Deník mrtvých (2007)

Měl jsem v hlavě i nějaký super komentář, ale to nemá ani cenu. A pokud budu částečně citovat POMA ''Film, pri ktorom som si prial, aby...'' tak musím doplnit: ''...aby už konečně skončil.'' Nebo jsem nepochopil parodii?

San kei hap lui (2011)

Slušná a vtipná komedie parodující od Batmana (nebo mi tak alespoň vypuštění lampionu a průlet mezi domy přišel)... přes trendy, kdy má být žena pořádně vypasená, protože jinak bude ostatním na posměch... až po 2D plošinovky a jiné... Narozdíl od všech těch známých a odpadních parodií pocházející z USA to tady nevypadalo jako nechutné a nelogické znásilnění všeho možného (pokud možno co nejodpornějším způsobem... přestože mám rád i sprostý až zvrhlý humor), co tvůrci 'za život' viděli. Není to tedy jen jeden trapný pokus za druhým a dobře se na to dívá, i když v naších končinách nám některé frky nemusí nic říct. Hlavní představitelé vypadají, že si natáčení dost užívali, jak je to přehrávání bavilo. Jelikož parodiím jinak neholduju, právě protože jsou většinou vždy strašně tupé a nedá se na ně dívat, tak tady klidně, ale jen lehce, nadhodnotím.

Dům ďábla (2009)

Během sledování jsem se musel podívat, z kterého že je to vlastně roku a pořád tomu těžko věřit, jak to není nasáklé dnešním trendům a vyumělkovanosti a má to takový 'retro feeling'. Kouzelný horor, kterému ovšem nemohu zcela odpustit klišé [SPOILER]''když se jedna svázaná na 'DaVinciho způsob' dostane nesmyslně krásně a jednoduše z provazů'' [konec SPOILER].

Insidious (2010)

Poslední půlhoďka to trochu vytáhla. Ale jinak to Rose Byrne nezachránila, nějaký Patrick Wilson to zkazil, byť to mělo slušný závěr, kterého se bohužel zúčastnil. Práce s kamerou se mi na tom líbila nejvíce.

Pomáhat a chránit (2011)

Mám rád takový buranský a sprostý humor... potom mi tolik nevadí prvotřídní béčkový příběh, kterých se v americe točí jak na lince. D. Cheadle byl překvapivě vtipný, z těch jeho grimas jsem nemohl, ale celé to samozřejmě vede B. Gleeson. Za konec další 'plus'.

Průšviháři (2008)

Kdyby tam nebyly ty děsné zpívané vsuvky (cca 4) s naprosto ohavným playbackem, afektovaným ksichtem herců co hrají, že zpívají... a hlavní hrdina nebyl tak odporný slizoun, tak by to bylo daleko lepší. Bo-yeong Park = dobrá žabička.

Schindlerův seznam (1993)

Dílo u kterého lituji, že jsem tenhle rest nesplnil už dřív, až se za to 'hanbím'. Nessonovi a Fiennesovi ty role neskutečně sedli.