Dangan ranna (1996)

Trochu "Asijská Lola běží o život po Tarantinovsku" 70%

Will a Grace (1998) (seriál)

Tak nevtipný sitcom plný retardovaných postav se tak často nevidí.

Mai wei (2011)

Velmi dobře natočené 137min. dlouhé klišé se vší parádou ve víc než dobrém. 75%

Zombieland (2009)

Přehypovaná, přehodnocená a nijak zvlášť vtipná blbost... stačí se podívat na trailer a tím ušetřit spoustu času, protože poté už o nic člověk nepříjde, krom zbytečné omáčky v hlavní roli s přitroublým ksichtem Jesseho Eisenberga. Jako krátkometrážní 30min film by to splnilo svůj účel 100%ně lépe. Proč vidět film? Zombíci + nejvíc sexy role Emmy Stone.

Fu chou zhe zhi si (2010)

Výborný thriller a poněkud drsnější love story... žádný čajíček. 79%

Biutiful (2010)

Alejandrův rukopis je patrný, i když tentokrát vynechal propletení několika osudových cest a zaměřil se jen na jednoho 'milujícího' fotříka... což mě trochu zamrzelo. Přesto mě Biutiful uspokojil více než jeho předchozí Babel (asi následek velkého očekávání... po repetaci s odstupem času a chladnou hlavou snad změním na Babel názor). Nicméně je patrné, že Iñárritu ztrácí šmrnc v porovnání s Amores Perros či 21 Grams, což v tomto porovnání ale samozřejmě neznamená, že se jedná o něco špatného... stále jde o nadprůměrné drama se špetkou mystična, úžasným nočním klubem a výborným Bardemem. 70%

Umělec (2011)

Jsem překvapen, jak se mi může líbit němý film, a ještě víc jsem byl překvapen, když jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Byla radost se na to koukat, ovšem podruhé si jej asi nepustím...ale kdo ví, když už jsem měl takové tiky, že si to dám ještě jednou hned po první projekci a bude nálada se od srdce zasmát.

Rocky (1976)

Srdcovka dětsví... možná aj na pět*.

Smoke (1995)

To mě docela zklamalo... suchý humor a zapamatovatelné hlášky nikde, pěkně zahrané ano, ale povídky mě taky nijak nevzaly. V paměti mě utkvěly asi jen dva momenty...málo. Asi jsem čekal víc než čím tento snímek je. Raději šáhnout po Můj nejmilejší bar který na csfd jako komedii neprezentují, avšak já se bavil narozdíl od Smoke královsky. Každopádně se na to ale dívá dobře a volné pokračování Vztek nenechám čekat.

Biyeolhan geori (2006)

Bylo by fajn, kdyby to bylo alespoň trochu uvěřitelné, když už je v příběhu i začínající režisér, který se snaží natočit realistický gangsterský film. To že se tam všeci řežou basebolovýma pálkama, jako by byly z molitanu, a pořád jsou na nohách bych překousnul, navíc když jsou bitky na slušné úrovni. Ale to, že potom vypadají všeci jak noví, jako by v Koreii měli hyperregenerační masti, to už neberu... a pokud má náš (mimochodem naprosto nesympatický) 'hrdina' jednou pořezanou tvář a na druhý den ani známku toho, tak to už je moc a kvůli takovým detailům to u takového filmu beru jako totální amatérismus. Příběh je jinak fajn, ovšem první polovina je jen už několikrát viděná nuda, během které jsem se musel několikrát dívat, kdy už bude konec a v posledních deseti minutách jsem si uvědomil, že je to jen konec 1CD z 2. tak jsem se musel pokřižovat. Druhá polovina a konec to zachránily a je z toho slušná gangsterka.