Jednej správně (1989)

Jak praví název "Do The Right Thing"... nevím, co je na tom filmu tak skvělého. Jediná síla filmu je znechucení Public Enemy, víc jsem si z toho bohužel neodnesl. Retardovaný M.Lawrence je další největší zhovadilost tohoto filmu. Samožřejmě to má i něco do sebe, ale určitě to nejsou filmy v "podobné" jako Crash, Gran Torino... a jiné klenoty.

Pěna dní (2013)

Je to Gondry jak jej známe z dob točení jeho nejlepších snímků (Věčný svit..., Nauka o snech, částečně Tokio!), ale už je lehce vyčpělý. Přesto to byla krásně vtipná, metaforická a romantická podívaná, ""byť příběhů, kdy kluk potká holku, která umirá na rostoucí květinu v plicích, je tak moc"" :)

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Scénaristi by potřebovali za uši. Není možné, co se snaží z díváků udělat... přitom je to jinak dost dobře natočené, atmosférické, zahrané... ale pisálci šlápli hodně vedle, a to co předvedli je neodpustitelné.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock bohužel není tak geniální, jak si o sobě myslí. Ze tří ze šesti případů mi byl padouch jasný dřív, než uběhla polovina epizody. Ale jinak dobře natočené, hlavně vizuální stránka se mě líbí, postavy se dobře doplňují až mi v žánru chybí i komedie. Ve třetí sérii chci ale zpět "dominatrix", přesto nejede vlak!

Sonyeo K (2011) (seriál)

Jak jsem četl, že jde o středoškolačku a takové prostředí (jen hodně okrajově díky bohu), tak jsem si představoval zase klasické emocionálně uječené asijské teenagery... samý jekot a pískot a podobný standard hnus. Naštěstí tomu tak není a je to velmi dobrá akční oddechovka na tři 70min kusy. Příběh je poměrně laciný, parkrát mě napadla třeba 'Brutální Nikita', ale jinak dost podařené na tv (téměř filmovou) produkci.

Oz (1997) (seriál)

Trvalo mě několik epizod (ne-li celou první sérii), než jsem se do toho dostal, než jsem se vžil do postav, které stejně pořád umírají, jsou zavražděni abych byl přesný, brutálními způsoby. Potom už jenom člověk čeká, co za dalšího zmetka dojde, který buď hned pojde nebo to tam začne ovládat až do konce. Nepředvídatelný seriál se spoustou nepředvídatelných postav, kde si každý najde nějaké svoje oblíbence, pokud si zrovna na samotce nezačne potírat svoje výkaly po zdech. Největší radost v seriálu - když árijci dostanou počuni nebo když si jeden z druhého udělá svoju děvku. Árijská síla :D

Eden (2012)

Jamie zahrála slušně... neřekl bych do ní. Dobré drama... preferuji ale spíše Gardens of the Night.

Konečná (2013)

Kim zklamal na plné čáře... a trapně snažící se hláškujíc Arnold tomu dal korunu.

REC 3: Počátek (2012)

Fíha, tak to je prvotřídní sranečka a hodně špatný vtip s titulem REC.