Dítko z pekla (2013)

To je řádný shit... který jsem musel dokoukat jen kvůli Keegan-Michael Keyovi ze skečové dvojky Key and Pelee.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jasně, je to plné klišé a zbytečných blbostí, jenže to mě u Abramsového Star Treku nevadí, protože Star Trek (až na pár..asi doslova... vyjímek) je odjakživa klišovitá, naivní blbůstka, na které jsem více či méně odkojený. Hodně se mi mimojiné libí, že z kapitána James T. Kirka udělali nejneschopnějšího a nejhloupějšího kapitána Hvězdné flotily - on je prostě debil, pod kterým bych nechtěl dělat, pokud bych se nechtěl každý den budit s myšlenkou, že dneska asi umřu.

Vyšetřování nočních můr (2006)

Otřesní herci (samozřejmě mimo role, kterou si "nečekaně" střihl sám režisér) jak z telenovely mě celou dobu děsně iritovali a zabíjí tento guláš nejprofláklejších prvků východního hororu, který naštěstí 3x rychleji stíhá křísit Shin'ya Tsukamoto jak režijně, tak herecky.

Muž z oceli (2013)

Nečekal bych, že dám nějakému superhrdinskému komiksáku (a už vůbec ne nejtrapnějšímu hrdinovi v červených trenkách) dnešní doby (dělané jen na efekt) čtyři stáry, ale podařilo se a snad to není tím, že by se u mě začínála projevovat senilní demence. Tento Superman se opravdu podařil, měl hlavu a patu a u mě převyšuje i Nolanového Batmana, kterého narozdíl od Muže z oceli, ubíjí přehršel klišé (pokud má jedno kliše velikost kuličky o průměru jednoho centimetru), což bych mu i odpustil, ale když on se snažil být tak reálný a vážný... Určitě by to ale tady chtělo Nolanův tým přes kostými, mohli být o chlup lepší, ale jinak samozřejmě mnohonásobně nad úrovní teplákovek těch předchozích a aspoň měli rozum a nedali Supermanovi červené trencle se žlutým opaskem. A jelikož jsem tomuto filmu před projekcí moc pozornosti nevěnoval, tak jsem si až teď všiml (spíš připomněl, zřejmě jsem si toho byl ještě v době natáčení vědom, protože jsem na to chtěl zajít do kina, ale vzpomínka na Sucker Punch byla asi ještě moc čerstvá na to, abych si to zapamatoval) kdo to natočil a už je mi jasné, proč mě tento komiksák tak překvapil. A tak si říkám, jestli ve scéně, kdy prvně letí mezi skalami v Utahu, nebo kde to bylo, nechtěl Snyder vzdát hold starému Supermanovi nebo přímo Ch. Reeveovi, protože šlo děsně moc vidět zelené plátno, a to celé nahodilo až moc velký retro pocit a nostalgii, jako bych to už viděl jako maličký klouček. Velkou zásluhu na kvalitě filmu má jistojistě i velmi slušný cast, který si poradí s vážnějšími scénami, a protože to není nějak extra "sluníčkové" podání, tak je zdatné herectvo nepostradatelné.

Lars a jeho vážná známost (2007)

První hodina uběhla opravdu rychle a dobře se zasmál... zbývající čas jsem už ale bohužel netrpělivě čekal a díval se, kdy to skončí. Ryan mě zase přesvědčil, že ty role tichošlápků jsou prostě jeho.

Naega salinbeomida (2012)

Spousta přestřelených scén, které se vůbec nehodí (komediální prvky už vůbec ne) a kazí celkový dojem jinak hodně dobrého slušně promyšleného thrilleru.

Usagi Drop (2011)

Příjemný úsměvný (tzn. žádná přestřelená chláma) film na naledění dobré nálady.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Chápu, že něco v té bedně v neděli dávat musí... ale co je moc, to je moc... Něco by mělo být prostě zakázané. Ale člověk se aspoň zasměje nad stupiditou a naivitou scénáře, když už se probudí.

R (2010)

Nadprůměrné drama z vězeňského prostředí, které mi nedalo si nevzpomenout na tv serii OZ (tam ale neznali vymoženosti jako 'do varné konvice olej, do vařícího oleje hodit cukr pro trochu karamelové chuti, a následné chrstnutí práskačům na ksicht když spí... nebo jen v Em. City nechtěli plýtvat cukrem??). Filmu ale chybí ještě aspoň dvakrát tak dlouhá stopáž, pač jinak tak rychle uběhla hlavně díky okamžitému vtáhnutí do děje, prostředí a pocitu hrdinovy malomocnosti (už od první scény příjezdu do věznice - ehm, spíš to vypadá jak nějaký azylový dům, teda aspoň podle mých představ, nikdy jsem v žádném nebyl)... více stopáže pro větší vykreslení postav a prostoru pro budování vězeňské přestiže hl. hrdiny by tomu určitě neuškodilo. Představitel hl. role si s tím poradil na výbornou... no a v brzké době očekávám další USA remake v hl. roli Ryan Gosling, pro kterého je taková role jak dělaná (viz. Drive, Only God Forgives), i když tady nebude moct být takový suverén. ***/****

Shinboru (2009)

Kdo se u toho pořádně nezbylinkuje, tak prohloupí.