Ztracen ve vesmíru (2011)

Vizuálně hravá vesmírná *mindfuck* pohádka o lásce a sociálním cítění. 70%

Mardock Scramble: Aššuku (2010)

Děti, neplačte o neukončeném konci! Mardock Scramble: The First Compression je pouze první díl trilogie, a proto si nechám hodnocení až po vydání třetího filmu. Co ale lze s jistotou vyzdvihnout už nyní je audiovizuální stránka, to je skvost.

Nic nás nerozdělí (2012)

I přes několik kiksů a zbytečností, pro mě neuspokojivého závěru a děsného výběru hlavní dětské role je Lo Imposible velmi dobrým, chvílema strhujícím filmem s do detailu výborným střihem. Trochu škoda, že tento snímek nedostal do rukou Alejandro González Iñárritu, v jehož podání vyprávění to mohl být opravdový majstrštyk. S nominací na Oscara pro Naomi Watts stoprocentně souhlasím a těším se na další Bayoneho filmy. 75%

Bullet Ballet (1998)

Osobně nevím, co je na tomto filmu tak zvláštního (v tomto případě by to podle všeho mělo znamená 'skvělého'), krom toho, že jsem měl při tak krátkém filmu pocit, jako bych se na něj díval 3 hodiny, během kterých jsem netrpělivě čekal, kdy už to utrpení nudného scénáře budu mít za sebou. Další "zvláštností" tohoto filmu bude bezpochyby MIZERNÉ technické zpracování, černobílý obraz si do huby neberu, od zvuku... přes střih... až po otřesnou kameru (úmysl/neúmysl, pořád úplně mimo a na poblití... ruční kamerování jinak oceňuji, ale holt to chce cit a um), díky které si aspoň nešlo ani moc všimnout děsných akčních/bojových scén. Ale klidně si tomu říkejte umění. Za něco zde stojí alespoň hudební sladění a Tsukamoto. Bohužel ne na režisérské židli, na ni u mě zcela selhal.

Yongseoneun eupda (2010)

Zpočátku až průměrné krimi pomalu se vlečící... díky zbytečně přesvětleným scénám až s atmosférou jak z romantického filmu, jako v jarních zaláskovaných časech (Poté, co jsem tenhle snímek objevil v oblíbených vedle I Saw the Devil, jsem si říkal, kde nastala chyba). Jenže tím se jen rozvíjí něco, něco co začíná houstnout, z čehož asi nebude až taková nezáživná a nepromyšlená idylka bez atmosféry, jak by se zprvu zdálo - a máme tu nadprůměrný temnější krimi-thriller, který nakonec dospěje až do temnoty samotné, do kulervoucího, čistě thrillerového, promyšleného závěru, který mění úplně celý počáteční pohled na film. 75%

Teureok (2008)

Je to průměrný krimi-thriler s průměrnými herci, režií, atmosférou a místama scénářem jak z hollywoodského slasher filmu. Bezvýznamné plus za scénu v tunelu, která mi nedala si nevzpomenout na film Fargo od bratrů Coenů - možná náhoda, možná úmysl. 55%

Útěk z MS-1 (2012)

Nedočíst se, že je to napěchovaný hláškama, a místama opravdu povedenýma (častěji ale přestřelenýma, zbytečnýma a trapnýma), tak to vypínám hned z kraje během nejhorší efektama napěchované akční scény všech dob = totální FAIL. Ironií ale je, že už aspoň pro tuhle WTF scénu by se na to měl člověk podívat, ovšem jedině s kýblem po ruce. Jestli se po celý film chutí jej vypnout neokousat do krve, tak jen díky těm pár podařeným hláškám a další jeblé postavičce Josepha Gilguna (aka Rudy ze seriálu Misfits a jiných...). Námět jen další ohraný klishéshit na vytření zádele. Kdyby film uběhl tak rychle, jako závěrečný průlet atmosférou, tak jedině dobře.

Prometheus (2012)

'Ne moc pozitivně' přijatý vetřelčí prequel není tak špatný, jak by se mohlo zdát. Při naivním očekávání kvalit prvních tří vetřelčích filmů se zklamání samozřejmě dostaví, ale to není po mém střízlivém očekávání můj případ. Nejvíce nářků, bohužel pravdivých, bude na klišoidní scénář, ale potom je velice smutné nemyslitelně vysoké hodnocení jiných velkých filmů, které těží jen z efektů, které by si zasloužili max. 50%, právě jen za ty efekty. Zde jsem se nenudil ani chvíli, protože Prometheus, ne jako jiné "veledíla", netěží jen z napěchované akce po 3/4 stopáže nudící vaty, ale zde se stále něco děje - odhlaluje tajemství. Bohužel podle ohlasů dnes každý potřebuje mít všechno vysvětlené po lopatě, a jak tomu tak není, tak se to neomlouvá. Po dlouhé době sci-fi, které mě, byť jsem častokrát musel přivřít hodně oči, uspokojilo... krásných 70%

Svět po zániku (2011)

Mohl z toho být slušný 30 minutový 'kraťas'. Ale takto ne... už i jen jedna scéna z The Road, která měla podobný námět jako celý tento film a měla jen několik pár minut, byla akčně a celkově zábavnější, s lepší atmosférou než tohle střílení do nesmyslně nabíhajících kanibalů do baráku. Ale mělo to koule (jo s brutalitou se docela nešetřilo, i když už jsem na ty digitální zářezy, krev apod. dost háklivý), uvěřitelnou výpravu a výbornou až bizarně úsměvnou závěrečnou scénku. Jestli někomu stačí tak málo...