Pohraniční pásmo (2000)

Po čas filmu jsem si říkal, jaká je to velmi dobrá "asijská tarantinovka". Po filmu a trocha googlení, jestli v tom sám Tarantino nemá opravdu nějaké prsty, mě tedy aspoň zaujalo, že je to film v jeho TOP20. Je pochopitelné proč.

Dredd (2012)

Oproti očekávání klasického hollywood průjmu poměrně překvapilo. Ovšem pokud bych chtěl vidět lepší nářez s přidanýma hodnotama a dvěma hvězdami do plných, tak jedině The Raid. Výsledné hodnocení: Pokud je 133 strašné... 711 výborné a 21 průměr... tak tomuto filmu dávám 111111111*111111111

Zabít tiše (2012)

Velký potenciál zabitý scénářem (zachraňují scény Coganovo-Pittovo klábosení s právníkem) a naprosto nesympaticky stupidníma postavama v roli lupičů. Což není dobře hlavně u filmu, který si zakládá především na dialogu. Je to škoda, protože jinak je to velmi dobře natočené a zahrané, což je taky důvod, proč se na film podívat a proč to není špatný film. Nechat napsat scénář Guy Ritchiemu, tak tu máme majstrštyk.

Raubíř Ralf (2012)

2* za prvních cca 30min... zbytek je infantilní hovadina pro nejmenší, což může někdo brát jako 2* navíc. Příště tvůrci ať do toho vrazí víc peněž, nakoupí licence k existujicím značkám a nevymýšlí naprosté hovadiny typu 'Sugar Rush'. Vskutku shit, že i ty dvě hvězdy jsou možná moc. 23%

Once (2007)

Možná jsem ovlivněný všema těma cenama co to dostalo, ale nestává se mi často, že se podívám na jeden film dvakrát za den. Výborná romaňťárna bez happyendu s pěknou hudbou.

Mocný vládce Oz (2013)

Radši Once Upon a Time. Škoda castingu... mohl tam hrát kdokoliv z céčkových (nebo neobjevených) herců a nešlo by to poznat. Prostě škoda hereckého tria, které si ty role ale asi užilo. Je to rodinná blbost. Za pár let na to možná změním názor, ale dnes je to na těžký podprůměr.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Příjemná (okrajově)scifi dramakomedie s dobrými charaktery, kdy se člověk těší na finální část - ne z důvodu, že by byl film nekvalitní nebo nezábavný, ale ze zvědavosti, jestli je hrdina magor nebo jestli se cestování časem opravdu uskuteční.

Láska (2012)

Filmové drama odehrávající se v jednom bytě s námětem a vývojem děje tak přirozeným, že není nijak fascinující, šokující nebo jinak překvapivý. Naopak je to spíše "lehce nezáživné" sledování starého páru jak jedí, poslouchají klavírní hudbu, zase jedí, snaží se přízpůsobit rehabilitaci, a zase jedí (jestli se tomu i později tak dá říct), případně tam někdo občas řekne nějakou nezáživnou 'story' nemocné bábi. Přesto je to i přes mé výtky lepší drama s výborným hereckým duem, které na svou stopáž nebylo překvapivě nijak zdlouhavé a k uzívání nudné. Má to nějaké kouzlo. 65%

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je na vrcholu své kariéry a do sbírky mu zapisuji další filmový klenot i přes mou počáteční skepsi vůči žánrovému zasazení. Genialita, kterou možná mohl vynechat J. Foxx... ale nevadil. Nevadila by mi ani ještě jedna verze s prohozenýma rolema DiCaprio<->Waltz... mohlo by být taky zajímavé.

Ill Manors (2012)

'Město bohů' po anglicku. Jelikož jsem z hiphop scény už tak nějak "vyrostl" (během příchodu módy 'pánvičky na hlavě' k nám... už to bude nějaký pátek), tak jsem chvílema pociťoval dávku afektu, kvůli čemuž nemohu udělit plné hodnocení... ale jinak je to výborné krimidráma... a ještě lepší na režijní debut. 85%