Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

V poslední třetině slušně mrazilo. Nějak mě nenapadá nic, co tomu vytknout a proč tomu nedat plný počet. Hlavní záporák sympaťák a vlastně hodný pán to byl, i když hajzl. Španělé zase zaváleli.

Devil (2001)

Chybí hustější atmosféra, více napětí, přestože se to úplně nabízí... jinak moc pěkně natočené a sleduje se to samo.

Green Lantern (2011)

Aspoň že se vyvarovali klišé typu 'Máš jen blbou škrabošku a nikdo neví kdo jsi.' Nejen Reynolds (opět) to totálně zabil. Tím svým přiblblým výrazem a monotonní hereckou pózou mě nikdy neohromí ba naopak, filmu vždy jen škodí. Pěkné CGI je jediné, kvůli čemu se na film podívat.

menZONE (2012) (pořad) odpad!

Demence na entou... a rozhodně ne vtipné, a to může mít jeden rád i primitivní, sprostý humor. Těch dvou mrzáků je mi líto.

Duch boje (2008)

Mlátičky tohoto typu nikdy nebyly moje... Jackie Chan, Jet Li, Tony Jaa (respekt) apod. mě nikdy nelákali, ale na tohle jsem byl podle synopse zvědavý, pač to vypadalo na něco duchaplnějšího (znepřátelení gangsteři mají románek, následně sama vychová autistické dítě, když následně sama onemocní a k tomu všemu je v hledáčku svého bývalého bosse, a tak se s tím 'do slova' poperme... no daleko lepší, než když jeden ukradne 'sloní penis' a musí se kvůli němu bít). Místama lehce dojemné, což bych u takového filmu nečekal, i když jsem doufal, a to je bod k dobru... díky inspiraci hl. hrdinky (hrdinů... nesmíme zapomenout i na sympatického tlouštíka-parťáka, který byl vlastně hlava celé operace :D ) také velice sympatická podívaná. Taky celou dobu zábava, nuda se nekoná ani naokamžik, navzdory brzkého vyždímání potenciálně plnějšího nápadu. První 1/3 skvělá, hodna pětihvězdičkového akčního dramatu. Potom ovšem scénář rychle vyšumí a je z toho jenom 'Naval prachy... ne... bum bum', a to je ten nevyužitý potenciál. K holce respekt, který se umocní ještě více v závěrečných titulkách ala nepodařené scény, kde je vidět, že natáčení nebylo jen hraní si na písečku, i když od soubojů jsem čekal trochu víc (po čtení některých komentů), protože jsou víceméně zvládnuté nejen díky holčině, ale taky díky střihu asi tak v poměru 60/40. Přesto jsou souboje kolísavé kvality, zejména co se týče tempa... někdy pěkně svižné, kdy je jak namydlený blesk, někdy děsně zbržděné jak při snížení ze 60 na 15 FPS. Občas humorné (ne nechtěně) držkopády neuškodily, ba naopak. Finále povedené, ale oproti takovému Kill Bill a Crazy88 úplně někeš jineš (i když asi není na místě srovnávat první ligu s druhou) a konečný 'elektrobugy-capoeira fight' mě dostal. Akčním scénám s bouchačkama není co vytknout. Největší zloduch vydrží víc než Heihachi z Tekkena, ale to k tomu asi patří. Jelikož nemám s čím srovnávat, bavil jsem se u toho dobře a je to duchaplnější, než bych od filmu tohoto typu čekal, tak si to ode mě zaslouží slušný nad... a jeden z nejdelších komentářů.

Tracey: Fragmenty (2007)

Originalita za každou cenu, opravdu. Tvůrci si asi řekli, že z natáčení jim nesmí zůstat žádný odpad, a tak použijí každý záběr který udělají a že to bude vypadat 'cool' či co?! Ne nevypadá... bral bych, kdyby to nebylo fragmenty tak naprosto zbytečně přeplácané až nepřehledné a byly využity trochu s rozmyslel a ne jako 'na prasata nažerte se'. Už vůbec těmi fragmenty nezakryli skutečnost, jak je ten film nudný (pár světlých stránek to mělo... slovy 'dvě') a hlavně úplně O N-I-Č-E-M. Tohle Ellen sama zachránit nemohla, ale aspoň to díky ní není jen jedna hvězda až odpad.

Drive (2011)

Bože...toho Pearlmana ať už hodí někam do škarpy, pokud nedělá problémy Bladeovi, nejezdí na mašině nebo nebude skákat po stromech bez make-upu či grafických úprav v pokračování Planety opic... ten jednomu dokáže zkazit koukání na film... díky bohu, že jen takový vedlejšák. Po dlouhé době tady ovšem nějaký pořádný akční thriller ze západu chyběl a jsem rád, že přijel Drive-r, a že to není jen další 'hustý' Kurýr nebo nějaká chujovina s N. Cagem. Kupodivu mě ale bavil více rozjezd s pomalejším tempem a pohodovou hudbou, než rychlejší, nářezový, R-kový (to mě hodně překvapilo - šel jsem do filmu se sladkou nevědomostí... z výtahové scený úplně zamrazilo) dojezd. Ruku v ruce skvělá jízda. A to i přesto, že si na Goslinga po (kdysi) prvním velmi špatném dojmu ve Vzorci pro vraždu stále nemohu zvyknout... i když po Stay či Drive mu nemůžu nijak hanit. Já jen jeslti by se do této role nehodil někdo jiný. Carey Mulligan ...nádherná ;) // Jen u výjimečných filmů se koná rekapitulace během jednoho týdne.. třetí repetace, co proti tomu říct.

Pečeť vraha (2003)

Tak trochu laciný asijský Zodiac s ukázkovým příkladem policistů/vyšetřovatelů, podle kterých se snad dělají vtipy. A to bylo to, co nejvíc kazilo dojem... ta hloupá komičnost. A je mi jedno, jestli to tam tak chodí/chodilo. Uvítal bych absenci oné komičnosti a zapracoval na hustější atmosféře... minimálně takové, jakou to mělo při nalezení poslední oběti. Slabé 4/5 ... jak se ti korejci furt fackují, to mě vždycky dostane :)

Cashback (2006)

Poměrně originálně pojatá romanťárna (,,... tady má nějaké mládě za vzor M. Gondryho" jsem si říkal), kde jsem se první polovinu skvěle bavil s pohodovým, vtipným a sexy scénářem a pomalým až 'zastaveným' tempem. Od druhé poloviny, počínaje fotbalovým zápasem, to ale sklouzávalo do nudící trapnosti, což měly na svědomí z větší části vedlejší postavy (takovou trapasinu jako byl 'dementní' Kung-Fu blb jsem dlouho neviděl) a jejich excesy, které měl radši někdo po první polovině filmu zastřelit... hned zezačátku by bylo asi nejlepší. Celkově to na mě působilo, jako by někdo nevěděl, jestli natočit serióznější komedy-romantiku nebo debilitu pro puberťáky, proti kterým nic nemám, ale tady mi to nesedlo nejlíp.

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku (1989)

Strašně stupidní, ale za to opravdu vtipná hudební roadmovie, která díky krátší stopáži nemá jediné hluché místo. K dobru také nahrává skvělá hudba ve filmu, která vynahrazuje tu originálně trapnou vizáž kovbojů... různorodost hudebních žánrů a jejich podání je úžasná.