jde ke dnu. Uvítal jsem od začátku vhození do celosvětové hrozby, následné klábosení s Rinko, Idrisem.... a ani ten hlavní (pro mě neznámý) hero kupodivu nevadil, a poté ultimátní řež. Efekty jsou monstrózní, jak se na takový film patří. Spokojenost... a jestli se ubírají hollywoodské průjmy tímto směrem, tak se začnu možná těšit i na novou Gojiru.

Divoši (2012)

Dlouho jsem přemýšlel o hodnocení, ale prostě s tím koncem to krutě podělali a ortel je jasný. Jinak zábavná podívaná a kupodivu ani hlavní herecké trio nevadilo, jak jsem byl zprvu skeptický + po dlouhé době Salma výborná a k tomu mrcha. Benicio byl taky docela zábavný.

Konzultant (2013)

Herecky výborné... teda až na Bardema, který mi kupodivu vadil a dřív bych nevěřil tomu, že tak může být... a film vesměs zachraňují scény s Fassbenderem a Pittem (stejně jako v Killing Them Softly bez Fasse) a Cameron Diaz ojíždějicí auto :) ... ale děj je docela "nijak slavný", řekl bych "na hovno vykreslený" a to je největší problém tohoto filmu. Trochu zklamání na to, jak jsem se těšil díky mým USA hereckým oblíbencům (až na Diaz teda... ale jo, tu sviňu jsem jí žral a má u mě malé bezvýznamné plus) a očekával pětihvězdičkovou záležitost. Ale zase taková sračka, jak se může ze zdejšího hodnocení jevit, to určitě není.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Film se mi líbil, soundtrack si určitě nekoupím, hrdina byl fajn a sympatizoval jsem s ním (nekdo tu píše, že je to nejnesympatičtější hrdina od Coenů... mně osobně nesympatický nepříšel vůbec... asi jsem se v něm trochu i viděl :)), Carey Mulligan taky moc fajn, a taky umí pěkně nadávat, až jsem si vzpomněl na Debru Morgan (Dexter). Goodman už mě začíná pomalu vadit. Ve vedlejší roli taky nesmím zapomenou na sympatickou čočku, která Llewyna budila stejně jako mě ta moje. Klasický coenovský humor, u kterého jsem se opět dobře pobavil. Nicméně přestože se mi film líbil víc než nějaký průměrňák, tak to musím ztrhat za krátkou stopáž (pravda, aspoň tam byl Timberlake minimálně a já nemusel u něj moc trpět) bez výsledku (dost jsem se zděsil, když už naskočily závěrečné titulky), kdy tedy celý předchozí děj příšel vniveč. [následuje možný SPOILER o (ne)ukončení filmu] Ne že bych tam potřeboval nějaký happyend, kdy by se měl Llewyn stát uznávaným zpěvákem, ale něco dramatičtějšího, než jen že skončí tam, kde začal, by mi udělalo teda daleko větší radost.[KONEC SPOILERU] Nebo jsem jen něco nepochopil? Náznaky na nějaké vedlejší zápletky přišly taky vniveč, byly naprosto zbytečné, protože když už k těm zápletkám nedošlo, tak ani ty jisté okolnosti, které k nim měli vést, Llewyna nijak nezměnili, ať už k lepšímu či horšímu. Coenovci mi udělali ale samozřejmě velkou radost s pár "fargovskýma" scénama.