Hlas (2013)

Mně to teda nezábavné ani nudné nepřišlo. Mám rád trailery (hlavně Úpřímné trailery... škoda že nedali roli Jonu Baileymu, hlasu upřímných trailerů), a tak mě nahlédnutí do těchto kruhů rychle zaujalo. Někteří píší, že to nebylo vtipné... no mě tento nenucený humor, který svým projevem výše pozvedla Lake Bell, naprosto sedl. Imitace GLADOS ze hry Portal rulezz. Jinak né že by to byla nějaká superbomba film, na který budu dlouho vzpomínat a každému doporučovat, ale nějakých 50% je dost k smíchu.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Tak tady mi Park vůbec nesednul. Dlouho jsem se u něčeho tak nekousal nudou. Nicméně to má několik dobrých scénárorežijních nápadů, pár vtipných magorů z léčebny (ten co musel chodit pozadu byl prostě LOL), ale stejně jsem byl už moc rád, když se rozjely závěrečné titulky.

Ranař (2011)

By mě nenapadlo, jak můžou být hokejové bitky, které mohly mít lepší střih, tak zábavné a vyvolávající až hlasitý smích jen při pohledu na bušící pěsti do ksichtu. Ale může tohle jediné celý film podle ohrané dějové šablony zachránit?? Z podprůměrných vod víceméně ano, protože o tom ten film je a právě proto, že toho není málo a pro mě zde zbytečná romantická linka (bez ní to stáhnout na 60min a bylo by líp... ale hrdina samozřejmě musí mít svou lásku, protože dobro a láska vždy vítězí nad zlem a nenávistí... blééé) nebyla naštěstí tak moc v popředí. Jay Baruchel otravný a trapný neherec jako vždy... Seann W. Scott si střihl jiný charakter, než jsem u něj zvyklý a vůbec to nevadilo.

Tajemství loňského léta (1997)

Pohodová ptákovina z dětství o partě skvělých mladých lidí, ve které je členem každý správný charakter... máme tu rebela party, správňáka party, intelektuálku party a v neposlední řadě Miss planety. Na správnou bejkovinu je zaděláno. Už mi ale lásko není 10 let.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Hollywoodská verze Misfits u Franca doma bez superschopností (až na teplého Jonah Hilla, kterého ojede démon v podobě ďábla s gigantickým dickem...tomu sem to fakt přál... a stane se posedlým). Absence nějaké baby, která by přežívala s klukama, trochu zamrzela, a tím pádem nasraná Hermiona se sekerou mohla mít víc prostoru. Bylo fajn sledovat, jak jdou ti nesympatičtí (ve většině případů) hollywoodští mentálové hromadně pod kytičky. Konečně taky vím, jak by vypadalo pokračování Pineapple Express a doufám, že to někdy spíchnou. Jak Michaela Ceru nemusím, tak tady byl geniální :D . 70min by tomu slušelo lépe.

Jen Bůh odpouští (2013)

Po Drive dálší výborný Refnův krimithriller (asi je načase věnovat pozornost jeho předchozí tvorbě), který už ale nenalajnoval tak "mainstreamově" jednoznačně akčně, což jak jde vidět, spousta diváků neskouslo. Mé očekávání se mu ovšem podařilo naplnit téměř na výbornou a ten způsob práce kamery, vizuálu, podmanivé hudby a pomalého tempa je bravůrní. Gosling si jede zase tu svou tichošlápskou, takže tam taky není žádný problém. Koketuju s plným hodnocením, ale s tím ještě počkám po třetí projekci, na kterou se v krátkém intervalu chystám. Zatím mě nezbývá nic jiného, než se mrskat za to, že jsem vynechal kino na základě většinového názoru.

Machete zabíjí (2013)

Bobík měl zůstat pouze u prvního Machety. Opakovaný vtip už není totiž až tak vtipný a směr, kterým Machetu vydal (Star Wars Parody? Really?), už je v podání tohoto pokračovaní na hraně. Trojku si ale stejně nenechám ujít.

Two Scoops (2013)

Určitě stojí za zmínku a kladné body, že Rodriguez dokáže být tak interaktivní se svými fanoušky a se svým scénářem dokáže spojit síly s výplody právě fanoušků. Výsledek už je ale věc druhá. Vznikne z toho odporný klon Rodriguezového "grindhouse" stylu a jeho schyzofrenní odvrácené strany a odporné "Spy Kids" úchylky, který navíc po vizuální stránce vypadá jak od nějakého študáka nižšího ročníku.

Somrák s brokárnou (2011)

Násilí ve filmu mi vůbec nevadí (když je to od věci, tak jej vítám s otevřenou náručí), ale ani nemusím být žádný puritán, abych tohle označil za prvotřídní sračku s přehroceným a taaak bezúčelným násilím (viz třeba autodrom... k čemu to tam bylo? Apod. kokotin je toho celý film). Jinak nádherné městečko... kdo by jednou v takovém nechtěl založit rodinu.

Les Revenants (2004)

Je to dobrý film k zamyšlení s pomalým tempem a lehce originálním námětem, v kterém se nic moc něděje (jen polemizuje), ale který mě přesto po cca půlhodině chytil a nepustil v domění, že musím vědět, kdo jsou "oni", co zamýšlí, a jestli se pointa bude shodovat s několika mými verzemi.