Humanity's End (2009)

Přišlo mi to, jako by si nějaký pornorežisér/scénárista s bandou pornoherců chtěli natočit celovečerní film bez porna... tak katastrofálně to dopadlo a nepomůže ani kýčovitý humor, který je navýsost trapný v čele s 'retardovaným' kapitánem. Tady není co pochválit, snad jen přestřelky, které byly tak děsné, až byly vtipné. A to jak si během střelby aktéři stále vedli nějaké dialogy jako by se nechumelilo, tak to byl konec :D. Efekty jsou mizerné jako z '80 (až jsem se divil, že jsem neviděl nad vesmírnými loděmi provázky), výjimkou jsou záběry s obříma mechama, které tam byly ale jen na okrasu.

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Bože to jsou debilové, kam na to chodí?! :D Za přehrávání by si Richard Ayoade zasloužil Oscara a Matt Berry taky dobře válel. A ten jejich skupinový smích - no vždycky jsem se musel 'minutu' jak blbec smát s něma. 75% ... Nejlepší episoda: Scotch Mist

Eva (2011)

Další melancholické scifi-dráma, která si začínám oblibovat čím dál víc a i zde jsem spokojen. Netradiční zasazení kybernetiky (v blíže nespecifikovaném čase) do prostředí jak 'za první republiky' nebo někde v Kotěhůlkách, kde architektura a všechno ostatní kromě robotiky zaspalo dobu, mě zezačátku místama iritovalo, ale díky těm pohledným robotím společníkům a nevšednosti jsem to hned přešel. Jen ty žigulíky nebo s čím to tam jezdí, si mohli odpustit. Holt se asi už tak malý rozpočet vložil 'jen' do 'kybertechnologie' a efektů, za které by se nemuseli stydět ani vedle nějakého hollywoodského blockbusteru za x miliard. Režie ničím zajímavá, prostě průměrná, ničím neurazí, ničím neohromí, při filmovém debutu ale víc nežádám... Poselství filmu žádná novinka, ale nevadí, vždy se rád podívám na další zpracování, když na tom bude pokaždé něco neokoukaného ... Dívá se na to pěkně. 60%

Smrt přichází v bílém (2003)

Jak nemám rád horor-komedie, protože nejsou ani strašidelné ani vtipné (byť jsem toho spoustu neviděl), tak tohle mě napnulo (divné slovo) a i dost pobavilo ať už chtěně nebo někdy i nechtěně stupiditou béčkového scénáře.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. serie - výborná ***** ... obávám se ale, že tento seriál doplatí na zbytečně nesmyslný počet serií.

Sucker Punch (2011)

Prvotřídní hovadina v pěkném kábátku s důrazem na detaily, jak jsme u Snydera zvyklí, s pěknýma děvčicama a jednou dámou. To ale film rozhodně nespasí, leda tak od nadílky odpadu.

Nedotknutelní (2011)

Špicovní komedio-drama. Nevím co tomu vytknout... pochválit lze ten zbytek. Skvěle procítěná sranda se skvělým soundtrackem na spaní. Jsem rád, že jsem to neviděl ve stejném roce jako 127 Hours, pač jinak bych byl na vážkách s filmem roku.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Ergo Proxy se mi hodnotí lehce. Je to totiž ten nejlepší kousek, z toho mála co jsem viděl... a epizoda 19 mimo realitu, kterou beru jen jako narušitele atmosféry, mi to nezkazí - doporučeno přeskočit. // Plusy: Animace a výprava / atmosféra / melancholie / děj / kladné i záporné postavy / vyvážená akce s dramatem / nutnost být pozorný a trochu zauvažovat / Proxies / opening. Mínusy: Ep19 / aby bylo co vytknout, tak dejme tomu, že i postava androida v těle a s chováním malé holky převlečené za nějakého růžového mončičáka, je místama rušivým elementem, který ale stačí brát jako domácího mazlíčka (třeba psa co umí mluvit), který hrdiny doprovází na cestě, a není to nic k nevydržení.

Pagwoedoen sanai (2010)

Lepší thriller o únosu dcérenky, kdy jsme již od prvních minut vhozeni do děje, kde probíhá výměna výkupného, něco se pokazí a všechno je v háji zeleném... To by byl začátek příběhu bez úvodu, který mě trochu překvapil, na druhou stranu mi to zrovna přišlo vhod. ... Jenže ona po osmi letech stále žije, a tak začíná snaha o její záchranu, případně pomstu když se zadaří, nanovo... I přestože má tento subžánr čestnější, kvalitnější zástupce v asijské filmografii (a to mám ještě co dohánět), tak tento snímek určitě stojí za pozornost. 70%

Můj nejmilejší bar (1996)

Skvělé. Jedna komická scéna za druhou, ať už díky 'střízlívému' a upřímnému scénáři Stevea Buscemiho nebo díky hereckým excesům. Tolik hereckých mladších tváří, které znám dnes už jen z televizních seriálových obrazovek (pravda, dnes už to je trochu někde jinde... už to není tak, že seriálový herci se snaží dostat do filmu, dnes jdou filmový herci do seriálů... aby ne, kvalita seriálů je už někde jinde), u kterých bych to nečekal a byli také opravdu k (promiňte) posrání... Jaktože nepíše více tak zábavných, upřímných scénářů, jaktože nesedí častěji na řežisérské židli (to jsem si říkal i po shlédnutí jeho 'Interview')? Opět 'bravissimo Stevie', tentokrát ovšem i v jiných tvůrčích rolí. No a Samuel L. Jackson? I když opravdu malá role, tak nejzábavnější co jsem ho viděl.