Shameless (2004) (seriál)

Po 2. serii to nejde jinak ***** To je jeden velký srdcervoucí smích. Seriál o rodině Gallagherovic, který díky špinavému Chatworthskému sídlišti a přirozeně působícímu castingu vypadá tak uvěřitelně (jen ta Veronica už by se nemusela před kamerou nikdy svlíkat:) ), i když je to plné absurdních situací a jejich řešení. Teď už jen počkat, jestli se někdo ujme v pokračování překladu dalších řad, kterých není zrovna málo. Tento seriál si zaslouží větší pozornost, než která se mu doposud dostala. Šiřte jej dál.

Cela (2000)

Slušný psycho-trhriller, který ubíjí casting v čele s V. Vaughnem, kterému nevěřím ani zapálenou cigaretu.

Tři dny ke svobodě (2010)

Lehce nadprůměrný krimi thriller s charismatickým Russell Crowem a krásnou a sympatickou Elizabeth Banks.

Zrození Planety opic (2011)

Nevěřil jsem, že bych někdy mohl dát dnešnímu stoprocentnímu mainstreamu, kde je dnes všechno jen o 'suprdrupr' efektech a akci, takové hodnocení, ale je to tak. S X-Men: First Class překvapení roku, které nemělo jen super efekty a supr akci. Možná to mohl dostat do rukou někdo zručnější (to NEznamená zvučnější jako Spielberg apod.), někdo s větším citem pro drama (Aronofsky podle mého gusta), ale nechť to už zůstane v rukou tohoto pána. Kež by si nechali masivní akci až na závěr trilogie, jestli se s něčím takovým vůbec počítá, a v pokračování si nechali od akce ještě nějaký odstup s ještě nějakou tou dramatickou složkou - dokázal bych si to představit.

Parfém: Příběh vraha (2006)

,,Pan Richis odjel?'' ,,Ano.'' ,,Kterým směrem?'' ,,Na sever.'' ,,Určitě to nebylo na jih?'' Proč se vůbec ptá kterým směrem, když si to stejně může a vyčuchá jako pes sám?? Jenom proto aby se vzápětí ukázalo, že scénárista nemá jasno ve světových stranách, když se ptá na jih a ukazuje na západ (neukazuje špatně... ptá se špatně)? Nepůsobí to jako záměr pro vykreslení Jean-Baptisteovy nevědomosti, ale jako díra a zbytečný dialog ve scénáři. // Zavřeli ho do žaláře i s parfémem?? Nevypadalo to, že seriového vraha zatýkají kdejací rolníci, kteří by mohli zapomenout ho před uvězněním prohledat. // Co měl znamenat ten začátek?? Byl to jen úmysl mě, jakožto čekatele na konečné a dojemné lámání 'chleba', naštvat? Místama je scénář na tomto kousku asi jedinou vadou na kráse, jinak paráda se vskutku poetickým a jiným koncem, než se dalo čekat.

Caffeine (2006)

Ale jo, vtipná absurdita a zábavné postavičky ala Clearks.

Siworae (2000)

Může to být fajnově natočené a strašně pěkné, a tak všechno... ale boha jeho... já se u toho tak nudil (no nechtěl bych vidět ten USA remake). Koneckonců si moji pozornost tento snímek udržel jen díky Ji-hyeon Jeon, kvůli které jsem se do toho taky pustil. Tohle není můj šálek kávy.

Volavka (2002)

Tento film se mi hodnotí těžce, protože co mi chybělo v první epizodě Volavka (detailnější zobrazení infiltrace agentů do gangu/policie a zaměření se na jejich psychologii), jsem dostal ve Volavka 2 (prequel) a Volavka 3 (prequel/sequel), ve které to k tomu vygradovalo do skvělého závěru... Nejraději bych hodnotil jen jako kompletní trilogii, protože jen komlet je to geniální. | Volavka * * * * | Volavka 2 * * * * | Volavka 3 * * * * | Komplet trilogie * * * * * |

Hranice života (2005)

Po druhém zkouknutí, až do sebe zapadnou všechny ozubené kolečka, to půjde hádám nahoru... pokud zapadnou.

Prime Suspect (2011) (seriál)

Třetí episoda hodně vtipná v sociálních vztazích. Jak se Timoney rozběhla, tak jsem s ní opravdu cítil, taky po dvaceti metrech plivu plíce, a upřímně jsem se nad sebou pobavil. Potěšilo by, kdyby se rozjela nějaká dějová linie, protože jinak je ten scénář ne moc záživný, což je škoda v této sestavě hereckého obsazení a poměrně charakteristických postav, které se doufám budou dále trochu vyvíjet. Maria Bello, která hraje až moc suveréní ženu, krajně nesympatickou, zatím bude držet moji pozornost... na druhou stranu je to to, co se mi na té postavě líbí + umí člověka pěkně 'odpálkovat' :)